Jump to content

Rain's Xamm


Recommended Posts

Tωρα που δεν εχω ενυδρειο ποια, θα ηθελα να σας παρουσιασω τα αλλα ζωακια μου.

Ειναι τεσσερα Panther Chameleon (furcifer Pardalis) ο Λορι, ο Μπλου και οι δυο θυληκες.

Η αρχη της ιστοριας μπορειτε να δειτε εδω (σε ενα παλιο φορουμ που δεν λειτουργει ποια)

http://reptilesalonica.ipbhost.com/index.php?showtopic=4475

Εκει γραφω για τους χαμμ μου οταν ηταν μικροι, οταν τους εφερα στην Ελλαδα.

Τωρα οι χαμμ εχουν μεγαλωσει.

Ο Λορι ειναι 9,5 μηνων

Ο Μπλου περιπου 6 μηνων.

Και τα κοριτσια 8 και 10 μηνων περιπου.

Τα χρωματα των αρσενικων αλλαζουν συνεχια προς ποιο εντονα, και, περιμενω οταν οι χαμμ θα φτασουν 1,5 ετων και θα παρουν το τελικο τους χρωμα.

Τον Λορι και την μια θυληκα ηθελα να πουλησω, αλλα δεν βρεθηκαν καλα χερια ακομα. Εχω χρονο ακομα και μπορω να τον κραταω μεχρι το καλοκαιρι, αλλα μετα πρεπει να δω τι θα κανω... επειδι θα λειπσω για πολυ καιρο απο την Ελλαδα τοτε.

Εχω και αλλα νεα, μια θυληκα πρεπει να κανει σε λιγο αυγα απο τον Μπλου. Θα εχω και παιδια, αν κρατησω τα αυγα της.

Και τωρα φωτο τους χαμμ

Ο Λορι

post-90-1254912119_thumb.jpg post-90-1254912167_thumb.jpg post-90-1254912147_thumb.jpg

post-90-1254912019_thumb.jpg post-90-1254912186_thumb.jpg

post-90-1254912091_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - RAIN
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα ο αλλος χαμμ, ο Μπλου

(αυτος ειναι ακομα πολυ μικρος για να εχει εντονο χρωμα, αλλα κατι ροζ-πορτοκαλι βγαζει)

post-90-1254912495_thumb.jpg post-90-1254912516_thumb.jpg

post-90-1254912534_thumb.jpg post-90-1254912554_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλοι τους πανέμορφοι.

Πανεμορφα ζωντανα!!!!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

τι πανέμορφα χρώματα! Ο μπαμπάς του ήταν μεγάλος γόης σίγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

όμορφα και περιποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Tωρα που δεν εχω ενυδρειο ποια, θα ηθελα να σας παρουσιασω τα αλλα ζωακια μου.

Ειναι τεσσερα Panther Chameleon (furcifer Pardalis) ο Λορι, ο Μπλου και οι δυο θυληκες.

Η αρχη της ιστοριας μπορειτε να δειτε εδω (σε ενα παλιο φορουμ που δεν λειτουργει ποια)

http://reptilesalonica.ipbhost.com/index.php?showtopic=4475

Εκει γραφω για τους χαμμ μου οταν ηταν μικροι, οταν τους εφερα στην Ελλαδα.

Τωρα οι χαμμ εχουν μεγαλωσει.

Ο Λορι ειναι 9,5 μηνων

Ο Μπλου περιπου 6 μηνων.

Και τα κοριτσια 8 και 10 μηνων περιπου.

Τα χρωματα των αρσενικων αλλαζουν συνεχια προς ποιο εντονα, και, περιμενω οταν οι χαμμ θα φτασουν 1,5 ετων και θα παρουν το τελικο τους χρωμα.

Τον Λορι και την μια θυληκα ηθελα να πουλησω, αλλα δεν βρεθηκαν καλα χερια ακομα. Εχω χρονο ακομα και μπορω να τον κραταω μεχρι το καλοκαιρι, αλλα μετα πρεπει να δω τι θα κανω... επειδι θα λειπσω για πολυ καιρο απο την Ελλαδα τοτε.

Εχω και αλλα νεα, μια θυληκα πρεπει να κανει σε λιγο αυγα απο τον Μπλου. Θα εχω και παιδια, αν κρατησω τα αυγα της.

Και τωρα φωτο τους χαμμ

Ο Λορι

post-90-1254912119_thumb.jpg post-90-1254912167_thumb.jpg post-90-1254912147_thumb.jpg

post-90-1254912019_thumb.jpg post-90-1254912186_thumb.jpg

εγω για μια φορα ακομη θα πω και δημοσια...γνωμη μου ειναι να μην δωσεις τον λορυ (και για συναισθηματικους λογους,και για λογους ζευγαρωματων,και γιατι ειναι ενα απιθανο blue bar ambilobe)...δωσε τον μπλου...σκεψου και αυτο που σου πριτεινα για το καλοκαιρι...αυριο θα παω για γρυλους,αν θες πες μου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...