Jump to content

ενυδρειο


Recommended Posts

γεια σας..ειμαι καινουργιος στο χομπι και εχω ενα προβλημα... εχω ενα ενυδρειο 165 λιτρων και εχω ξεκινησει τη διαδικασια στρωσιματος.. ενω καθαρισα το ενυδρειο σχολαστικα, ελπυνα το χαλικι πολυ καλα... οταν γεμισα το ενυδρειο με νερο ξεκινησαν να αιωρουνται μικρα σωματιδια στο νερο  και δεν φευγουν με τιποτα... εχω προσπαθησει πολες φορες να τα βγαλω κλεινοντας το φιλτρο και κολλανε στα τζαμια δεν ανεβαινουν στην επιφανεια τι μπορω να κανω?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες και καλή αρχή!! Βάλε λίγο υαλοβάμβακα στα φίλτρα σου, άσ'το να δουλέψει μισή μέρα, στην ανάγκη κάνε και μία μικρή αλλαγή (διακόπτοντας δυστυχώς το στρώσιμο) και θα καθαρίσει. Αλλιώς υπομονή 2-3 μέρες και θα φύγουν όλα μόνα τους, συμβαίνει συχνά

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο τρεχει 1 βδομαδα και υπαρχουν απο την αρχη τα σωματιδια θεωρησα οτι θα φυγουν με τι ς μερες αλλα δεν γινεται τπτ... θα δοκιμασω με τον υαλοβαμβακα τωρα 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος giannisma έγραψε:

το ενυδρειο τρεχει 1 βδομαδα και υπαρχουν απο την αρχη τα σωματιδια θεωρησα οτι θα φυγουν με τι ς μερες αλλα δεν γινεται τπτ... θα δοκιμασω με τον υαλοβαμβακα τωρα 

Οχι κανονικο υαλοβαμβακα, εννοουμε   ενυδρειακο βαμβακι :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...