Jump to content

γεννησαν τα Red Belly μου


dnmhx

Recommended Posts

τα μικρα οσο πανε και λιγοστευουν! δεν μπορω να καταλαβω γιατι. καθε μερα τα βλεπω και πιο λιγα.

για το φιλτρο δεν υπαρχει περιπτωσει να τα τραβαει γιατι εχω βαλει τουλι. και δεν τα βλεπω και σκοτωμενα.

μηπως φταιει το θεμα της τροφης; εγω τους ριχνω αρτεμια κατεψυγμενη.

αν ξερει κανεις να απαντησει με σιγουρια ομως (γιατι στο περιπου ξερω κι εγω):

ειναι απαραιτητη η καλλιεργεια αρτεμιας για να ζησουν σε αυτη την ηλικια τα μικρα ή ζουν και με απλή τροφή;

οταν μπορεσω θα ανεβασω και φοτο

Link to comment
Share on other sites

τα μικρα οσο πανε και λιγοστευουν! δεν μπορω να καταλαβω γιατι. καθε μερα τα βλεπω και πιο λιγα.

για το φιλτρο δεν υπαρχει περιπτωσει να τα τραβαει γιατι εχω βαλει τουλι. και δεν τα βλεπω και σκοτωμενα.

μηπως φταιει το θεμα της τροφης; εγω τους ριχνω αρτεμια κατεψυγμενη.

αν ξερει κανεις να απαντησει με σιγουρια ομως (γιατι στο περιπου ξερω κι εγω):

ειναι απαραιτητη η καλλιεργεια αρτεμιας για να ζησουν σε αυτη την ηλικια τα μικρα ή ζουν και με απλή τροφή;

οταν μπορεσω θα ανεβασω και φοτο

Το πρόβλημα σου είναι η τροφή.

Τα μικρά τρώγονται μεταξύ τους από έλλειψη τροφής.

Η αρτέμια που τους δίνεις είναι τεράστια με αποτέλεσμα να μήν μπορούν να την φάνε.Όπως σου είχα πεί σε αυτό το στάδιο της ανάπτυξης θέλουν νεοεκολαφθήσες αρτέμιες και όχι κατεψυγμένες.

Εναλλακτικά θα μπορούσες να δοκιμάσεις τροφή σε σκόνη αλλά δέν θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι η τροφή.

Τα μικρά τρώγονται μεταξύ τους από έλλειψη τροφής.

Η αρτέμια που τους δίνεις είναι τεράστια με αποτέλεσμα να μήν μπορούν να την φάνε.Όπως σου είχα πεί σε αυτό το στάδιο της ανάπτυξης θέλουν νεοεκολαφθήσες αρτέμιες και όχι κατεψυγμένες.

Εναλλακτικά θα μπορούσες να δοκιμάσεις τροφή σε σκόνη αλλά δέν θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα..... ;)

ευχαριστω Husky_Jim! εκεινη τη μερα που μου ειπες πηγα πανω στην κηφισσια να παρω αυγα αρτεμιας για να κανω τη διαδικασια καλλιεργειας αλλα μου ειπε ενας απο κει οτι δεν ειναι απαραιτητη, μπορει να φανε και κατεψυγμενη. ε κι εγω (κακως) τον ακουσα. (ασε που δεν ειχε εκεινη τη μερα μικρο πακετο αυγα αρτεμιας και το μεγαλο ειχε 50 ευρω).

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα φακελάκι με αυγά αρτέμιας

εαν σ'ενδιαφέρει μπορείς να έρθεις να το πάρεις

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα φακελάκι με αυγά αρτέμιας

εαν σ'ενδιαφέρει μπορείς να έρθεις να το πάρεις

που μενεις;(γιατι βλεπω λασιθι)

Link to comment
Share on other sites

ξαναγεννησε σημερα ενα πιρανχα. εδω ειναι φοτο απο το ζευγαρι.ελπιζω αυτη τη φορα να καταφερω να μεγαλωσω μικρα.

post-7770-1243021560_thumb.jpg

post-7770-1243021570_thumb.jpg

post-7770-1243021577_thumb.jpg

post-7770-1243021585_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

σημερα γεννησαν αλλα 2 πιρανχας!!!

αρα σιγουρα ειναι 3 θυληκα που γεννανε (με το χτεσινο)

οποτε 3 ζευγαρια εχω στο ενυδρειο.

τι να κανω τα υπολοιπα 3 red belly να τα βγαλω να μην τα ενοχλουνε γιατι ολο τα κηνηγανε.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι η τροφή.

Τα μικρά τρώγονται μεταξύ τους από έλλειψη τροφής.

Η αρτέμια που τους δίνεις είναι τεράστια με αποτέλεσμα να μήν μπορούν να την φάνε.Όπως σου είχα πεί σε αυτό το στάδιο της ανάπτυξης θέλουν νεοεκολαφθήσες αρτέμιες και όχι κατεψυγμένες.

Εναλλακτικά θα μπορούσες να δοκιμάσεις τροφή σε σκόνη αλλά δέν θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα..... :rolleyes:

Δημήτρη έχεις κανένα link ή video από αναπαραγωγή? Αν δεν κάνω λάθος έχεις κάνει και εσύ στο παρελθόν.... εκτός από τα γατόψαρα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις ασχοληθει αλλα πεταχτηκες και ειπες οτι δεν διαβαζουμε κατι που δεν υπαρχει να διαβασουμε πουθενα στο forum αλλα και ουτε σε αλλα forum που εχω ψαξει.

Μια και βαριέσε να κάνεις αναζήτηση και επειδή είσαι πολύ μικρός για να μου την λες έστω και με πμ

Διάβασε εδώ στο forum πριν από 2 χρόνια για αναπαραγωγή.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...w=&st=&

Link to comment
Share on other sites

βιντεακι απο τα πιρανχας μου.

τα δυο που κανουν κυκλους εχουν γεννησει και σημερα γεννησε και αυτο που ειναι στα δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...