Jump to content

Clownfish Made In Greece !!!!!


geso

Recommended Posts

52η ήμερα.... πλησιάζει η μέρα του αποχωρισμού!!!!
τι εννοείς με αυτό
Link to comment
Share on other sites

Θα τα τηγανίσει βρε συ !!!! :(:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα τα τηγανίσει βρε συ !!!! :(:):thumbup:
ναι τι θα τα κανείς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έπειτα απο 120 μέρες το ταξίδι του basil φθάνει στο τέλος του,οι εμπειρία ήταν μεγάλη όπως και η κούραση αλλά άξιζε ως το τέλος!!!

post-2706-1258308550_thumb.jpg

Θα μοιρασθούν δωρεάν πέντε στους πρώτους χομπίστες που θα δηλώσουν ότι θέλουν να αποκτήσουν από έναν Έλληνα κλόουν εδώ στο aquazone.

Η παραλαβή θα γίνει εκτός απροόπτου από την επομένη εβδομάδα έπειτα απο συνεννόηση φέρνοντας μαζί και σακουλάκι για την μεταφορά..

Εαν ειναι κάποιος που δεν μένει Αθήνα δυστυχώς δεν θα μπορέσουμε να του τον στείλουμε, παρά μόνο να το κρατήσουμε για καποιο διάστημα μέχρι να μπορέσει να έρθει εδώ ο ίδιος ή κάποιος άλλος..

Η μεγαλύτερη παράκληση είναι, επειδή τα καημένα ειναι αρκετά μικρά ακόμη, λόγω του περιορισμένου χώρου που μένανε, τα ενυδρεία που θα τα βάλετε να είναι ασφαλή,κι αν υπάρχει χώρος σε sump μέχρι να ξεπεταχτούν ακόμα καλύτερα....

Θα παρακαλούσα να γράφεται εδώ και όχι με πμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να τα τιμήσω τα κλοουνάκια σου.λίγες μέρες υπομονή μόνο για να τελειώσω και με το στρώσιμο του βράχου να πέσουν λίγο οι μετρήσεις :P

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράματα...Περιμένουμε μια πιο αναλυτική παρουσίαση κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω διαβάσει πολλά άρθρα σου σε αυτό και σε κάποιο άλλο φόρουμ :excl:

είμαι στην 4η εβδομάδα λειτουργίας του ενυδρείου μου, :excl: προχθές έβαλα τα 2 πρώτα μου κλόουν τα οποία είναι περίπου 4 μηνών, και ναι δηλώνω με πολύ χαρά ότι θέλω να αποκτήσω από έλληνα κλόουν!!!!!!! απίστευτη δουλεία ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!.

Link to comment
Share on other sites

Νίκος_Κρικ

thanosc

Γιωργος guppy

Ένα ψαράκι σας περιμένει στείλτε μου με πμ τα τηλέφωνα σας να κανονίσουμε για την παραλαβή τους!!!

ΥΓ Περίπου πενήντα Έλληνες κλόουν κολυμπούν σε ενυδρεία που διατηρούν φίλοι χομπίστες !!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Χρύσα δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το θέμα-αγγελία είναι απ'το 2009.

Link to comment
Share on other sites

Αξιος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα καταρχήν καλώς ήρθες στο ΑΖ δεν είναι δύσκολο αλλα ούτε ευκολο θέλει χρόνο και καλο περιβάλλον όπως έκανε και ο συνχομπιστας μακάρι να τα καταφέρεις στο εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Τι περιβάλλον ενδείκνεται δηλαδη,αν βάλω 2 για παράδειγμα μετά απο ποσο καιρό γεννάνε;και πως καταλαβαίνω οτι θα γεννήσει;

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά τα κλοουνάκια!

Link to comment
Share on other sites

Τα κλοουνακια για να γεννησουν θελουν ενα αρκετα απλο ενυδρειο(ενα 60λιτρο ποιοτητος reef)κ αργα η γρηγορα θα γεννησουν.Τα κλοουν ειναι ερμαφροδιτα που σημαινει οτι γεννιουνται αρσενικα κ αναλογα με τις αναγκες του κοπαδιου αλλαζουν μερικα απο αυτα αλλαζουν φυλλο κ γινονται θηλυκα.Αρα τα δυο κανουν αμεσα ενα ζευγαρι το οποιο παρεπιπτοντως ζει μεχρι κ 10 χρονια.

Στο θεμα σου ομως....τα κλοουν οταν γινουν ζευγαρι κ μεγαλωσουν τοσο ωστε να ειναι γονιμα θα γεννανε καθε μηνα 2 φορες τουλαχιστον απο 100αδες αυγα τα οποια μετα απο 8 ημερες εκολαπτονται...

Το δυσκολο κομματι ειναι να κανεις τα μωρα των κλοουν να φανε....τα μωρα των κλοουν τρεφονται σε ενα περιβαλλον γεματο ζωντανο ζωοπλαγκτον που για να το αποκτησεις πρεπει να γραφω ολη μερα....

Βεβαια υπαρχουν κ εναλλακτικες που δεν χρειαζεται τοσος κοπος για να μεγαλωσεις μωρα κλοουν,πρεπει ομως να τις επιβεβαιωσω για να τις ανεβασω στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...