Jump to content

1200 λίτρα τροπικού υφάλου


stepap

Recommended Posts

πανεμορφο....

και ο τελευταιος πολυ τυπας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητηρια,πολυ ωραια η εξελιξη του υφαλου σου. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...Να το χαίρεσαι φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο Στέφανε και στα λίτρα που πρέπει :excl: σύντομα θα έρθω Καστοριά για επίσκεψη σε συγγενείς, θα πάρω τηλέφωνο και τον Άκη γιατί πρέπει να το δω και απο κοντά ;) .

Το προηγούμενο ενυδρείο σου έχει την ίδια κατάληξη στην Αλεξανδρούπολη ''τούμπανο'' φίλε μου :excl: .

Ερώτηση: τα anthias είναι τα tuca? και αν ναι τι τα ταίζεις? γιατί δυστάζω να τα πάρω λόγω διατροφικής συνήθειας(ζωντανή και συνεχόμενο τάισμα).

Link to comment
Share on other sites

Thanks George... οποτε ερθεις στειλε π.μ. να κανονισουμε.. Ναι πηγε σε αξια πραγματικα χερια το προηγουμενο ενυδρειο,πολυ χαιρομαι! Τα τουκα ειναι,δυσκολο ψαρι.... εχασα 7 απο τα 14,ευτυχως βρηκα οτι τρωνε ζωντανη αρτεμια και cyclop eeze και καταφερα να σωσω μερικα.Αλλα η αληθεια ειναι πως δεν προκειται να ξαναπαρω τετοια ψαρακια.. ειναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ :excl:

Τα tuka θεωρώ ότι είναι απο τα πιο όμορφα anthias αλλά οι ανάγκες τους για εμάς στην Ελλάδα είναι πολύ απαιτητικές :excl: , έξω υπάρχουν προϊόντα απο εταιρίες που κυκλοφορούν με ζωντανά κοπήποδα, οπότε είναι πολύ πιο εύκολη η διατήρηση τους αλλά ακόμη και η απάιτηση αυτή σε δεσμεύει να μην μπορείς να πας πουθενά μιας και θέλουν 3-4 φορές τάισμα την ημέρα. Δοκίμασα τα tuka και βρήκα πραγματική δυσκολία στο τάισμά τους( αν και τα έχασα απο άλλο ψάρι ;) ), σίγουρα αν τα κρατούσα λίγο ακόμη θα τα έχανα απο θέμα ταϊσματος γιατί με το ζόρι να φάνε τις τροφές που αναφέρεις.

Όταν λείπεις τα ταϊζει άλλος? ή βάζεις δοχείο με αρτέμια να στάζει μέσα στο ενυδρείο για συνεχόμενο τάισμα?( κάτι το οποίο είναι πολύ απαιτητιτικό).

Εγώ έχω πάρει ένα κοπάδι dispar(5) που διατηρώ αρκετό διάστημα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, τρώνε τα πάντα, πραγματίκα μέχρι και στο χέρι μου έρχονται κάποιες φορές, κακώς που φοβήθηκα και δεν πήρα παραπάνω ^_^

Link to comment
Share on other sites

Χόρτασαν τα μάτια μου απόψε με αυτά που είδαν εδω......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...