Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας παιδια...

Σημερα το πρωί παρατήρησα κατι που δε μου αρεσε στον μονομάχο μου θα καταλάβετε και απο τη φωτογραφία που θα δειτε. Γνωρίζεται τι είναι αυτο και τι μπορω να κανω;

Ζει σε ενα 60λιτρο ενυδρείο με σταθερές θερμοκρασίες και με 10 γκαπις

Screenshot_20190426-002229.png

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος James Bong έγραψε:

Γεια σας παιδια...

Σημερα το πρωί παρατήρησα κατι που δε μου αρεσε στον μονομάχο μου θα καταλάβετε και απο τη φωτογραφία που θα δειτε. Γνωρίζεται τι είναι αυτο και τι μπορω να κανω;

Ζει σε ενα 60λιτρο ενυδρείο με σταθερές θερμοκρασίες και με 10 γκαπιςimageproxy.php?img=&key=a2a33d28adf845dd

Screenshot_20190426-002229.png

 

Καλησπέρα φίλε μου, λοιπον από μια πρώτη ματιά βλέπω ότι το ψαράκι σου έχει pop-eye. 

Χρειάζονται συχνές αλλαγές νερού προκειμένου να ανεβάσουμε την ποιότητα του νερού. Τεστ για αμμωνία, νιτρώδη και νιτρικά.

Συνήθως το "Pop-Eye" είναι σημάδι μιας πληθώρας μολύνσεων, παρά ασθένεια από μόνο του.

Μπορεί να προκληθεί και μετά από καυγά μεταξύ ψαριών, αν έχουμε τραυματισμό και δεν δράσουμε άμεσα.

 

Πριν όμως δούμε τι φάρμακο πρέπει να χρησιμοποιήσουμε συμπλήρωσε την φόρμα διάγνωσης ασθένειας, να εχουμε μια γενική εικόνα και βγάλε από όλες τις μεριές καθαρές όσο γίνεται φωτογραφίες για να δούμε με τι έχουμε να κάνουμε..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και οταν εχει και τα δυο ματια - δεν προκειται για τραυματισμο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και οταν εχει και τα δυο ματια - δεν προκειται για τραυματισμο.
Βασικα ναι ισχυει αυτο γιατι βλεπω ανασηκωμενα πτερυγια, η κοιλια του φουσκωμενη, για αυτο και θα βοηθουσαν πολυ αλλες φωτογραφιες!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρνεις να κρατάς Betta με Guppies;

 

Είναι 2 ήδη με διαφορετικές παραμέτρους νερού, δεν μπορούν να είναι στο ίδιο ενυδρείο. Τα αποτελέσματα τα βλέπεις...

 

Εύχομαι να βγω λάθος αλλά το ψάρι δύσκολα θα την γλιτώσει. Αυτό που βλέπεις είναι προχωρημένο πρόβλημα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...