Jump to content

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ


RUBELA

Recommended Posts

:D ΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΩ ΤΕΣΣΕΡΑ ΝΕΡΟΧΕΛΩΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΙΑΞΩ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΧΕΛΩΝΙΕΡΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ...ΨΑΧΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΑΠΟ 1,30-1,50 ΜΕΤΡΑ....ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ :P
Link to comment
Share on other sites

καλως ηλθες...

θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα ελληνικα.. :D:P

το καλυτερο π εχεις να κανεις ειναι να πας σε μερικα μαγαζια οπου αναλαμβανουν να κανουν ιδιοκατασκευες και να παραγκηλεις ενα ενυδριεο κομενο και ραμενο στα μετρα σου... για αθηνα νομιζω οτι κανει το water inn..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση......που ειναι το water inn που μου λες?? :D

απο τιμεσ τι λεει???

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ βρηκα το water inn που μου ειπεσ αλλα απιστευτα ακριβο.....για ενα ενυδρειο 1,50 μετρο μου ζητησαν 900 ευρω :P ....εγω δεν εχω να διαθεσω πανω απο 200-250 και ειδη ειχα δει ενα αλλα ειναι λιγο μικροτερο αλλα κανει 160 μαζι με το επιπλο...αν ξερει καποιοσ κατι ποιο οικονομικο ασ μου πει.... :D

Έγινε επεξεργασία - RUBELA
Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ τυχερη!εχω κι εγω πεντε χελωνακια 2 ετων και πρεπει να ξερεις πως δεν ειναι απαραιτητο να ζησουν σε γυαλινο μερος..δηλαδη ενυδρειο..

επισης εγω τις εχω σε μια ταιραστια πλαστικη δεξαμενη,εχω τοποθετησει φιλτρο το οποιο ειναι απαραιτητο οπως και οι λαμπτηρες για ρεπτιλια...

για να μην σου τα λεω ολα απο εδω θα ηθελα να σου προτεινω να κανεις εγγραφη σε ενα φορουμ αλλα επειδη εχω την εντυπωση πως δεν επιτρεπεται θα δω αν εχεις e-mail και θα σ το στειλω εκει..

αν και αργησα λιγο να απαντησω θα δεις οτι αν κανεις εγγραφη εκει που θα σου πω...θα εισαι τελεια!πιστεψε με!κανε εγγραφη στο λινκ π θα σ στειλω και κανε την ερωτηση σου εκει...θα παρεις απλετες απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ τυχερη!εχω κι εγω πεντε χελωνακια 2 ετων και πρεπει να ξερεις πως δεν ειναι απαραιτητο να ζησουν σε γυαλινο μερος..δηλαδη ενυδρειο..

επισης εγω τις εχω σε μια ταιραστια πλαστικη δεξαμενη,εχω τοποθετησει φιλτρο το οποιο ειναι απαραιτητο οπως και οι λαμπτηρες για ρεπτιλια...

για να μην σου τα λεω ολα απο εδω θα ηθελα να σου προτεινω να κανεις εγγραφη σε ενα φορουμ αλλα επειδη εχω την εντυπωση πως δεν επιτρεπεται θα δω αν εχεις e-mail και θα σ το στειλω εκει..

αν και αργησα λιγο να απαντησω θα δεις οτι αν κανεις εγγραφη εκει που θα σου πω...θα εισαι τελεια!πιστεψε με!κανε εγγραφη στο λινκ π θα σ στειλω και κανε την ερωτηση σου εκει...θα παρεις απλετες απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ βρηκα το water inn που μου ειπεσ αλλα απιστευτα ακριβο.....για ενα ενυδρειο 1,50 μετρο μου ζητησαν 900 ευρω :P ....εγω δεν εχω να διαθεσω πανω απο 200-250 και ειδη ειχα δει ενα αλλα ειναι λιγο μικροτερο αλλα κανει 160 μαζι με το επιπλο...αν ξερει καποιοσ κατι ποιο οικονομικο ασ μου πει.... :D

οταν παιρνεις ενα τετοιο ζωο πρεπει απο την αρχη να ξερεις τα εξοδα που εχεις μπροστα σου....οπως εγω π την επαθα οταν ακουσα οτι θα χρειαστω ενυδρειο-λιμνη 600 λιτρων!αλλα αυτα πρεπει να τα σκεφτεσαι απο πριν και με 250 ευρω δεν καλυπτεις τις αναγκες ουτε μιας χελωνας..ακουσε με..δεν σ λεω υπερβολικα πραγματα,ξερω τι σου λεω γτ ετσι ειναι.. :wootwoot:

επισης δεν ειναι καθολου σωστο να παιρνεις ενα ζωακι πριν παρεις τις απαραιτητες πληροφοριες...δεν εξηγηται και δεν υπαρχει λογος κατα τη γνωμη μ π αυτη τη στιγμη τεσσερα χελωνακια υποφερουν σε μια χελωνιερα 10 επι 10εκ.....γιαυτο τωρα π θα σου πω οτι οταν θα ειναι στο πλρες μεγεθος τους ξεπερνανε το μισο μετρο θελω να ακουσω π στο καλο θα τις βαλεις...σε 1 χρονο δεν θα χωρανε στη χελωνιερα..!οταν κανεις εγγραφη στο φορουμ θα σε ρωτησω και κατι παραπανω πραγματα π χρειαζεται να μαθουμε γοα να μν σ πουμε κατι λαθος..

καλη συνεχεια κ κανε γρηγορα εγγραφη στο φοριουμ π θα σ στειλω!

Έγινε επεξεργασία - joanna pap
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ βρηκα το water inn που μου ειπεσ αλλα απιστευτα ακριβο.....για ενα ενυδρειο 1,50 μετρο μου ζητησαν 900 ευρω :P ....εγω δεν εχω να διαθεσω πανω απο 200-250 και ειδη ειχα δει ενα αλλα ειναι λιγο μικροτερο αλλα κανει 160 μαζι με το επιπλο...αν ξερει καποιοσ κατι ποιο οικονομικο ασ μου πει.... :wootwoot:

Περιεργο, το ριο400 (εναμιση μετρο, 400 λιτρα) εχει 600 εβρω και τα μισα λεφτα δωροεπιταγη με αυτα παιρνεις το επιπλο του και περισσευουν και 70 εβρω.

Τωρα τον αυγουστο που εχει προσφορα σε ολα τα ειδη 30% δωροεπιταγη απο το επιπλο θα παρεις αλλα 80 εβρω δωροεπιταγη και θα εχει δυνολο 150, οτι ψωνισεις με αυτα θα παρεις αλλα 50 δωροεπιταγη και με οτι ψωνισεις με τα 50 θα παρεις και αλλα 15ερβω δωροεπιταγη :wootwoot::wootwoot::thumbup::blink:

Με λιγα λογια μνε 600 εβρω θα παρεις ενυδρειο + επιπλο συν 200 περοπου εβρω δωρο να παρεις οτι αλλο χρειαζεται :D

Το μονο προβλημα ειναι οτι τελειωσαν τα ριο400 :ninja: και εσυ δεν διαθετεις πανω απο 250.

Ομως :P εχει ενα στο showroom με μια γρατζουνια που παει μαλλον για επιστροφη, αν δεν σε πειραζει η γρατζουνια, ισως κανονισεις να το παρεις πολυ καλυτερη τιμη.

Δεν ρωτας? :P

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...