Jump to content

Η νεα μου κατασκευη!!πανευκολο..


τζιμακος

Recommended Posts

post-8167-1252671147_thumb.jpgγεια σας παιδια στην φωτο ειναι η κατασκευη που εφτιαξα σημερα.ενας φτιαχτος βραχος για το ενυδρειο.ειναι απλο και μπορει να φτιαξει οποιοσδηποτε κατι παρομοιο.η κατακευη δεν τελειωσε ακομα,θελει να κανω φωλιες και να στρωσω αμμο.θα γινει φοβερη πιστευω.το μονο που χρειαζεται ειναι φελιζολ,(εγω εβαλα απο ηχομονωση)για πιο σκληρο...συληκονη για ενυδρεια,σωληνες pvc,για φωλιες,μενα καμινετο η φλογιστρο,και κοπιδι.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο, μπναχα σιγουρα θα χρειαζεται αρκετο χρονο.. Οι εμπειρότεροι εδω μπορουν να μας που να το φελιζολ κανει για ενυδρια; Και αν ναι τα ψαρια δεν το τσιμπάνε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο, μπναχα σιγουρα θα χρειαζεται αρκετο χρονο.. Οι εμπειρότεροι εδω μπορουν να μας που να το φελιζολ κανει για ενυδρια; Και αν ναι τα ψαρια δεν το τσιμπάνε;;;

Σωστος αν και το βαφεις στο χρωμα της πετρας. :angry2::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Για πόσα λίτρα ενυδρείο είναι αυτο?

Από ότι βλέπω είναι όσο ο καναπές σου και φαίνεται πως ίσα που χωράει στην μπαλκονόπορτα που φαίνεται στο βάθος...

Link to comment
Share on other sites

Για πόσα λίτρα ενυδρείο είναι αυτο?

Από ότι βλέπω είναι όσο ο καναπές σου και φαίνεται πως ίσα που χωράει στην μπαλκονόπορτα που φαίνεται στο βάθος...

άκυρο... τώρα πρόσεξα το χέρι σου.... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχθες το απογευμα διαβασα ενα λινκ απο καποιον που ειχε φτιαξει κατι παρομοιο.λοιπον πηγα σε ενα γιαπι που χτιζουν ενα σχολειο.πηρα μερικα κομματια φελιζολ απο αφτα που βαζουν για ηχομονωση στα ντουβαρια τα πρασινα τα σκληρα.εκοψα τα κομματια σε ενα μεγεθος και τα κολλησα το ενα πανω απο το αλλο με σιλικονη για ενυδρεια,εβαλα και μια καρεκλα απο πανω και τα αφισα να στεγνωσουν μεχρι σημερα το πρωι.τωρα το πρωι εκατσα κανενα 20αλεπτο,εκοψα γυρο γυρο το φελιζολ να μην κανει σκαλοπατια(σχεδον)και το ετριψα με υαλοχαρτο 5 λεπτακια να λυανει.ηταν απλα ενα ψιλοστρογγυλωπο σχημα.βουλωσα καποιες μικρες τριπουλες που ειχε και αναψα το καμινετο,και με κοφτες κινησεις το ζεστενα να ψιλο (μαραθει)και εγινε απιστευτα σαν πραγματικος βραχος.δεν το ειχα ξανακανει και μου φανηκε περιεργο πως γινεται τοσο ζωρικο.τωρα πρεπει να παρω αμμο και χαλικακι οπως το σκεφτομαι εγω...και σωληνες συγγεκριμενα pvc να κανω τριπες στο φελιζολ,και να ζεστανω και να κοψω τους σωληνες και να τους βαλω μεσα για φωλιες.μετα αλοιφω το βραχο με σιλικονη,ριχνω απο πανω την αμμο,το χαλικι,βοτσαλακια κοχυλια και οτι αλλο θελω,το αφηνω να στεγνωσει και ετοιμο....ολα ολα πανω απο 2 ωρες δεν θελουν.ακουγεται δυσκολο αλλα ειναι πανευκολο.ουτε εγω το περιμενα να ειναι τοσο απλο.αφτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...