Jump to content

Help!!!!!!!


Recommended Posts

καλησπέρα, εχω ένα φυτεμένο 60άρι και εδώ και πολύ καιρό έχω παρατηρήσει κάτι σαν καφέ χώμα πάνω στα φύλλα....το οποίο άν το τρίψω βγαίνει...αλλά ξαναμαζεύεται πολύ γρήγορα

τι είναι????

να ανησυχήσω????

πως φεύγει????

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβαινε και εμένα όταν είχα κάμποσο καιρό να βάλω σκούπα βυθού και για κάποιο λόγο ανακατευόταν λίγο το χαλίκι, ίσως ο πλέκο σου σηκώνει λίγη σκόνη το βράδυ που είναι πιό δραστήριος.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια καλη σκουπα βυθου,και εσωτερικη αναταραξη του νερου,και αμεσως κανε μια καλη αλλαγη νερου,για να φυγει αυτη η σκονη-λασπη που κατακαθεται παντου...

αν χρειαστει το επαναλαμβανεις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εχω ένα φυτεμένο 60άρι και εδώ και πολύ καιρό έχω παρατηρήσει κάτι σαν καφέ χώμα πάνω στα φύλλα....το οποίο άν το τρίψω βγαίνει...αλλά ξαναμαζεύεται πολύ γρήγορα

τι είναι????

να ανησυχήσω????

πως φεύγει????

ευχαριστώ

Μπορεί να είναι σκόνη όπως λένε τα παιδιά αλλά μπορεί να είναι και καφέ άλγη. Αν είναι σκόνη τότε με το που θα ταρακουνήσεις το φύλο θα πρέπει να φύγει. Αν δεν φύγει και φεύγει μόνο με το ελαφρό τρίψιμο του δακτύλου τότε μπορεί να είναι και καφέ άλγη. Αν μπορείς στείλε και μια φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω ότι είναι σκόνη βυθού σιότι φεύγει μόνο με τρίψιμο με το δάκτυλο και όχι με απλό κούνημα.τηα βάλω και φότο.

πάντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό έτσι????

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω ότι είναι σκόνη βυθού σιότι φεύγει μόνο με τρίψιμο με το δάκτυλο και όχι με απλό κούνημα.τ

κανε αυτο ακριβως που ειπε ο χρηστος...

εαν μας εδινες απο την αρχη τα γνωρισματα ,θα σου διναμε ολοι μας την ιδια απαντηση...

ΚΑΦΕ ΑΛΓΗ.

θα κανει τον κυκλο της και θα φυγει....

ακολουθησε τα λεγομενα του χρηστου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...