Jump to content

Malawi Tank 180x55x70


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

οχι με sub....νομιζω πως ειναι πολυ δυσκολο να το φτιαξω μαζι με τον πυργο και τις σωληνωσεις και ετσι λεω να χρισιμοποιησω εξωτερκα φιλτρα για την ακριβεια 2....απο buckground κλπ θα δω πως θα το κανω....για μαλαουι λεω να το κανω....πιστευω ειναι πολυ καλυτερο απο τανγκνικα.....απλα τα φοβαμαο λιγο τα diy γιατι νομιζω πως βγαζουν προβληματα..... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 259
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν εφτιαχνα τωρα το ενυδρειο θα το εκανα με σαμπ μεσα στο ενυδρειο. διπλα δηλαδι.ειναι οτι καλυτερο...ουτε προβλημα με θορυβο,ουτε διαροες.. τπτ..

Link to comment
Share on other sites

αν εφτιαχνα τωρα το ενυδρειο θα το εκανα με σαμπ μεσα στο ενυδρειο. διπλα δηλαδι.ειναι οτι καλυτερο...ουτε προβλημα με θορυβο,ουτε διαροες.. τπτ..

:hysterical::hysterical::hysterical:

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω και εγώ, κατά την μετατροπή του ενυδρείου από δίσκους σε αφρική, έβγαλα το σαμπ και τώρα το δουλέυω με την εσωτερική υπερχείληση σαν εσωτερικό φίλτρο. Έχω σκοπό να προσθέσω και εγώ μια μικρή γυάλινη κατασκευή δίπλα ( σαν σαμπ δίπλα - δίπλα) και να εκμεταλλευτώ τις σωληνώσεις του ενυδρείου και να κερδίσω και λίγα λίτρα ακόμα.

Όταν πρωτολειτούργησε το ενυδρείο με το εσωτερικό φίλτρο η ησυχία του σπιτιού απίστευτη και η κατανάλωση σε ρεύμα κάτω από το μισό. (30 watt με τα φώτα ανοικτά, led spot...). Τα σαμπ από κάτω είναι καλά... αν έχεις pet shop :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λεμε ζηλειες!!!!!!!!!!!!!!!!μπραβο δουλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! pan1979 κοιτα εδω την κατασκευη που καναμε με τον φιλο νικο.... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=70566&hl=&fromsearch=1

για μενα το σαμπ διπλα ειναι μονοδρομος... φυσικα το ξαναλεω αν εκανα ενυδρειο τωρα θα το εκανα με σαμπ στα διπλα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχα λέει την φαντασίωση ότι πιάνουν τα χέρια μου.....και ψιλοκόβει το μυαλό μου.... :bigemo_harabe_net-111: βλέποντας όμως την κατασκευή σου διαπίστωσα ότι έχεις το χάρισμα εξ ουρανού :bowdown: .ΑΞΙΟΣ,ΑΞΙΟΣ,ΑΞΙΟΣ (προξένισες όμως ενα κακό...με έβαλες στην πρίζα να ξεκινήσω άλλη μία τρέλλα....με αποτέλεσμα να με απειλούν με έξωση η οικογένεια μου :argue: και να επικυρήξουν εσένα ως ηθικό αυτουργό :ballistic: )

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου! εχω καιρο να κανω update! εχω κανει πολλα ακομη! θα τα ανεβασω καποια στιγμη μιας και ειναι ολα στην μεση αφου τρεχω αυτον τον καιρο με την δουλιτσα.. εχω πολλα ονειρα ακομη αλλα θα πεσει παντοφλα! σε νιωθω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

απλα απιστευτο :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τοσο καιρο θα μπορουσες να μας δοσεις καινουργιες pic να χαρουμε αυτο το θαυμα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αγορινες μου!!! αναβαθμιση του ενυδρειου εδω... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=70137&hl= αλλα σε 2-3 μηνες το ενυδρειο θα αλαξει παρααααα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...