Jump to content

οι γαριδες μου!!


Recommended Posts

ειπα να σας δειξω και εγω τις γαριδες μου.

yellow king kong - sulawesi cardinal- blue shadow moshura

20180103_174258.jpg

DSCN5919.JPG

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

δωσε μας μερικες πληροφοριες ηια τις γαριδες σου και ειδικα για τις sulawesi cardinal που με ενδιαφέρουν να κανω μια αποικία αν φυσικα ειναι σχετικά εύκολες....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος bbetta έγραψε:

Πολύ ωραίες!!

Στην πρώτη φωτο βλέπω τις έχεις μαζί, δεν υβριδιζουν;

Ναι υβριδισουν αλλα οι γεννες απο τις yellow που εχω παρει ειναι yellow κανονικες. οι blue shadow μου εδωσαν τωρα τα πρωτα μικρα και αυτα ειναι blue  shadow.θα ηθελα να βγαλω καμια περιεργη απο υβριδισμο...θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

δωσε μας μερικες πληροφοριες ηια τις γαριδες σου και ειδικα για τις sulawesi cardinal που με ενδιαφέρουν να κανω μια αποικία αν φυσικα ειναι σχετικά εύκολες....!!!!

το ευκολο ειναι σχετικο αν εχεις κανει τη προετοιμασια σου καλα στρωμενο ενυδρειο ro water- μινεραλ ( εγω χρησιμοποιω salty mineral sulawesi 7.5) να κρατας τι ρουτινα σου στις αλλαγες νερου πανε καλα .χαλαζιακο υποστρωμα -πετρες λαβας..οπωσδηποτε σαλιγκαρια ( τα rabbit snail ειναι συμβιωτικα με αυτες τις γαριδες αλλα και απλα ramshorn κανουν την δουλεια) σιγουρα ενα αεροφιλτρο και ενα εξωτερικο ή κρεμαστο με βιολογικο υλικο,θερμοκρασια 27-28..αυτα τα λιγα αν ξεχναω κατι ας με διορθωσει ο nickpapa που εχει και αυτος με επιτυχια αυτες τις γαριδες!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με νερακι απο προφιλτρα δεν παιζει να αντέξουν??  

το buffer αυτο ποσο κοστιζει? το βρισκεις ευκολα ελλαδα?

 

εχω και πετρες λάβας και ραμπιτ σναιλ και χαλαζιακη αμμο... θα βαλω και λιγη βλάστηση θα την παλέψουν??

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Irakles έγραψε:

Δηλαδή με νερακι απο προφιλτρα δεν παιζει να αντέξουν??  

το buffer αυτο ποσο κοστιζει? το βρισκεις ευκολα ελλαδα?

 

εχω και πετρες λάβας και ραμπιτ σναιλ και χαλαζιακη αμμο... θα βαλω και λιγη βλάστηση θα την παλέψουν??

δεν το εχω δοκιμασει δεν ξερω να σου πω.μινεραλ υπαρχει και τις denerle που απο τις κριτικες που εχω δει και με breeders στο εξωτερικο που εχω μιλησει  λενε οτι ειναι καλυτερο και υπαρχει σε ενυδριακο καταστημα της Αθηνας ( να σου πω την αληθεια το εχω αγορασει αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα)

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος giwrgos30 έγραψε:

το ευκολο ειναι σχετικο αν εχεις κανει τη προετοιμασια σου καλα στρωμενο ενυδρειο ro water- μινεραλ ( εγω χρησιμοποιω salty mineral sulawesi 7.5) να κρατας τι ρουτινα σου στις αλλαγες νερου πανε καλα .χαλαζιακο υποστρωμα -πετρες λαβας..οπωσδηποτε σαλιγκαρια ( τα rabbit snail ειναι συμβιωτικα με αυτες τις γαριδες αλλα και απλα ramshorn κανουν την δουλεια) σιγουρα ενα αεροφιλτρο και ενα εξωτερικο ή κρεμαστο με βιολογικο υλικο,θερμοκρασια 27-28..αυτα τα λιγα αν ξεχναω κατι ας με διορθωσει ο nickpapa που εχει και αυτος με επιτυχια αυτες τις γαριδες!

27-28 τις κρατας?Εγω τωρα χειμωνα τις εχω 24,5 -25 .. το καλοκαιρι πιαμουν και 29-30

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος giwrgos30 έγραψε:

ναι Νικο 28 χειμωνα καλοκαιρι

Τζαπα το ρευμα που καις... :)

Δεν  χρειαζονται τοσο....

Link to comment
Share on other sites

!!! μπορει και να εχεις δικιο αλλα ειχα μεινει με λιγες τα εχουμε πει ...και γεμισα παλι τους ανεβαζει την ψυχολογια η θερμοκρασια χαχααχχααχα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οι γαριδούλες σου.

Βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα. Με το σταγονόμετρο μας τις έδειξες.:D

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Πολύ όμορφες οι γαριδούλες σου.

Βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα. Με το σταγονόμετρο μας τις έδειξες.:D

Θα βαλω πιο μετα!! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτες!!

Ιδικα οι blue shadow πρωτη φορα τις βλεπω...

Τι διαφορα εχουν οι yellow king kong και τις απλες yellow;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...