Jump to content

Ανιδεοτητα των Petshopαδων (και ιδιαιτερα στην επαρχια!)


Recommended Posts

Ψάχνωντας οπως εχω ξαναπει για ενυδρείο άκουσα κάποια "θεϊκα" πράγματα απο ιδιοκτήτες pet shop για τα ενυδρεία κ τα ψάρια! Λοιπόν... σε έν μου είπαν οτι το τεστ αμμωνίας αίναι περιττό (όπως κ ανέφερα σε άλλο θέμα),

δευτερον μου είπαν οτι οι μονομάχοι είναι όμορφα ψάρια κ γι αυτό πρέπει να τους βάζουμε κάπου ωραία όπως π.χ. ................. σε ένα ωραίο κολωνάτο ποτηρι!!!!!!!!!!!!!

τρίτον κάνει καλό στους μονομάχους να βλέπονται τα αρσενικά. Το οτι αγριευουν τους κάνει καλό!

τέταρτον αν ανέβει η αμμωνία στο ενυδρείο μας τα ψάρια δεν παθαίνουν τίποτα γιατι συνηθίζουν σε αυτό το περιβάλλον!!!!!!

Αυτά προς το παρόν... θέλω να πιστεύω οτι δε θα ακούσω κ άλλα κουλα και χαίρομαι πάαααρα πολύ που πριν ξεκινήσω το χόμπυ το έψαξα και μαθαίνω πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι ... θα ακουσεις. Αλλα για να προσεξεις τον εαυτο σου και την τσεπη σου ... εχει κι'αλλου πορτοκαλιες.- :blush:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν πρόκειται να παω να αγοράσω ψάρια απο ενα μαγαζί όταν μου λέει οτι κ αυτοί έτσι το κάνουν (με την αμμωνία εννοω)!!!!!!!! Δηλαδή ειναι σα να ανοίγεις μαγαζί με υπολογιστές και να μην εχεις ιδέα απο ηλεκτρονικα!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν πρόκειται να παω να αγοράσω ψάρια απο ενα μαγαζί όταν μου λέει οτι κ αυτοί έτσι το κάνουν (με την αμμωνία εννοω)!!!!!!!! Δηλαδή ειναι σα να ανοίγεις μαγαζί με υπολογιστές και να μην εχεις ιδέα απο ηλεκτρονικα!

τοτε φιλε μου ποτε δεν θα εχεισ ψαρια γιατι κανεισ τουσ δεν ξερει!!!

υπαρχουν ομωσ και μερικεσ εξαιρεσεισ απο μαγαζια που ξερουν καλα τη δουλεια τουσ!

Link to comment
Share on other sites

προτιμώ να το ψάξω και να παω Πάτρα ακόμα και Αθήνα για να βρώ κάποιο μαγαζί που θα ξέρουν καλύτερα απ' οτι εδω!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην νομίζεις ότι και στην Αθήνα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Όταν πήγα να πάρω για το μονομάχο κάποια βασικά για το ενυδρείο του (αφού με είχαν συμβουλέψει από εδώ τα παιδιά) σε αρκετά γνωστό κατάστημα, ο πωλητής επέμενε πως δεν χρειάζομαι θερμαντήρα. Μάχη έγινε στο pet shop. Εγώ να επιμένω ότι τον θέλω και αυτός να λέει πως δεν το χρειάζομαι. Και να πεις ότι ήθελε να μου πουλήσει ας πάει στα κομμάτια.. να μη πάρω όμως κάτι γιατί ήταν ΤΟΣΟ άσχετος.. σηκώνω τα χέρια ψηλά..

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν μια αλλη μου απορία.... αφου θα τους πληρωσω για να παρω αυτο που ζητάω γιατι επιμένουν να μη μου το δωσουυν????? lol

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας οπως εχω ξαναπει για ενυδρείο άκουσα κάποια "θεϊκα" πράγματα απο ιδιοκτήτες pet shop για τα ενυδρεία κ τα ψάρια! Λοιπόν... σε έν μου είπαν οτι το τεστ αμμωνίας αίναι περιττό (όπως κ ανέφερα σε άλλο θέμα),

δευτερον μου είπαν οτι οι μονομάχοι είναι όμορφα ψάρια κ γι αυτό πρέπει να τους βάζουμε κάπου ωραία όπως π.χ. ................. σε ένα ωραίο κολωνάτο ποτηρι!!!!!!!!!!!!!

τρίτον κάνει καλό στους μονομάχους να βλέπονται τα αρσενικά. Το οτι αγριευουν τους κάνει καλό!

τέταρτον αν ανέβει η αμμωνία στο ενυδρείο μας τα ψάρια δεν παθαίνουν τίποτα γιατι συνηθίζουν σε αυτό το περιβάλλον!!!!!!

Αυτά προς το παρόν... θέλω να πιστεύω οτι δε θα ακούσω κ άλλα κουλα και χαίρομαι πάαααρα πολύ που πριν ξεκινήσω το χόμπυ το έψαξα και μαθαίνω πράγματα!

Δεν σου ειπαν και τιποτα λαθος τα παιδιά..αμέσως να τους κατηγορήσεις.... :thumbup::blush::P:) ημιμαθεια χειροτερη της αμάθειας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...τρίτον κάνει καλό στους μονομάχους να βλέπονται τα αρσενικά. Το οτι αγριευουν τους κάνει καλό! ..
Αυτο δεν ηταν λαθος.

Φυσικα οχι συνεχως. :P

Μην αποκλεισεις αυτους που σου το ειπαν.

Καμια φορα οταν δεν ξερουμε κατι, κανουμε λαθος εκτιμησεις και αξιολογησεις για τους αλλους.

Ας το ψαχνουμε πρωτα λιγο, πριν καταδικασουμε. :ninja:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ηταν λαθος.

Φυσικα οχι συνεχως. :P

Μην αποκλεισεις αυτους που σου το ειπαν.

Καμια φορα οταν δεν ξερουμε κατι, κανουμε λαθος εκτιμησεις και αξιολογησεις για τους αλλους.

Ας το ψαχνουμε πρωτα λιγο, πριν καταδικασουμε. :ninja:

Βασικα δεν το εξηγησα κ εγψ\ω καλα.... ηταν σε κουτακια των 15x15(ισως κ λιγο παραπανω) ο ενας διπλα στον αλλο κ βλεπόντουσαν συνεχως... ολη μέρα. Είχα πάρει μονομάχο (σε γυαλα δυστυχως γιατι δεν ηξερα κ μου πέθανε) κ οταν αρχισε να μι δειχνει καλά διάβασα γι αυτούς κ το διάβασα κ αυτο που μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές ο αλλος μου λέει.... - Σιποραξ και αιδιες! ΚΑΡΒΟΥΝΟ! ουτε φίλτρα ουτε τιποτα δεν θέλει η γυαλα σου! βαλε καρβουνο απο αυτό που βάζουμε στην σούβλα! δυαλιεί αμμωνίες νιτρικα... τα παντα σου λεω!

Οπως ημουν... τα ποδια στην πλάτη...

Έγινε επεξεργασία - tsagos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...