Jump to content

Ποσα ψαρια εχουμε "χασει"?


Recommended Posts

Καλημερα , λοιπον , διαβαζοντας στο φορουμ μου ηρθε η ιδεα για μια καταγραφη των δολοφωνιων μας κα τα λαθη μας που οδηγησαν σε αυτο.Ετσι ωστε καποιος που διαβαζει αυτο το ποστ να προσεχει τα "θανασημα αμαρτηματα" που οδηγουν στην δολοφονια των ψαριων μας .

Το δικο μου αμαρτημα ειναι 2 γκαπυ που τα ρουφηξε η εξοδος του φιλτρου (κατα πασα πιθανοτητα)! :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , λοιπον , διαβαζοντας στο φορουμ μου ηρθε η ιδεα για μια καταγραφη των δολοφωνιων μας κα τα λαθη μας που οδηγησαν σε αυτο.Ετσι ωστε καποιος που διαβαζει αυτο το ποστ να προσεχει τα "θανασημα αμαρτηματα" που οδηγουν στην δολοφονια των ψαριων μας .

Το δικο μου αμαρτημα ειναι 2 γκαπυ που τα ρουφηξε η εξοδος του φιλτρου (κατα πασα πιθανοτητα)! :thumbup::thumbup:

ωραιος...εμενα ο γκαλαχερ μου ειχε ρουφηξει 3 silver shark,2 guppy,2 neon....αυτα με αυτο το ψαρι...επομενο το οσκαρ μου 15cm 2 μονομαχους,3 νεον και 1 χρησοψαρο ομως ηταν πεθαμενο....εεεεε δεν μου ερχονται αλλα τωρα

Link to comment
Share on other sites

ωραιος...εμενα ο γκαλαχερ μου ειχε ρουφηξει 3 silver shark,2 guppy,2 neon....αυτα με αυτο το ψαρι...επομενο το οσκαρ μου 15cm 2 μονομαχους,3 νεον και 1 χρησοψαρο ομως ηταν πεθαμενο....εεεεε δεν μου ερχονται αλλα τωρα

δεν ειμαι περιφανος για αυτο αλλα ειπες για αμαρτυματα και αυτο ειναι ενα και δεν χαιρομαι που το λεω..αλλα ολα αυτα πριν ασχοληθω και διαβαζω απο εδω καποια σπουδαια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

εγώ ένα χρυσόψαρο!

Link to comment
Share on other sites

εγώ ένα χρυσόψαρο!

απο τι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τη βιασυνη του ασχετου πρωταρη ,σε αστροτο ενυδρειο εχασα 3 tetra 2 japonica 1 red crystal

kai1 platy μεσα σε δυο μερες .Απο τοτε ειμαι πολυ προσεκτικος στις επιλογες μου. :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανεις αλλος ??? Να βγαλουμε και δολοφονο του μηνα !!! Πλακα κανω! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

απο τι?

απο βιασίνη!

Link to comment
Share on other sites

Ποσα ψαρια εχουμε "χασει"?

Απαντώ με ερώτηση...

Πόσους κόκκους άμμου έχει μία παραλία???

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ με ερώτηση...

Πόσους κόκκους άμμου έχει μία παραλία???

και μετα λενε για υπεραλλυια !!! να τος ο φτεχτης :thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ενα κορυντορας που πιαστηκε το μουστακι του σε ενα κενο της αεραντλιας και το βρηκα ενα πρωι ταυλα,ενα πλακοστομο που μπλεχτηκε στις ριζες ενος φυτου και το βρηκα παλι πρωι ταυλα και ενα κορυντορας με εναν αρλεκινο που βρηκα χθες το πρωι και ακομα ψαχνω απο τι πηγαν(μαλλον τα δολοφονησε ενα botia dario)

Link to comment
Share on other sites

La costa: παπαγαλοψαρο το πρωτο μου ψαρι --- διακοπη ρευματος

2 μονοδακτυλοι ----- εγκεφαλικο σε ενυδρειο βασικο( πως να αντεξουν τα καημενα

3 clown---- ich διακοπη ρευματος

απο τοτε πηρα ups

2 γατοψαρακια ----- τα ρουφηξε ο χρηστος( το oscar μου)

1 oscar ---- φαγωθηκε με το αδερφακι του

1 severum----- μετακομιση

1 red terror( to οποιο πριν τα τιναξει δολοφονησε 1 severum 3 τιγρακια και 2 κιχκυδες που δεν θυμαμαι)--- το red πρεπει να μου το φαγε o petshopas poy του το ειχα παει στη μετακομιση

1 καραβιδα----- αυτοκτονησε

αυτα θυμαμαι παιδια....

να σται ευγενικοι.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

- 1 corydoras leucomelas απο ενδοπαρασιτο (δεν το προλαβα, υπουλο παρασιτο δεν φαινοταν τιποτα, αντεξε 2 μερες στην καραντινα με furan 2)

- 1 Harlequin Rasbora (ευθανασια, χωρις διαγνωση, συμπτωματα απομονωση, πολυ γρηγορη ανασα, μαυρισμα)

- 4 cardinal tetra απο γηρατεια.

Link to comment
Share on other sites

- 4 cardinal tetra απο γηρατεια.

Είχες Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης και το ξέρεις??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα γράψω όσα θυμάμαι...

- 1 μονομάχο από υπερβολικό τάισμα (μου έπεσε πολύ τροφή ένα βράδυ και δεν το κατάλαβα)

- 1 αρσενικό guppy που το σκότωσε ένα silver tip tetra.

- 2 rainbow gourami ενδοπαράσιτο με πρήξιμο στην κοιλιά

- 1 guppyνα που την σκοτώσανε 2 αρσενικοι guppy στο πολύ sex

- 1 common pleco

- 2 molly

- 1 silvershark

- 1 kribensis

- 2 gold ramirezi

- 1 german ramirezi

- 4 rummy nose

- 3 neon

- 1 ancistrus

- 2 sterbai

Τα περισσότερα ψάρια μου, τα έχω χάσει από εσωτερικά βακτήρια και χωρις εξωτερικά συμπτώματα ή κάποια ένδειξη στη συμπεριφορά τους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα γράψω όσα θυμάμαι...

- 1 guppyνα που την σκοτώσανε 2 αρσενικοι guppy στο πολύ sex

:thumbup::thumbup: Αυτη πρεπει παντως να πηγε ευτυχισμενη!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είχες Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης και το ξέρεις??? :thumbup:

Εχω ιατρικη γνωματευση. :thumbup:

Ηταν ενηλικα οταν τα πηρα, τα κρατησα και 2 χρονια, στη φυση ζουν 1 χρονο, δεν παρουσιασαν σημαδια ασθενειας, δεν εφυγαν ταυτοχρονα για να υποψιαστω ασθενεια. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ιατρικη γνωματευση. :thumbup:

Ηταν ενηλικα οταν τα πηρα, τα κρατησα και 2 χρονια, στη φυση ζουν 1 χρονο, δεν παρουσιασαν σημαδια ασθενειας, δεν εφυγαν ταυτοχρονα για να υποψιαστω ασθενεια. :thumbup:

Ένα χρόνο ζούνε μόνο στην φύση? :thumbup:

Ούτε που το ήξερα αυτό! Οπότε μπορώ να υποθέσω πως αυτά που έχασα εγώ είχαν μία μέρα ζωής ακόμα από τη μέρα που τα πήρα.... Καταραμένος πετσοπάς.... Χούφταλα μου πούλησε!!!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

"Λοιπόν θα γράψω όσα θυμάμαι...

- 1 guppyνα που την σκοτώσανε 2 αρσενικοι guppy στο πολύ sex"

"Αυτη πρεπει παντως να πηγε ευτυχισμενη!!! "

Ναι όντως είχε ένα χαμόγελο ηδονής στην φάτσα της :thumbup: Καφρίλαααααααααααα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χιλιαδες με πολλους κ ποικιλους τροπους.

δεν συμφερει να αρχισω να γραφω..............

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...