Jump to content

Project με κιχλιδες αφρικης


panaxa10

Recommended Posts

Καλησπερα! Ειμαι νεος στο χομπι και θα ηθελα τα φωτα σας! Φυσικα και θα πεσει πολυ διαβασμα οπως και θα παρει αρκετο χρονο μεχρι να ολοκληρωθει το εργο! 

Αρχικα οι διαστασεις του ενυδρειο που διαθετω ειναι : 96cm το μηκος, 53 cm το πλατος και 46cm το υψος!Συνολικη χωρητικοτητα καθαρων λιτρων ενυδρειου 208!

Επειδη ειναι αρχη και εχουν μαζευτει αρκετα στο κεφαλι μου θα ηθελα να με βοηθησετε να ξεκαθαρισω καποια πραγματα:

1)Ποσα χαρεμια μπορω να βαλω σε αυτο το ενυδρειο?

2) τι εξοπλισμο θα χρειαστω? (Τι φιλτρα? Θερμοστατη κτλ?) 

3)Με το νερο τι γινεται? Πως το ελεγχω? Τι παιζει με το ph? Πρεπει να ειναι γυρω στο 8?

Ευχαριστω εκ των προτερων! Οποια καλοπροεραιτη πληροφορια θα μου φανει χρησιμη! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο εμενα..για εμενα δες για αρχη πως σκοπευεις να δουλεψεις γυρω απο το ενυδρειο σου...επειδη εισαι πατρα οποτε φανταζομαι σε επιπεδο ζωντανων σαν τη λαρισα..δηλαδη σχετικα μηδενικο..πρεπει να υπολογισεις οτι εχεις σκοπο να ανεβαινεις αθηνα?θα παραγγελνεις απο ιντερνετ η δεν ξερω εγω κατι αλλο....οποτε υπαρχει και ο κινδυνος της μεταφορας των ζωντανων οπως και οτι μπορει να θες κατι αμεσα και να μην το εχεις....για να καταληξω..αν πας σε ευαισθητα ή ψαγμενα ενυδρεια/ψαρια σκεψου το λιγο πρωτα....καλη αρχη παντως με οτι και να αποφασισεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...