Jump to content

Μπορώ να το διορθώσω;


Recommended Posts

Χαίρετε! 

Όντας νέα στον χώρο των ενυδρείων πραγματικά δεν ήξερα τι να κάνω, όταν μετά το σεισμό που έγινε πριν λίγες μέρες, γύρισα στο σπίτι και βρήκα το ενυδρείο να χάνει νερό από ένα σημείο μεταξύ της ένωσης. Το ενυδρειο είναι 60 λίτρα και έχω γκαμπι μέσα.  τα εβαλα προσωρινά σε ένα πλαστικό κιβώτιο 20 λίτρων μαζι με το φίλτρο. Ωστόσο, σήμερα που πήγα να ρωτήσω στο μαγαζί με τα ψάρια για κάποιες κόλλες που διάβασα στο φόρουμ ότι υπάρχουν, μου είπαν ότι δεν θα γίνει δουλειά και ότι η επισκευή κοστίζει το ίδιο με το να αγοράσω ένα νέο ενυδρείο. Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας πάνω σε αυτό; Σας ευχαριστώ παρά πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος για την απαντηση που σου δινω , Αν τα τζαμια δεν εχουν σπασει και ειναι θεμα κολλησεων τοτε θεωρω πως δεν πρεπει να απευθυνθείς σε pet shop αλλα σε καποιον εμπειρο χομπιστα η τζαμτζη ωστε να του πας το ενυδρειο να το ξεκολλησει και να το κολλησει απο την αρχη .. Αυτη η λυση δεν νομιζω οτι θα ειναι τοσο δαπανηρη απλα κανεις δεν μπορει να σου δωσει εγγυηση που ισως ( λεω ισως γιατι συνηθως ουτε αυτοι δινουν ) θα σου εδινε το πετσοπ . Σιγουρα υπαρχουν ατομα σε αυτο το φορουμ που γνωριζουν η μπορουν να σε παραπεμψουν σε καποιον για αυτην την δουλεια 

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκολλησε και δεν ραγισε ειναι σημαδι οτι και να επισκευασεις την συγκεκριμενη πλευρα ισως συντομα να χανει απο καπου αλλου και δεν θα ειναι καλο :(

Υπαρχουν καταστηματα που αναλαμβανουν την επισκευη του αλλα δεν ξερω αν σε συμφερει οπως ηδη ανεφερες...

Ιδανικα θελει ξεκολλημε και ξανα κολλημα ολο απο την αρχη...

Γνωριζεις ποσο παλιο ειναι το ενυδρειο??

Φωτο??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...