Jump to content

drawft gourami


koumparos

Recommended Posts

Το Σάββατο που μας πέρασε άλλαξα τα ψάρια μου.Εδωσα τα guppies και Platties Που είχα και στην θέση τους πήρα 6 drawft gourami.2 m και 4 f.Πολλά???? Μάλλον ναι.Exω λοιπόν τις εξεις ερωτήσεις.

1.Μέτα από την μάχη μεταξύ τον 2 αρσενικόν ο νικητής πήρε τα 2/3 του ενυδρείου και ο άλλος ότι του άφησε.Στον ηττημένο όμως του λείπει και το ένα μουστάκι , χώρις να προυσιάζει κάνενα πρόβλημα άλλο.Υπάρχει πρόβλημα από αυτό??????

2.Τα θυληκά μόλις πάνε να ανέβουνε 5 cm από το χαλίκι ορμάνε τα 2 αρσενικά και τα στένουνε πάλι κάτω.Λογικό??????

3.Ιδικά ο νικητής μου έχει καταφάει την Linofila aqouatica που έχω.Γιατί???????

4.Τα 2 αρσενικά έχου τρελλάνει στο κυνήγι τις γαρίδες μου."caridina japonica".Tις τρώνε?????

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ 2 αρσενικά μαζί σε τόσα λίγα λίτρα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κουμπάρε εάν έχεις την δυνατότητα να επιστρέψεις το ένα αρσενικό κάντο.

1. Δεν ξέρω εάν παρουσιαστεί πρόβλημα αργότερα, την θηλυκιά εγώ την αγόρασα μέ μία κεραία - μουστάκι μόνο τον απρίλιο και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

2. Και σε μένα έτσι γίνεται αλλά μη σε ανυσηχεί, έτσι είναι είναι από τη φύση τους. Πρόσπάθησε να παρέχεις αρκετές κρυψώνες από φυτά αν και θυμάμαι ότι έχεις αρκετά από 'τι μου είπε παλαιότερα.

3. Δεν ξέρω εάν τους αρέσει αλλά σε μένα τρώγανε και άλγη ένα διαστημα που μου είχε εφανισθεί.

4. Δεν το γνωρίζω αυτό ας απαντήσουν κάποιοι εμπειρότεροι.

Για ότι άλο θες παρεμε τηλ. εαν το έχεις ακόμα ή στειλε μου π.μ να στο στείλω.

Αυτά προς το παρόν από εμένα

Link to comment
Share on other sites

Για τα λίτρα σου θα συμφωνήσω με τον Ντίνο και θα σου προτείνω και εγώ να επιστρέψεις τον ένα αρσενικό!

Αυτό στο προτείνω για 2 λόγους:

Τα αρσενικά είναι ασύμβατα μεταξύ τους!

Τα αρσενικά θα τρελάνουν τα θηλυκά στο κυνηγητό!

Οπότε σου προτείνω να κρατήσεις όλα τα θηλυκά και να τους παρέχεις όσες πιο πολλές κρυψώνες μπορείς μια και να ξέρεις ότι ο ένας που θα μείνει θα συνεχίσει να τα κυνηγά!

Τα φυτά δεν είμαι σίγουρος ότι τα τρώνε (ο δικός μου τα έκοβε και έφτιαχνε την φωλιά του, έχεις κοιτάξει πουθενά για φούσκες; )!

Για τις γαρίδες δεν ξέρω κάτι μια και δεν είχα!

Link to comment
Share on other sites

Τα λιτρα σου ειναι πολυ λιγα για τα γκουραμακια

Θα πρεπει να επιστρεψεις τον εναν αρσενικο γιατι δεν προκειται ν ασχοληθουν με τα θηλυκα σου και θα κυνηγιουνται ολη την ωρα μεχρι καποιο να την κανει.

Τις γαριδες σου θα τις κυνηγανε για τον ιδιο λογο γιατι εχουν φρικαρει

Τα φυτα μπορει να τα κοβουν για να φτιαξουν φωλια ή λογο νευρων.

Παντως οσο ποιο γρηγορα τον βγαλεις τοσο καλυτερα

Για την κεραια του δεν υπαρχει προβλημα

Ελπιζω να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...