Jump to content

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ


loutsoyannis

Recommended Posts

:) ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 180 ΛΙΤΡΩΝ.ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΕ ΧΡΥΣΟΨΑ ΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΕΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΣΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΟΛΑ .ΤΟ ΑΠΕΔΩΣΑ ΣΤΗΝ ΥΨΗΛΗ ΘΕΡΜΟΡΑΣΙΑ (33 -35 ΜΕΣΑ )ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΒΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΛΑΜΠΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑΝΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΟΡΤΑ Η ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΞΩΤ.ΑΦΟΥ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΝ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ.ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΜΠΟΛΗΡΩΣΑ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΜΕΤΡΗΣΑ PH 8.5 ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΝΙΤΡΙΚΑ ΑΜΜΩΝΙΑ ΝΙΤΡΩΔΗ ΓΕΝΙΚΗ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΚΛΗΡ ΝΕΡΟΥ 13 ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΨΑΡΙΑ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΓΚΟΥΡΑΜΙ ΕΝΑ ΠΛΑΚΟΣΤΟΜΟ ΚΑΙ DOY XARAKINES.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΓΚΟΥΡΑΜΙ ΧΡΥΣΑ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΕΡΟΥ.ΚΑΙ ΤΑΙΖΩΜΕ ΦΥΛΑΡΑΚΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΙΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΤΟ ΠΛΑΚΟΣΤΟΜΟ ΤΑΙΖΩ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΛΛΕΤ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ.ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΙ ΝΑ ΤΟ ΒΣΑΛΩ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΣΤΡΕΣΑΡΩ ΤΑ ΨΑΡΙΑ.ΘΑΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλός όρισες στην παρέα...

το ph σου είναι υπερβολικά υψηλό για τα ψάρια που έχεις μέσα ,τί μετρήσεις έχει το νερό της βρίσης σου;

Και όταν λές το φίλτρο άνθρακα μήπως εννοείς τον άνθρακα που βάζουμε στο φίλτρο; άν ναι να σου πώ πως δέν είναι απαραίτητος συνήθως τον χρησιμοποιούμε μετά απο φαρμακευτική θεραπεία ή για κάποιον άλλο λόγο...

οι υπόλοιπες μετρήσεις σου;

Το ότι άφησες το νερό τόσο καιρό μόνο του με τα φίλτρα δεν λέει κάτι...έστρωσες με κάποιο τρόπο; αμμωνία ή τροφή ή βακτηρια ή κατι άλλο; αλλιός και την λίγη βιολογία που μπορεί να είχε αποκτήσει το ενυδρείο σου τόσο καιρό χάθηκε...

Αλλαγές νερού να κάνεις γιατί δεν κάνεις;

ΥΓ. Άν μπορείς γράφε με πεζά γιατί είναι σαν να φωνάζεις...

Πάντα φιλικά

Κώστας

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλό διάβασμα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...