Jump to content

Γνωμες για εξωτερικο φιλτρο Aquael


Georgis

Recommended Posts

Ηρθε η ωρα που εβγαλα το εσωτερικο φιλτρο της juwel , μιας και δεν με βολευε καθολου στον καθαρισμο (εσωτερικα) και σε καθε αλλαγη γινοταν της κακομοιρας απο τη "μακα" που εβγαινε καθως ξανα γεμιζα, εκτος αυτου εχανα και τις γαριδες συχνα πυκνα μεσα στο φιλτρο και για αποφυγη γαριδο-paty .Ακομα οτι φυτο επιφανειας υπηρχε "ετρωγε τα μωρα του το σφουγγαρι"

 

Υστερα απο αρκετο ψαξιμο μιας και δεν θελω να δωσω το "100ρικακι" για φιλτρα που κυκλοφορουν μια 10ετια plus χωρις καποια ιδιαιτερη βελτιωση , σε κατι βρε παιδι μου ειτε αυτο λεγεται θορυβος λειτουργιας , ειτε ευκολια εγκαταστασης, ειτε ποιοτητα κατασκευης και να σου ζηταει και 10 , 20 ευρω για ενα ανταλλακτικο της αντικας ... και δεν λεω για μηχανικα μερη αλλα για πλαστικα. (σωληνες, εισαγωγες κτλ)

 

Ετσι λοιπον αποφασισα να μην τα δωσω σε καποια εταιρεια που εχει δεσει το γαιδαρο της. 

Εχω βαλει στο ματι λοιπον το maxi kani 150 της aquael , περισσοτερο γιατι μου αρεσουν οι επιλογες που εχεις με την αντλια μιας και δεν ειναι στο καπακι του καδου, συν οτι μπορεις να την βαλεις στην εισαγωγη ΜΕΣΑ στο νερο κατι το οποιο ειναι πολυ ευλογο για την περιπτωση μου μιας και δεν θελω να ακουγεται   τ ι π ο τ α ! καλα ενταξει αντε λιγο.. :hehe:   επισης το φιλτρο θα τοποθετηθεί διπλα στο ενυδρειο και οχι κατω απο το ενυδρειο .

image.png.8276e23491e43fa43027c0b5dd6682d6.png

 

Αυτο που δεν εχω βρει ακομα ως αναφορα την σειρα maxi kani ειναι αξιολογησεις ,reviews , 

Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια ?? Σχετικα με τα κανιστρα της aquael και τετοιου τυπου αντλιες ?

Το ενυδρειο ειναι 120 λιτρα 

Ευχαριστω προκαταβολικα 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω φίλτρο της aquael για να σου πω, αλλά ακούω πολύ καλά σχόλια γενικά όσον αφορά την ποιότητα σαν εταιρεία και το συγκεκριμένο φίλτρο απο οτι τσέκαρα είναι οτι πρέπει για μας τους ''χελωνάδες'' :D.

To παρακάτω φίλτρο  δεν είναι το ίδιο, αλλά είναι της ίδιας εταιρείας και πάνω-κατω φιλοσοφίας (εξωτ.αντλια), ίσως σε βοηθήσει να σου να λυθούν τυχόν απορίες .

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

Δεν εχω φίλτρο της aquael για να σου πω, αλλά ακούω πολύ καλά σχόλια γενικά όσον αφορά την ποιότητα σαν εταιρεία και το συγκεκριμένο φίλτρο απο οτι τσέκαρα είναι οτι πρέπει για μας τους ''χελωνάδες'' :D.

To παρακάτω φίλτρο  δεν είναι το ίδιο, αλλά είναι της ίδιας εταιρείας και πάνω-κατω φιλοσοφίας (εξωτ.αντλια), ίσως σε βοηθήσει να σου να λυθούν τυχόν απορίες .

 

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το λινκ @corto maltese υπερ κατατοπισμοτατο !!! αντε να βρω την υγεια μου επιτελους ! :bigemo_harabe_net-193:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...