Jump to content

Recommended Posts

Γεια ξανα στην παρεα του aquazone.

Γεια βοηθηστε οσοι εχετε την πειρα σας παρακαλω.

Ειδα προχθες τον γλυφτη μου λιγο ασπρο στα πλαγια, και νοχελικο. 48 ωρες μετα ψοφιο με αυτο το σημαδι, τρυπα, και ασπρο δερμα γυρω της. Στον ψοφιο, εκανε συνεχεια ενας αλλος πλακοστομος που εχω, δεν τον αφηνε να κυκλοφορει ανετα εδω και 2 μηνες που τους εχω. Μετρησεις νερου , καλες, και αλλαγες συχνες.

Ο fly fox μου απο χθες, ισως και να εχει μερες, αλλα χθες που ελεξα τα ψαρια πιο προσεχτικα, εχει μια ασπρη κοιλιδα στο κεφαλι, η οποια απο τα πλαγια , διχνει να εξεχει λιγο, σαν φουσκωματακι, και θολη.

παω για φαρμακα? ποια?

Ευχαριστω

post-6571-1211260111_thumb.jpgpost-6571-1211260152_thumb.jpgpost-6571-1211260182_thumb.jpgpost-6571-1211260239_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω πολλά από ασθένεις νομίζω ότι πρόκειται για ick... Συνηθέστερη θεραπεία είναι με αλάτι, αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε περίμενε τους εμπειρότερους να σου πουν τι γνώμη τους...

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μας μετρησεις του ενυδρειου σου μεχρι να το δει ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ...

Ειμαι σε δουλειά τωρα, μπορω να μετρησω το βραδυ, και να σας πω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Μετρησεις κανονικοτατες, ολα καλα, μηπως ειναι απο δαγκωμα, εχω εναν ξιφοφορο, που την ωρα του φαγητου δινει κουτουλιες σε ολα τα ψαρια, αγριος.

Η αδερφη μου σε αλλο ενυδρειο τον εστιλε πισω μετα 3-4 μηνες γιατι σκοτωσε ενα αλλο ξιφοφορο, και ενα αγγελοψαρο το ξεκοιλιασε.

Τι λενε ολοι οτι ειναι ηρεμα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...