Jump to content

Co2


xxgaitan

Recommended Posts

βρήκα αυτό http://www.e-pet.gr/product_info.php?cPath...roducts_id=1012

το γνωρίζει κανείς?το χρησιμοποίησε κανείς?το ενυδρείο μου είναι 250 λίτρα καθαρά, θα κάνει δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια σκάλα διάχυσης φτιάξε CO2 με μαγιά και ζάχαρη και θα σου βγει πιο φτηνό. :)

Προσωπικά πάντα προτείνω να έχουμε φιάλη με μανόμετρο και όλα τα παρελκόμενα. Αν αυτό δεν είναι εφικτό το δεύτερο καλύτερο είναι η μαγιά με την ζαχαρούλα. :bowdown:

Όλα τα άλλα είναι για να ξοδεύουμε λεφτά. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια σκάλα διάχυσης φτιάξε CO2 με μαγιά και ζάχαρη και θα σου βγει πιο φτηνό. :)

Προσωπικά πάντα προτείνω να έχουμε φιάλη με μανόμετρο και όλα τα παρελκόμενα. Αν αυτό δεν είναι εφικτό το δεύτερο καλύτερο είναι η μαγιά με την ζαχαρούλα. :bowdown:

Όλα τα άλλα είναι για να ξοδεύουμε λεφτά. :bowdown:

καλό κ η μαγιά αλλά από ότι διάβασα είναι λίγο επίφοβο μη σκάσει..για 250 λύτρα πόσα λίτρα μπουκάλι να χρησιμοποιήσω?δεν θα έχει μεγάλη πιέσει?

Link to comment
Share on other sites

Για να σκάση το μπουκάλι πρέπει να είναι ερμητικά κλειστό, η να έχουμε κάνει χοντρά λάθει αλλιώς δεν συντρέχει κανένας κίνδυνος.

Συνήθως το μίγμα το φτιάχνουμε σε μπουκάλια του 1,5-2 λίτρων.

Πόσο CO2 θα χρειαστείς δεν μπορώ να το ξέρω. Εξαρτάτε από τα φυτά.

Φτιάξε πρώτα ένα μπουκάλι και βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ στο ενυδρείο (100 lt )μου αλλα πλέον βλέπω οτι όλα πάνε μία χαρά και χωρίς το CO2 και ούτε θυμάμαι πόσος καιρός εχει περάσει που το εβγαλα

Αν θέλεις να σου δώσω το δικό μου και να πάρεις μόνο την φιάλη με το CO2..

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ στο ενυδρείο (100 lt )μου αλλα πλέον βλέπω οτι όλα πάνε μία χαρά και χωρίς το CO2 και ούτε θυμάμαι πόσος καιρός εχει περάσει που το εβγαλα

Αν θέλεις να σου δώσω το δικό μου και να πάρεις μόνο την φιάλη με το CO2..

elle ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...