Jump to content

Νεο ξεκινημα!!!


deJean

Recommended Posts

Στο φιλτρο το νερο περναει πρωτα απο τα σφκουγκαρια μετα απο υαλοβαμβακα μετα απο το μακαρονι και μετα ξανα απο υαλοβαμβακα....

20%νερο καθε 2 εβδομαδες βαζω Nitrivec σε καθε αλλαγη οσο χρειαζεται, νερο βαζω 1 λιτρο την ημερα λογο εξατμισης απο τους ανεμιστηρες ταισμα μια ταμπλετα τη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε λογικα τα νιτρικα και η αλγη εμφανιστικαν απο την μεγαλη υχθιοφορτιση και τα αποβλητα των ψαριων..Τι λαμπα εχεις? ποσα wat και ποια?Καλυτερα κανε τις αλλαγες καθε μια βδομαδα 30% του νερου..Γιατι βαζεις nitrivec δεν χρειαζετε να βαζεις κατα την γνωμη εαν καθαριζεις το φιλτρο με το νερο του ενυδρειου σου σφουγκαρια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μια T8 Sera Blue Sky 18W και αναβε 13 ωρες και το εβαλα στις 9 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Τα NO3 επεσαν στα 25mg/lt :blink: και η αλγη εξαφανιστηκε μετα απο PROTALON-707 :thumbup: ...

To φιλτρο ποτε το καθαριζω? οταν τα νιτρικα πανε πανω? :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - deJean
Link to comment
Share on other sites

Τα NO3 επεσαν στα 25mg/lt :blink: και η αλγη εξαφανιστηκε μετα απο PROTALON-707 :thumbup: ...

To φιλτρο ποτε το καθαριζω? οταν τα νιτρικα πανε πανω? :thumbup:

:thumbdown::thumbdown: εγω καθαριζω το φιλτρο καθε βδομαδα με το νερο του ενυδρειου του...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση εχω Sera siporax μεσα στο eheim 2213 και εχω 60 λιτρα ενυδρειο κατω κατω εχω βαλει το σφουγκαρι το μπλε μετα υαλοβαμβακα και μετα το siporax και μετα ξανα υαλοβαμβακα... ειναι λαθος? και κατι αλλο το μακαρονι αυτο ειναι απο το νερο που ειχα στο ενυδρειο πριν το αδειασω δλδ απο περσυ το καλοκαιρι θελει αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...