Jump to content

Να με και γω!!


V@gelis

Recommended Posts

Γεια σας και από μένα,

Συχαρητήρια για το υπέροχο Forum και την πολύτιμη βοήθεια που προσφέρεται σε εμάς τους αρχάριους.

Αυτοί την στιγμή έχω εδώ και 10 μήνες ένα 68 λίτρα με δύο oscar, ένα άλλο το οποιο δεν έχω συγκράτηση την ονομασία που είναι γκρι και έχει πράσινο περίγραμμα στο στοματού, ένα γλείφτη, και τρία σαλιγκάρια.

Στην αρχή έτρεχα για μέτρησης του ph με τα stic, και με τα νιτρικά, τώρα μετά από τόσους μήνες μπορώ να πω ότι πάνε όλα καλά και έχω εξοικειωθεί με όλο σύστημα χωρίς να έχω απώλειες και να λειτουργεί σωστά το οικοσύστημα μου.

Βέβαια είμαι τακτικός στη αλλαγές του νερού το ένα τέταρτο κάθε εβδομάδα λόγου που είναι μικρό, και κάθε μια φορα το μήνα αλλάζω και τα υλικά στο φίλτρο μου.

Και πάλι ένα μεγάλο εύγε για την πολύτιμη βοήθεια που προσφέρεται σε όλους εμάς που είμαστε σε αυτό τον χώρο καινούργιοι.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!! :thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες :):(

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :thumbup:

Μη κανεις παρουσιαση του ενυδρειου οπως σου λενε πιο πανω :( , απλα δωσε τα ψαρια πισω και παρε μερικα γκαπις 1-2 αρσενικα και 5-6 θηλυκα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες :thumbup:

Μη κανεις παρουσιαση του ενυδρειου οπως σου λενε πιο πανω :( , απλα δωσε τα ψαρια πισω και παρε μερικα γκαπις 1-2 αρσενικα και 5-6 θηλυκα. :thumbup:

Πρότεινα την παρουσίαση Σπύρο,για να μην αρπάξουμε τον άνθρωπο από τα μούτρα :)

Συμφωνώ πάντως σε όσα είπες(σου χρωστώ και κάτι φύλλα,να μου το θυμίσεις) :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες Βαγγέλη ,καλή διαμονή.Είναι γεγονός οτι κάποια στιγμή θα έχεις πρόβλημα ,ωστόσο εγώ θα ήθελα να μας δείξεις λίγες φωτογραφίες του ενυδρείου σου.Οσον αφορά δε την σύνθεση των ψαριών μπορείς να ανοίξεις ενα καινούργιο θέμα άμα θέλεις για να γράψουν οι φίλοι τις γνώμες τους.

Φιλικά Σωκράτης :(

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα την παρουσίαση Σπύρο,για να μην αρπάξουμε τον άνθρωπο από τα μούτρα :(
Για τον ιδιο λογο προτεινα να μη κανει παρουσιαση, γιατι ειναι σιγουρο οτι εκει θα αρπαξουμε τον ανθρωπο απο τα μουτρα :)

Απλα ξεκαθαριζει την κατασταση δινοντας τα ψαρια αφου δεν υπαρχει αλλη λυση σε αυτο το ενυδρειο, και το ξεκιναει σωστα μαθαινοντας τα κολπα διαβζωντας τα "μυστικα" για να πανε ολα καλα.

Μετα κανει και την παρουσιαση του :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...