Jump to content

Foxface


pgeros25

Recommended Posts

εχει μια εβδομαδα που προσθεσα στο ενυδρειο μου ενα foxface .ειναι ενα ψαρι που παντα μου αρεζε και ξεροντας οτι ειναι και ανθεκτικο.οταν το ειδα στο μαγαζι ειχε πολυ ωραιο κιτρινο χρωμα.ενω φαινεται να εχει

προσαρμοστει απολυτα ,εχει φαει και ολη την αλγη,εχει χασει εκεινο το πολυ ωραιο κιτρινο χρωμα του.τον δινω να φαει σπιρουλινα,αρτεμια,flakes .τα αλλα μου ψαρια ομως εχουνε διατηρησει το ωραιο τους χρωμα.τι νομιζετε πως φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάτι που το στρεσάρει? με τι άλλα ψάρια το έχεις?

Και το δικό μου μέχρι να το δω στο πραγματικό του χρώμα πέρασε αρκετό διάστημα μέχρι να προσαρμοστεί πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

εχει μια εβδομαδα που προσθεσα στο ενυδρειο μου ενα foxface .ειναι ενα ψαρι που παντα μου αρεζε και ξεροντας οτι ειναι και ανθεκτικο.οταν το ειδα στο μαγαζι ειχε πολυ ωραιο κιτρινο χρωμα.ενω φαινεται να εχει

προσαρμοστει απολυτα ,εχει φαει και ολη την αλγη,εχει χασει εκεινο το πολυ ωραιο κιτρινο χρωμα του.τον δινω να φαει σπιρουλινα,αρτεμια,flakes .τα αλλα μου ψαρια ομως εχουνε διατηρησει το ωραιο τους χρωμα.τι νομιζετε πως φταιει.

τα ψαρια που εχω ειναι λιγα¨=

1 dottyback

1 clarky's clown

1 foxface

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το γνωρίζεις αλλά το dottyback (γρανίτα παγωτό το λέω εγώ) είναι τσαμπουκάς και αρκετά κτητικό με τον χώρο του.

Το έχω και αυτό (που μακάρι να μην το είχα) και το ενυδρείο μου είναι "χωρισμένο" στα δύο... έχει θέσει σύνορα στα άλλα ψάρια....

Μήπως απ αυτό στρεσάρεται το foxface

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω 2 foxface εδω και 10 μερες περιπου και το ενα απο αυτα εχει χασει εμφανως το εντονο ζωηρό του κιτρινο χρώμα και μαλιστα το βλέπω συγκρίνοντας το με το άλλο.

Παντως ειναι αληθεια οτι οταν στρεσαρονται χανουν το ζωηρο χρωμα τους.

Αν κατι τα φοβησει, κρυβονται και γινονται καφε.... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Απο τα περισσότερο ανθεκτικά ψάρια....

Ενα που έχω είναι πλέον παππούς και διατηρεί σχεδόν πάντα έντονο το χρώμα του.

Τι και εαν δεν έχει περάσει αυτό το ψάρι στο ενυδρείο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και σκληρο ψαρι θέλει πολύ χώρο, εχω και το απλό volpinus και το magnifica και όσο καιρο τα ειχα στα 400 litra ποτέ δεν τα ειδα εντάξει, ενω μόλις πήγα στα 750 δεν καταλαβαίνουν τίποτα και κίτρινο είναι το ένα και το άλλο με τα κοκκινα πτερυγια το κάτι άλλο,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...