Jump to content

Fox Face (lo)


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Η καθιερωμένη κυριακάτικη καθαριότητα σε τζάμια κυκλοφορητές κτλ κτλ το fox μόλις είδε τον μαγνήτη κρύφτηκε και μετά απο λίγο είδα το σώμα του να αναβλίζει κάτι σαν καπνό συγνώμη αλλά έτσι θα περιέγραφα την ουσία που απέβαλε το σώμα του...σε κάποια άρθρα διάβασα ότι είναι δηλητιριώδες ψάρι...

μπορεί να ήταν αυτό ο αμυντικός του μηχανισμός; το χαζό το blue πήγε να φάει τον ''καπνό'' και το έφτυσε και έφυγε σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρι έχει τοξικότητα στα ραχιαία πτερύγια.. με πολύ επώδυνα τσιμπήματα..

Όσο για τον "καπνό" που περιγράφεις δεν πρέπει να έχει σχέση με τα... όπλα του, το πιθανότερο νομίζω ότι θα έφαγε κάτι και θα έβγαιναν τα υπολείμματα από τα βράγχια του

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρι έχει τοξικότητα στα ραχιαία πτερύγια.. με πολύ επώδυνα τσιμπήματα..

Όσο για τον "καπνό" που περιγράφεις δεν πρέπει να έχει σχέση με τα... όπλα του, το πιθανότερο νομίζω ότι θα έφαγε κάτι και θα έβγαιναν τα υπολείμματα από τα βράγχια του

Μακάρι τι να πώ θα δείξει

μάλλον έχεις δίκιο γιατί απόσο έχω ψάξει δέν βρίσκω κάποια παρόμοια αναφορά...

Link to comment
Share on other sites

Έχει που έχει τοξικά αγκάθια.. να σκορπίζει κιόλας τοξικά πολύ του πάει !!! τύφλα να έχουν οι ανεμώνες τότε !!!!

:blush::):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι τι να πώ θα δείξει

μάλλον έχεις δίκιο γιατί απόσο έχω ψάξει δέν βρίσκω κάποια παρόμοια αναφορά...

Μην αγχώνεσαι φίλε μου δεν είναι κάτι ανησυχητικό το έχει κάνει και το δικό μου πολλές φορές.

Αποβάλλει από πάνω του μια ψιλή διάφανη μεμβράνη την οποία την τρώνε σαν τρελά τα άλλα ψάρια και δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνει??...

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι φίλε μου δεν είναι κάτι ανησυχητικό το έχει κάνει και το δικό μου πολλές φορές.

Αποβάλλει από πάνω του μια ψιλή διάφανη μεμβράνη την οποία την τρώνε σαν τρελά τα άλλα ψάρια και δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνει??...

Ευχαριστώ μου έφυγε ένα μικρό αγχος :P

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει πολλες φορες και στο δικο μου. Πως μπορουμε να μαθουμε αν αυτο ειναι κακο η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν μάθετε τίποτα που είναι άξιο προσοχής γενικά πείτε να το συμπληρώσω στη καρτέλα του ψαριού στην Silver Blue List

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου συνηθήζει τέτοιες εκτοξεύσεις αρκετά συχνά!!!

Απο ότι έχω καταλάβει η πρόκειται περί διάφανων υπολυμάτων απο το δέρμα του, η περί περίεργων ακαθαρσιών.Πάντως δεν πρέπει να είναι ανησυχιτικό το φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου συνηθήζει τέτοιες εκτοξεύσεις αρκετά συχνά!!!

Απο ότι έχω καταλάβει η πρόκειται περί διάφανων υπολυμάτων απο το δέρμα του, η περί περίεργων ακαθαρσιών.Πάντως δεν πρέπει να είναι ανησυχιτικό το φαινόμενο.

+1 :P

Link to comment
Share on other sites

και στο δικο μου παρατηρουσα αυτο το φαινομενο το ψαρι δυστηχως εγω το εχασα δεν ξερω αν ηταν αυτος ο λογος δεν θελω να ανησυχησω κανενα μπορει σε εμενα να υπαρχαν αλλοι λογοι .Παντως φιλος που ασχολειται χρονια με το χομπι στην Γερμανια μου ειχε πει οτι καλο θα ηταν να εριχνα λιγο ΑLOE που κανει καλο στο δερμα των ψαριων και ιδιαιτερα στο blue tank και λευκοστερνο που το δερμα τους δεν εχει λεπια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...