Jump to content

Έγκυος γκαπυ


Danaesip

Recommended Posts

Πήρα 2 γκαπυ σε ένα 25lt ενυδρείο και το θηλυκό είναι έγκυος...έχω διαβάσει αρκετά άρθρα αλλά στην περίπτωση μου τί γίνεται;

15162977823962047827557.jpg

1516297886829420684963.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα έχεις διαβάσει ότι μπαίνουν σε ομάδες των 4-5 ψαριών (1 αρσενικό και 3-4 θηλυκά) σε ενυδρείο με 50 λίτρα καθαρά.

Το θηλυκό που έχεις κάποια στιγμή θα γεννήσει κι επειδή δεν υπάρχουν κρυψώνες για τα μικρά, θα φαγωθούν από τα μεγάλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΒασίληςΓ έγραψε:

Προφανώς θα έχεις διαβάσει ότι μπαίνουν σε ομάδες των 4-5 ψαριών (1 αρσενικό και 3-4 θηλυκά) σε ενυδρείο με 50 λίτρα καθαρά.

Το θηλυκό που έχεις κάποια στιγμή θα γεννήσει κι επειδή δεν υπάρχουν κρυψώνες για τα μικρά, θα φαγωθούν από τα μεγάλα.

Θα μου δώσει μεθαύριο μια φίλη μου ένα "καράβι" για ενυδρεία και θα πάρω λογικά αύριο άλλο 1-2 θηλυκά αλλά φοβάμαι γτ μου έχουν πει ότι δεν κάνει σε τόσα λίτρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μικρό το ενυδρείο που πήρες. Μπορεί να τα βλέπεις μικρά τα ψαράκια και να μην "χορταίνει το μάτι μας" (βάζω κι εμένα μέσα), αλλά όπως φαίνεται στο προφίλ των ψαριών αυτών, χρειάζονται 50 λίτρα καθαρά και πάνω. Την έχω πατήσει κι εγώ αρκετές φορές κι έχω χάσει αρκετά ψάρια. Γι'αυτό και στο άλλο θέμα που άνοιξες σου είπαν ότι στο ενυδρείο αυτό μπορείς να βάλεις μόνο ένα μονομάχο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος ΒασίληςΓ έγραψε:

Ναι είναι μικρό το ενυδρείο που πήρες. Μπορεί να τα βλέπεις μικρά τα ψαράκια και να μην "χορταίνει το μάτι μας" (βάζω κι εμένα μέσα), αλλά όπως φαίνεται στο προφίλ των ψαριών αυτών, χρειάζονται 50 λίτρα καθαρά και πάνω. Την έχω πατήσει κι εγώ αρκετές φορές κι έχω χάσει αρκετά ψάρια. Γι'αυτό και στο άλλο θέμα που άνοιξες σου είπαν ότι στο ενυδρείο αυτό μπορείς να βάλεις μόνο ένα μονομάχο.              

πριν 8 ώρες, το μέλος ΒασίληςΓ έγραψε:

Ναι είναι μικρό το ενυδρείο που πήρες. Μπορεί να τα βλέπεις μικρά τα ψαράκια και να μην "χορταίνει το μάτι μας" (βάζω κι εμένα μέσα), αλλά όπως φαίνεται στο προφίλ των ψαριών αυτών, χρειάζονται 50 λίτρα καθαρά και πάνω. Την έχω πατήσει κι εγώ αρκετές φορές κι έχω χάσει αρκετά ψάρια. Γι'αυτό και στο άλλο θέμα που άνοιξες σου είπαν ότι στο ενυδρείο αυτό μπορείς να βάλεις μόνο ένα μονομάχο.

Θα πάρω ένα 54 λίτρων το καλοκαίρι αλλά σε καλές καταστάσεις μπορώ να τα κρατήσω πιστεύω τα ψάρια

Έγινε επεξεργασία - Danaesip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...