Jump to content

Ασχετες η λαθος απαντησεις.


diskus fan

Recommended Posts

Ας θεωρησουμε οτι ολοι ειμαστε χομπιστες και οτι οι mods υπαρχουν για να λειτουργει σωστα

το foroum,χωρις να ειναι υποχρεωμενοι να απαντουν στις διαφορες ερωτησεις ανα πασα στιγμη

(συμφωνω σε αυτο).Για ποιο λογο το απλο μελος(ο παλιος που λεγαμε στον στρατο) πρεπει να

ειναι ποιο ενεργος απ' οτι οι mods;Μηπως οι συντονιστες πρεπει να ενεργοποιηθουν λιγο

περισσοτερο και να παψουν να υπαρχουν οι ασχετες απαντησεις και τα :):D

για να ανεβασουμε την συμμετοχη μας για να παρουμε καποιο τιτλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορειτε να ξεκινησετε βαζοντας καποια rules για τις υπογραφες των μελων που εχουν ξεφυγει τελείως και κανουν δυσαναγνωστα τα thread

Link to comment
Share on other sites

Να μπουν κανόνες για το spam στα threads. Καταντάς να διαβάζεις 5 δημοσιεύσεις-χαριτωμενιές-διάλογο νέων μελών (των ίδιων συνέχεια) για να δεις αν το παιδί με την απορία απάντησε σε αυτό που του σύστησες.

Δεν είναι facebook ρε παιδιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ας θεωρησουμε οτι ολοι ειμαστε χομπιστες και οτι οι mods υπαρχουν για να λειτουργει σωστα

το foroum,χωρις να ειναι υποχρεωμενοι να απαντουν στις διαφορες ερωτησεις ανα πασα στιγμη

(συμφωνω σε αυτο).Για ποιο λογο το απλο μελος(ο παλιος που λεγαμε στον στρατο) πρεπει να

ειναι ποιο ενεργος απ' οτι οι mods;Μηπως οι συντονιστες πρεπει να ενεργοποιηθουν λιγο

περισσοτερο και να παψουν να υπαρχουν οι ασχετες απαντησεις και τα :):D

για να ανεβασουμε την συμμετοχη μας για να παρουμε καποιο τιτλο;

τίτλο????τι τίτλο όταν είναι κατά μέσο όρο 70 με 80 μέλη κάθε φορά..............

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείτε σε πολλά fora του εξωτερικού η βασική δουλειά των συντονιστών δεν είναι να απαντάνε στα post (αυτό θα το έκαναν έτσι και αλλιώς και το κάνουν) αλλά να κανονίζουν άλλα λειτουργικά και οργανωτικά θέματα!

Για να μην παρεξηγηθώ... δεν εννοώ ότι οι συντονιστές δεν πρέπει να απαντάνε απλά λέω ότι αυτό είναι κάτι που θα μπορούσαν να το κάνουν και σαν μέλη! Η άποψη ενός συντονιστή δεν πρέπει να θεωρείτε σωστή απλά και μόνο επειδή είναι συντονιστής και ούτε είναι de facto σωστή!

:angry2:

Ο συντονιστής είναι αυτό που λέει και λέξη και όχι ότι είναι ο ειδικός και να δίνει απαντήσεις σε όλα .

Συμφωνώ και με τον Σταμάτη ότι κάποιος δεν μπορεί να τα ξέρει όλα και απαντάει σε λίγες θεματικές ενότητες και μάλιστα θα πρέπει να εκφράζει την προσωπική του εμπειρία αν έχει σε κάποιο θέμα και φυσικά θα πρέπει να κάνει και αναφορά στις πηγές του σε ορισμένα δύσκολα θέματα αν δεν το έχει δει αυτός .

Για αυτό και θα πρέπει από μόνοι μας να το ψάχνουμε λίγο παραπάνω και σίγουρα όχι μόνο από το νετ ειδικά σε ψάρια λίγο ποιο δύσκολα αλλά και με την αγορά βιβλίων , με συμμετοχή στις συναντάσεις που γίνονται .

Μεγαλύτερο πρόβλημα στην πληροφορία στο ιντερνετ είναι ότι μπορεί να γράψει κάποιος κάτι που διάβασε σε κάποιο φορουμ και να το θεωρήσει ως δεδομένο και σωστό μόνο και μόνο επειδή το είδε γραμμένο :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβενω οτι θελει πολυ προσωπικο χρονο.

Αλλα οταν καποιος παει να φτιαξει ενα site η πρωσφερετε να γινει moderator δεν σημαινει οτι ειναι διαθεσιμος να ξωδεψει πολυ χρονο?Αν δεν ειναι διατεθημενος μπορει η να μην ανοιξει καθολου το site η να μην γινει modarator.(Γνωμη μου) :angry2:

Να ξοδεψει χρονο ναι,αλλα ταυτοχρονα δεν ειναι και υπηρετης κανενος....................

Link to comment
Share on other sites

τίτλο????τι τίτλο όταν είναι κατά μέσο όρο 70 με 80 μέλη κάθε φορά..............

Το εχεις ξαναπει αυτο,και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι, και τι θελεις να πεις ακριβως.

Αναφερεις κατι και οταν καποιος αντιπαρατεθει,απαντας τελειως εμμεσα,η δεν απαντας κοθολου αναφερομενος σε κατι αλλο.

Εσυ για να παρεις πληροφορια απο ενα φορουμ κοιτας πρωτα ποσα μελη εχει η ποσοι ειναι online εκεινη τη στιγμη;

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις ξαναπει αυτο,και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι, και τι θελεις να πεις ακριβως.

Αναφερεις κατι και οταν καποιος αντιπαρατεθει,απαντας τελειως εμμεσα,η δεν απαντας κοθολου αναφερομενος σε κατι αλλο.

Εσυ για να παρεις πληροφορια απο ενα φορουμ κοιτας πρωτα ποσα μελη εχει η ποσοι ειναι online εκεινη τη στιγμη;

ΝΑΙ το έχω ξαναπεί φίλε μου και ο λόγος ότι"όλοι" όσοι είναι συντονιστές η οτιδήποτε άλλο θα πρέπει να ενεργοποιούνται για να

'ανεβεί" το forum εκεί που του αξίζει στη ΚΟΡΥΦΗ δηλαδή.Προσωπικά δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ μαζί σου εκτός την ίδια τρέλα για τα ψάρια,οπότε ήρεμα :angry2: υ.γ Οσο για το οτι "Εσυ για να παρεις πληροφορια απο ενα φορουμ κοιτας πρωτα ποσα μελη εχει η ποσοι ειναι online εκεινη τη στιγμη" το ειπα μηπως και καταλαβετε αυτο που πρωιπα.....άλλωστε ο λόγος που εχω υπολογιστή είναι το aquazone "και αυτό το έχω πει αλλά δεν το λες".

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ το έχω ξαναπεί φίλε μου και ο λόγος ότι"όλοι" όσοι είναι συντονιστές η οτιδήποτε άλλο θα πρέπει να ενεργοποιούνται για να

'ανεβεί" το forum εκεί που του αξίζει στη ΚΟΡΥΦΗ δηλαδή.Προσωπικά δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ μαζί σου εκτός την ίδια τρέλα για τα ψάρια,οπότε ήρεμα :rasp: υ.γ Οσο για το οτι "Εσυ για να παρεις πληροφορια απο ενα φορουμ κοιτας πρωτα ποσα μελη εχει η ποσοι ειναι online εκεινη τη στιγμη" το ειπα μηπως και καταλαβετε αυτο που πρωιπα.....άλλωστε ο λόγος που εχω υπολογιστή είναι το aquazone "και αυτό το έχω πει αλλά δεν το λες".

Γιατι που νομιζεις οτι ειναι το aquazone αυτη τη στιγμη στα ταρταρα;

Αν νομιζεις κατι τετοιο εισαι λαθος.

Υπαρχουν φορουμ που εχουν να γραψουν ποστ απο το Φλεβαρη............... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι.....

Εχω ζητησει εδω και 3 μερες απο καποιο Mod να κανει μια διωρθωση στο αρθρο που εγραψα για τα χρυσοψαρα...

οχι δεν εγινε η διωρθωση αλλα κατα την γνωμη μου οι mod ασχολουντε με αλλα πραγματα και οχι με το να

καλυτερευσουν την ποιοτητα του φορουμ..

οριστε το αρθρο..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=254904

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι.....

Εχω ζητησει εδω και 3 μερες απο καποιο Mod να κανει μια διωρθωση στο αρθρο που εγραψα για τα χρυσοψαρα...

οχι δεν εγινε η διωρθωση αλλα κατα την γνωμη μου οι mod ασχολουντε με αλλα πραγματα και οχι με το να

καλυτερευσουν την ποιοτητα του φορουμ..

οριστε το αρθρο..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=254904

Δεν το εχεις ζητησει απο καποιον mod αλλα απο τον αρμοδιο mod της κατηγοριας.

Και ειναι απιθανο,αυτος ο συγκεκριμενος να μη μπηκε καθολου αυτες τις μερες,η στο φιναλε να μην εχει διαβασει αυτο το αρθρο ακομη;

Δεν θα ηταν κακο να του εστελνες και ενα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι.....

Εχω ζητησει εδω και 3 μερες απο καποιο Mod να κανει μια διωρθωση στο αρθρο που εγραψα για τα χρυσοψαρα...

οχι δεν εγινε η διωρθωση αλλα κατα την γνωμη μου οι mod ασχολουντε με αλλα πραγματα και οχι με το να

καλυτερευσουν την ποιοτητα του φορουμ..

σεβαστη η γνωμη σου αλλα οχι και η κριση σου. ισως το μικρο της ηλικιας σου να σου συγχωρει πολλα,αλλα οχι και αυτο...!! εδω και μ'αυτο που λες και μαλιστα δημοσια μας προσβαλλεις δημοσια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχεις ζητησει απο καποιον mod αλλα απο τον αρμοδιο mod της κατηγοριας.

Και ειναι απιθανο,αυτος ο συγκεκριμενος να μη μπηκε καθολου αυτες τις μερες,η στο φιναλε να μην εχει διαβασει αυτο το αρθρο ακομη;

Δεν θα ηταν κακο να του εστελνες και ενα πμ.

Φιλε Στρατο, Ναι στους αρμοδιους Mod μιλησα... και εχεις δικιο που με διωρθωσες.

Σεβομαι παρα πολυ αυτο που ειπες οτι δεν μπορουν ολοι να ειναι πανω απο ενα υπολογιστη και το καταλαβαινω.

Επιδη ομως ειμαι ενεργος στο φορουμ 10 - 15 ωρες την μερα ειδα οτι τα υπευθηνα ατομα ηταν "online" αλλα δεν

ασχοληθηκε κανεις. δεν με πειραζει. ουτε βιαζομαι. απλα θελω να πω οτι θα μπορουσα να γραφω στο αρθρο

μεγαλες ανακριβιες και αυτες να διαβαστουν απο μελη μιας και εχει αρκετα "views" το αρθρο.

Με ολο αυτο που εγραψα δεν αποσκοπω να δειτε το αρθρο μου αλλα να θυμηθητε αυτο π ειχα γραψει πριν

λιγες μερες σε αυτο το θεμα.. οτι πλεον δεν βλεπω "κινηση" απο μερικα μελη.....

ελπιζω να με καταλαβαινετε και να μην παρεξηγηθει κανεις, τα λεω για το καλυτερο του φορουμ μας. για τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

σεβαστη η γνωμη σου αλλα οχι και η κριση σου. ισως το μικρο της ηλικιας σου να σου συγχωρει πολλα,αλλα οχι και αυτο...!! εδω και μ'αυτο που λες και μαλιστα δημοσια μας προσβαλλεις δημοσια.

Ειναι αυτο που εχω ξαναπει φιλε Κωστα πολλες φορες.

Με το που γινει καποιος mod,πρεπει να απαρνηθει δουλεια και οικογενεια για να ειναι 24 ωρες εδω.......

Δεν γινεται ομως καθως υποχρεωσεις εχουμε ολοι μας,αλλα και υπηρετες κανενος δεν ειμαστε.

Τωρα αν εχουν να καταλογισουν κατι σε καποιον προσωπικα,ας το κανουν.Και ας ερθουν και σε καποια συναντηση να τα συζητησουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν νομιζω να ηταν στην αρχη το ποσο ικανοι ειναι οι moderators οποτε προτεινω να σταματησει εδω η οποια αναφορα πανω σε αυτο....

Το αρχικο θεμα ειναι στο οτι υπαρχουν Ασχετες η Λαθος απαντησεις...

Και εμενα προσωπικα μου φαινεται απολυτος λογικο αυτο....

Σκευτειται πως το ΑΖ ειναι μια κοινοτητα που αποτελειται απο 14000+ ατομα...

Πιστευεται πως υπαρχει πιθανοτητα στις εκατονταδες απαντησεις και ερωτησεις που γραφονται καθημερινα να μην υπαρχουν και οι ατοπες και λανθασμενες..??

Εξαλου πιστευω πως δεν υπαρχει ατομο το οποιο να μην εχει ξεφυγει ποτε απο καποια συζητηση στην καθημερινη του ζωη και στον προφορικο λογο....

Link to comment
Share on other sites

Επιδη ομως ειμαι ενεργος στο φορουμ 10 - 15 ωρες την μερα ειδα οτι τα υπευθηνα ατομα ηταν "online" αλλα δεν

ασχοληθηκε κανεις. δεν με πειραζει. ουτε βιαζομαι. να θυμηθητε αυτο π ειχα γραψει πριν

λιγες μερες σε αυτο το θεμα.. οτι πλεον δεν βλεπω "κινηση" απο μερικα μελη.....

ελπιζω να με καταλαβαινετε και να μην παρεξηγηθει κανεις, τα λεω για το καλυτερο του φορουμ μας. για τπτ αλλο.

εχουμε ξαναπει οτι αν ''φαινεται'' καποιο μελος ον λαιν,δεν σημαινει και οτι ειναι παρων στην οθονη του.....στα υπολοιπα θεματα περι υποχρεωσεων κλπ με καλυψε απολυτα ο dias.
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι.....

Εχω ζητησει εδω και 3 μερες απο καποιο Mod να κανει μια διωρθωση στο αρθρο που εγραψα για τα χρυσοψαρα...

οχι δεν εγινε η διωρθωση αλλα κατα την γνωμη μου οι mod ασχολουντε με αλλα πραγματα και οχι με το να

καλυτερευσουν την ποιοτητα του φορουμ..

οριστε το αρθρο..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=254904

Στάθη κάνε λίγη υπομονή ,αλλά λυπάμαι που θα το πω δημόσια με αυτό που έγραψες "οχι δεν εγινε η διωρθωση αλλα κατα την γνωμη μου οι mod ασχολουντε με αλλα πραγματα και οχι με το να καλυτερευσουν την ποιοτητα του φορουμ." με στενοχώρησες πάρα πολύ.Επειδή δηλ. άργησε 3 μέρες πρέπει να του πάρουμε το κεφάλι.

Εμένα εδώ κα μια βδομάδα εχω πάρει π.μ. απο φίλο αφρικάνο για κάποιο κέιμενο που έγραψε και χρειάζεται διόρθωση και δεν μπορέσαμε ακόμα να κάνουμε τις διορθώσεις ,όλα θα γίνουν με υπομονή.Εχουν γραφτεί πολλά για τα ζητήματα αυτά.Ας κάτσουν λοιπόν όλοι να διαβάσουν τα στοιχειώδη ,και τις πολλές πληροφορίες που έχει το φόρουμ και ας αφήσουν τα υπόλοιπα.Εκτός αν πιστεύουμε οτι είναι πάντα ευχάριστο να γράφουμε τις απαντήσεις σε ερωτήματα που έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.Ο καθένας έχει και άλλες υποχρεώσεις.Εδώ μέσα μπαίνουμε για να κάνουμε το χόμπυ μας και συγχρόνως να χαλαρώσουμε αμα είναι να την ακούμε και από πάνω τι να πώ ,αντε να μην χαλάσω το στόμα μου.

Σωκράτης Γεωργίου

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι.....

Εχω ζητησει εδω και 3 μερες απο καποιο Mod να κανει μια διωρθωση στο αρθρο που εγραψα για τα χρυσοψαρα...

οχι δεν εγινε η διωρθωση αλλα κατα την γνωμη μου οι mod ασχολουντε με αλλα πραγματα και οχι με το να

καλυτερευσουν την ποιοτητα του φορουμ..

οριστε το αρθρο..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=254904

Σε εμένα το έστειλες Στάθη αλλά δεν με ρώτησες αν έχω το χρόνο να μελετήσω αν αυτά που γράφεις είναι σωστά .

Ούτε ξέρεις κάτω απο ποιές συνθήκες γράφω .

Το οτι με βλέπεις να είμαι μέσα δεν σημαίνει και ότι μπορώ να γράψω .

Σε αυτο που θα ήθελα να σου ζητήσω συγγνώμη και οχι μόνο σε εσένα είναι οτι δεν απαντώ στα π.μ. και ο λόγος είναι οτι δεν προλαβαίνω να το κάνω .

Link to comment
Share on other sites

... οτι πλεον δεν βλεπω "κινηση" απο μερικα μελη.....

Μη ξεχνάς ότι είναι καλοκαίρι ακόμα...

...από δω και πέρα όλοι θα μαζευτούνε σιγά-σιγά! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν κλειδωνει το θεμα;

Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σας..

Δεν καταλαβαινετε οτι αν συνεχιστει ολο αυτο δε θα βγει σε καλο;

Τι θελετε δηλαδη..

Εκανε ενα λαθος(κατα τη γνωμη σας) ο Σταθης και συνεχιζετε..

Με το να το συνεχιζετε φαινεται οτι ψαχνετε την αφορμη...

Αν λεω κατι λαθος ελπιζω να μου το συνχωρεσει το μικρο της ηλικιας μου!!!!!!!!!!

Φιλικα..

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των άτοπων και λανθασμένων απαντήσεων ή φαινομενικά άσχετων, έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές η συζήτηση αποκτά περισσότερο ενδιαφέρον απ αυτό της ερώτησης.. που αν είχε απαντηθεί.. (σωστά η λάθος) το topic θα έκλεινε τον κύκλο του.

Εγώ είμαι υπέρ του τέτοιου είδους διαλόγου διότι και μέσα από τις «καλοπροαίρετες αντιπαραθέσεις» βγαίνει κάτι καλό.

Μιας που η κουβέντα πείρε «παραμάζωμα» και τους συντονιστές (που επαληθεύει αυτά που λέω πιο πάνω), όντως έχει παρατηρηθεί μια γενικότερη απουσία που την απέδιδα στους καλοκαιρινούς μήνες…

Θα αρκεστώ σ αυτό που ανέφερε ο Manogr….. Αυτά είχα να πω και για μία ακόμα φορά σας τονίζω ότι όχι μόνο είμαστε εδώ και ενεργοί αλλά ετοιμάζουμε διάφορα καλούδια….

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω αν κάποιος φίλος κάνει κάποια λάθη σε post και τα αντιληφθεί ο ίδιος,δεν μπορεί να κάνει συμπληρωματικό post και να τα διορθώσει;Μην τα περιμένουμε όλα απο τους mods,είναι και ''δικό μας'' το φόρουμ συμμετέχοντας ενεργά σε αυτό,άρα και δική μας ευθύνη :angry2:

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να γινει αυτο που λες Τριανταφυλλε..

ξανα λεω επιδη προφανως παρεξηγηθηκαν αυτα που ειπα... δεν εχω προβλημα εγω προσωπικα με κανενα.

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος που ειμαστε ενα τοσο καλα ενυμερωμενο σιτε και με ατομα με τεραστιες γνωσεις.

Αυτο που ειπα μονο ειναι οτι καλο θα ηταν να ηπαρχει μεγαλητερη συμετοχη απο ολους.. τπτ αλλο.

ελπιζω να καταλαβαινετε ολοι τις προθεσεις μου σε αυτο το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Σταθη εγω δεν καταλαβα, ζητας διορθωση στο κειμενο (πχ ορθογραφια, συνταξη κλπ)? ή επιβεβαιωση των πληροφοριων που παραθετεις?

Αν ειναι το δευτερο, δεν ειναι κατι τοσο απλο.

Για να γινει αυτο μπορει να περασει καιρος μελετης απο πολλα ατομα (γιαυτο υπαρχει και η ομαδα καταχωρησης).

Δεν μπορει να μπει η "υπογραφη" του ΑΖ σε ενα αρθρο ετσι ευκολα "επιβεβαιωνοντας" πληροφοριες χωρις να εξεταστουν σε βαθος.

Καταλαβαινω οτι θελεις να προσφερεις (και οντως το κανεις) αλλα εχε υπομονη. Τιποτα δεν παει χαμενο.

Για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται το "ρητο" με την υπομονη :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Σταθη εγω δεν καταλαβα, ζητας διορθωση στο κειμενο (πχ ορθογραφια, συνταξη κλπ)? ή επιβεβαιωση των πληροφοριων που παραθετεις?

Αν ειναι το δευτερο, δεν ειναι κατι τοσο απλο.

Για να γινει αυτο μπορει να περασει καιρος μελετης απο πολλα ατομα (γιαυτο υπαρχει και η ομαδα καταχωρησης).

Δεν μπορει να μπει η "υπογραφη" του ΑΖ σε ενα αρθρο ετσι ευκολα "επιβεβαιωνοντας" πληροφοριες χωρις να εξεταστουν σε βαθος.

Καταλαβαινω οτι θελεις να προσφερεις (και οντως το κανεις) αλλα εχε υπομονη. Τιποτα δεν παει χαμενο.

Για αλλη μια φορα επιβεβαιωνεται το "ρητο" με την υπομονη :angry2:

Σπυρο αυτο που εργαψα για το αρθρο ηταν απλα για να δωθει προσοχη. δεν με ενδιαφερει αυτο καθολου.

Αυτο που με ενδιαφερει ΜΟΝΟ ειναι να γινουμε μια δυνατη ομαδα.

Κατι που οπως ειπε ο αιολος και ο Τριανταφυλος ελπιζουμε να γινει τωρα που τελειωσε το καλοκαιρακι...

καταλαβες τι θελω να πω, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...