Jump to content

Έχουμε και άλλα ζωάκια ???


ΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕ  

316 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κόβεις εισιτήριο για τον ζωολογικό σου κήπο :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ δυο σκιουράκια ζευγάρι :hysterical::rasp: και πρόσφατα η θυληκιά μου γέννησε οπότε εχω περισσότερα μόνο που δεν με αφήνει να τα δώ..... :rasp::P

Link to comment
Share on other sites

Κόβεις εισιτήριο για τον ζωολογικό σου κήπο :hysterical:

και βεβαια οχι χρηστο

οντωσ τα ζωα μασ ηρεμουν και αν τα εχουμε λιγο οργανομενα δε μασ ζητουν απολήτωσ τιποτα σε σχεση με αυτα που μασ προσφερουν .

να προσθεσω πωσ αυτεσ τισ μερεσ περιμενω και καινουρια κουνελακια . καθωσ η θυλικια μαδήθηκε .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

....

.....ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΑΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 19 ΟΛΟΚΛΗΡΩΝ ΕΤΩΝ..!

ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ...ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΕΤΩΝ ...

....ΕΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙ .....ΑΥΤΑ ....

.... :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

1 Καναρινι gloster αρσενικο

1 Καναρινι hartz αρσενικο

1 Καναρινι mosaic αρσενικο

1 Καναρινι malinois θηλυκο

1 Καναρινι tibrado θηλυκο

και 2 μωρακια απο γεννα ΜΑΙΟΥ.........

Α και την πεθερα μου.....(αγρια πουλια ελληνικης πανιδας- καρακαξα!!!!!)

Έγινε επεξεργασία - oceanic
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καταρχην το "ψηφοδελτιο" εχει μια επιλογη μονο.

Εγω που εχω περισσοτερα απο ενα ειδος ζωων τι κανω?

Ψηφισα μονο για τον σκυλο.

Ενα θυληκο Δαλματιας 6 χρονων που διαψευδει τα ασχημα λογια που λεγονται για την ρατσα της στο θεμα της υπακοης. (βολτα βγαινουμε χωρις λουρι, περναμε το δρομο μαζι οταν της πω οτι ειναι ΟΚ.)

Δεν προσεχω εγω μηπως χαθουμε αλλα αυτη, τι να πρωτοπω?

Αλλα μας κανουν παρεα εκτος απο το σκυλο , και 2 καναρινια, 2 σαμιαμιδια, (αυτα ειναι ελευθερα, ενα στη μπροστινη βεραντα και ενα στην πισω. Μαλλον το ενα αρσενικο και το αλλο θυληκο γιατι ειχαμε και γεννητουρια. Σοβαρα. Βρηκα μεσα στο σπιτι ενα μωρο, καπου το εβγαλα και μια φωτο πριν το παω πισω στη βεραντα με τα λαχανικα.)

Παλιοτερα ειχα 15 παπαγαλακια. Ολα ξεκινησαν απο ενα ζευγος παπαγαλων πολυ αγαπημενο.

Οποτε τους εβαλα μια φωλια και ειχαμε 2 γεννες. 6 την πρωτη και 7 την δευτερη.

Το ζευγος πετουσε οποτε ηθελε ελυθερα μεσα στο σπιτι, γιατι ειχα ανοιχτη την πορτα του κλουβιου.

Τα μικρα τα εδινα λιγα λιγα μεχρι που κρατησα ενα που πετουσε κι αυτιο ελεθερο.

(το πρωι με ξυπναγε με δυο τροπους. Ο 1ος ερχοταν στο αυτι μου και μου τιτιβιζε μεχρι να ξυπνησω. Αν δεν τα καταφερνε πεταγε, προσγειονοταν στο ποδι μου και μου γαργαλαγε με το ραμφος το μεγαλο δαχτυλο.

Απιστευτα κι ομως αληθινα.

Ολα τελειωσαν μια μερα που βρηκα τη μητερα να κειτεται στο πατωμα του κλουβιου. Μαλλον αρωστησε και δεν την καταλαβα, γιατι κι αλλες φορες τα ειχα γλυτωσει απο αδιαθεσιες.

Το τρελλο ηταν οτι ο πατερας σταματησε να τρωει κανονικα και κατεπεσε. σε μια εβδομαδα τον εβλεπα να κρατιεται με το ζορι ορθιος.

Ανοιξα το κλουβι να δω τι θα κανω και αυτος βγηκε, αρχισε να πεταει!!! σ'ολο το σπιτι 2-3 φορες, μετα του απλωσα το χερι να ερθει, οπως συνηθως και αυτος κατευθηνθηκε προς το μερος μου και λιγο προν με φτασει εκλεισε τα φτερα και επεσε νεκρος στην παλαμη μου. Σαν το τραγουδι.

"Τα πουλια τα βρισκει ο.......".

Αυτη τη στιγμη δακρυσα γι αυτον......

Ας αλλαξουμε θεμα.

Φιλοξενισα και μια χελωνα για 1 μηνα, που καποιος πεταξε μαλλον στο δρομο. Την αφησα ελευθερη στο Λυκαβυττο.

Ειχε πολυ πλακα καθε πρωι την εβρισκα σουζα στα πισω ποδια στο τζαμι της μπαλκονοπορτας να περιμενει μεζε-μαρουλι.

Ειχε και την δικη της τουαλετα. Πηγαινε και εκανε τη "δουλεια" σε ενα συγκεκριμενο σημειο πισω απο κατι μεγαλες γλαστρες για να μη φαινεται, οποτε εβαλα και γω ενα χαρτονι στο σημειο, τα "εκανε" μεσα, και μετα το αδειαζα. Κυριλε.

Δυστυχως δεν εχω Φωτο.

Φιλοξενησα και 2 σπουργιτακια, που επεσαν απο φωλια.

Τα μεγαλωσα σε κλουβι ταιζοντας τα με ψωμι βρεγμενο με γαλα (που βυθιζα ενα καλαμακι στην ψυχα και μετα εβαζα μεσα στο κλουβι την ακρη του καλαμακιου, πιεζοντας απο πισω ετσι ωστε να βγαινει ενα μακαρονι απο μπροστα, που περιμενε το πουλακι με ανοιχτο στομα να φαει. επισης με εντομα που σκοτωνα οπυ εβρισκα.

Μην επιχειρησετε να μεγαλωσετε σπουργιτι, την βαψατε ενε μηνα αυπνος ημουν γιατι θελουν συνεχεια ταισμα.

Παρ'ολα αυτα το ξαναεκανα το λαθος και με δευτερο πουλακι. Τον Σταυρο. (το πρωτο το ελεγα Χαραλαμπο).

Και τα δυο ελευθερωθηκαν μολις ηταν ικανα να πεταξουν και να τραφουν μονα τους.

Ο Σταυρος μαλιστα, παρ'ολο που οταν τον επιασα εκεινη τη μερα κατω απο το αυτοκινητο που ειχε χωθει και θα τον ετρωγε καμια γατα, καλα που τον ακουσα να τσιριζει, ηταν ατιθασος, ακομα δεν ειχε βγαλει πουπουλα και μου εκανε επιθεση στα δαχτυλα τις πρωτες μερες απο το φοβο του.

Ο Σταυρος λοιπον εμεινε στο μπαλκονι, αφου τον ελευθερωσα, πετωντας μεσα στους φικους για τρεις μερες,

τρωγωντας απο το τραπεζι σπορια και λαχανικα που του αφηνα.

Την τεταρτη εφυγε με κατι φιλους που τον επισκεπτονταν καθε μερα οταν ηταν ακομα στο κλουβι.

post-4587-1188602332_thumb.jpgpost-4587-1188602354_thumb.jpgpost-4587-1188602443_thumb.jpgpost-4587-1188602675_thumb.jpgpost-4587-1188602470_thumb.jpgpost-4587-1188602540_thumb.jpgpost-4587-1188602557_thumb.jpgpost-4587-1188602569_thumb.jpgpost-4587-1188602598_thumb.jpgpost-4587-1188602618_thumb.jpgpost-4587-1188602647_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

δεν έχω κάτι άλλο!

Είχα κάποτε ένα κοτοπουλάκι!

Θα ήθελα όμως ένα σκύλο , κουτάβι μάλλον που να έμενε πάντα κουτάβι :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε ψαράκια αλλά έχουμε αλλά ζώα και ποια είναι αυτά και ποσά . :bowdown:

Αν ξέχασα κάτι μην αρχίσετε πάλι την γκρίνια το λέω για μερικούς μερικούς εδώ μέσα ονόματα δεν λεμε . <_<:thumbup::):)

Υ.Γ Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παραμετροποιησω το ποσά ανά ζώο όποτε αν θέλετε γράψτε ποσά , Φώτο δεκτές

Εχω ακομη ενα λαμπραντορ 4 μηνων και ενα σκουφατο καναρακι!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο Επανιελ :):) και ενα σετερ <_<post-3274-1174774007_thumb.jpgpost-3274-1174774632_thumb.jpg

Δε μου λες;Τα επανιελ θα τα ζευγαρωσεις;Ψαχνω ενα κουταβι θυληκο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες;Τα επανιελ θα τα ζευγαρωσεις;Ψαχνω ενα κουταβι θυληκο :bowdown:

Εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η Βίρμα...

th_001.jpg

Σε λίγες μέρες θα κλείσει τους 7 μήνες..

Περιτό να σας πώ οτι μας έχει ξετρελάνει :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - elle
Link to comment
Share on other sites

Σασ περναω νομιζω ολουσ

λοιπον εχουμε και λεμε

ενα ενυδρειο 60 λιτρα και ενα που γεμιζει....

και απο ζωα ξηρασ .

2 σκυλια 10 μηνων ο vais και ο ian

αρκετεσ κοτεσ περιπου 15 και 3 κοκορια .

ενα νανο και 2 νανισεσ

ενα κοπαδι απο γουρουνια με περιπου 15 γουρουνακια 3 ημερων

ενα ζευγαρι κουνελια

ενα ζευγαρι παπαγαλακια .

μερικεσ γατεσ απο τισ οποιεσ οι 2 πλησιαζονται

και πριν λιγεσ μερεσ ανακαληψα και τρεια γατακια περιπου 1 μηνα.

καλημερα . νεοτερα απο τη <φαρμα> μου

απο ζωα με φτερα:

νανισεσ δε εχω πλεον. εχω βάλει αβγα στη μηχανη αλλα δε νομιζω να βγουν .

εχω ενα ζευγάρι love bird ( αν το λεο καλα ) πρασινα παπαγαλακια

3 παπιεσ

2 περδικεσ

απο ζωα με ποδια :

εχουν ολα μεγαλωσει , καποια εγιναν λουκανικα , και αλλα εχουν αυξηθει σε πλυθησμο.

Link to comment
Share on other sites

.......απο ζωα με ποδια :

εχουν ολα μεγαλωσει , καποια εγιναν λουκανικα , και αλλα εχουν αυξηθει σε πλυθησμο.

<_<:thumbup::thumbdown:

Εχω και γω μερικα ζωακια με ποδια, αλλα επειδη τα λυπαμαι, τους τα κοβω ενα-ενα τα ποδια και τα εχω με πατεριτσες μεχρι να γινουν λουκανικα :bowdown::)

Καπως ετσι ειναι και οι κοτες και οι περδικες?

Εχω κατι καλες συνταγες με κυνηγι αν θελετε.

Εγω λεω να κανω τα καναρινια και τα παπαγαλακια ετσι, μηπως βγει καμια νοστιμια.

Φιλε εδω γραφουμε για τα ζωακια που ζουμε και τρωμε μαζι τους και οχι αυτα που τρωμε για να ζουμε. :thumbup:

Μου χαλασες τη μερα :)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμ

δελτα αν σου χαλασα τη μερα συγνωμη.

αλλα

ημε απο επαρχεια και ξερεισ εδο συνιθυζετε να τρομε τα ζωα που εχουμε ή οτι παραγουν αυτα.

κοτεσ - αυγα

χοιρινα , κουνελια - κρεασ .

μου αρεσει να εχω διαφορα ζωα απλα μου αρεσει.

δε διαβασα αυτον τον κανονισμο με αυτο τον περιορισμο πουθενα εδω μεσα

<<εδω γραφουμε για τα ζωακια που ζουμε και τρωμε μαζι τους και οχι αυτα που τρωμε για να ζουμε>>

αν εκπροσοπεισ τα στελεχη που απαρτιζουν την ομαδα του aquazone τοτε ζητω συγνωμη στην ομαδα και σε οσουσ διαβάζουν αυτο το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα . νεοτερα απο τη <φαρμα> μου.......

.......απο ζωα με ποδια :

εχουν ολα μεγαλωσει , καποια εγιναν λουκανικα , και αλλα εχουν αυξηθει σε πλυθησμο.

:)<_<:thumbup:.....

....Μου χαλασες τη μερα :)

χμμμμμμ

δελτα αν σου χαλασα τη μερα συγνωμη.

αλλα

ημε απο επαρχεια και ξερεισ εδο συνιθυζετε να τρομε τα ζωα που εχουμε ή οτι παραγουν αυτα.

κοτεσ - αυγα

χοιρινα , κουνελια - κρεασ .

μου αρεσει να εχω διαφορα ζωα απλα μου αρεσει.

δε διαβασα αυτον τον κανονισμο με αυτο τον περιορισμο πουθενα εδω μεσα

<<εδω γραφουμε για τα ζωακια που ζουμε και τρωμε μαζι τους και οχι αυτα που τρωμε για να ζουμε>>

αν εκπροσοπεισ τα στελεχη που απαρτιζουν την ομαδα του aquazone τοτε ζητω συγνωμη στην ομαδα και σε οσουσ διαβάζουν αυτο το ποστ.

Χαχα σε παρεξηγησα τελικα εχεις χιουμορ. :thumbup::bowdown:

Εχω και γω ομως.

Ζητω συγνωμη απο τους υπολοιπους φιλους που θα ακολουθησω το συγκεκριμενο χιουμοριστικο πνευμα....

και θα ανεβασω μια φωτο απο ζωα που κανουμε παρεα και εμεις στην πολη.

(Και μεις τσιτσι τρωμε εδω)

Εδω λοιπον ειναι η φιλη μας αναμεσα στη μπεσαμελ και στα μακαρονια.

pastitsio.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω εχω 1 κουνελι ειχα μια σαυρα που την εδωσα κ ειχα 2 σκυλια ενα λυκοσκυλο(r.i.p) κ ενα πατσαβουρακι!!! κ τον αδερφο μου αλλα δεν ξερω τι ρατσα ειναι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να και η μικρουλα μου......διανυει τον δευτερο μηνα ζωης της.....

post-6796-1209591057_thumb.jpg

post-6796-1209591081_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

εγω εχω 1 μικρο παπαγαλακι μπλε..Ειχα και 2 κοκατηλ ειναι πιο μεγαλοι παπαγαλοι με ενα ωραιο λοφιο αλλα τους εδωσα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε .Στο παρελθόν εκτός απο τον Εκτορα τον σκύλο μας που μας κρατησε συτροφια 13 χρονια, ειχαμε φιλοξενήσει άλλα δύο κουτάβια, καμμιά 20αριά γάτες(οχι ταυτόχρονα) οι οποίες κοιμοντουσαν στα κλαδιά του πευκου στην αυλή μας παρακαλώ για να γλυτώνουν απο τα δοντάκια του εκτορα. Είχαμε δύο καναρίνια , Ενα παπαγαλάκι, 2 κοι στη λιμνούλα του κήπου, 2 κουνέλια 5-6 παπακια, κότες , πρόσφατα ενα κουνέλι ρατσας δεν θυμάμαι τι, και είχαμε περι8άλψει αρκετα σπουργίτια (2 απο αυτά τα βγαλαμε απ΄το στόμα της γάτας μου της Πίτσι, ένα κοτσύφι, και κάνα δυο σκαωτζόχοιρους που ειχαν δεχτεί επιθεση απ'τον έκτορα! Αυτά τότε

Τώρα εχουμε αυτούς τους δύο κοπρίτες τον μαυρούλη Εκτορα νο2, και τον Τζόκερ που ειναι ενα διαολάκι!Είναι αξιολάτρευτοι και τελείως διαφορετικοί χαρακτηρες!!

ektorasl.jpg

jockerd.jpg

Παίζει και μια γάτα τουρίστας που τώρα έχει γεννήσει και εχει γίνει ακριβοθώρητη... Αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

δυο χελωνες νερου

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Όλοι έχουμε ψαράκια αλλά έχουμε αλλά ζώα και ποια είναι αυτά και ποσά . :unsure:

Αν ξέχασα κάτι μην αρχίσετε πάλι την γκρίνια το λέω για μερικούς μερικούς εδώ μέσα ονόματα δεν λεμε . :wacko::wacko::unsure::wacko:

Υ.Γ Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παραμετροποιησω το ποσά ανά ζώο όποτε αν θέλετε γράψτε ποσά , Φώτο δεκτές

Καλησπερα.Αν και παλιο το θεμα θα απαντησω. Εχω 2 καρδερινοκαναρα [ δικα πουλια γενηθεις 1994 φεβρ] 2 καρδερινες , 1 καναρινι [ Ζαμπελη] . Ακομα εχω εναν γατο ονοματι μαξ ,και κοιματε μαζι με τα πουλια ,και φυσικα 2 ενυδρεια. Ειχα και σκυλο εκη να δειτε πλακα με τον γατο ,αλλα δυστηχως μας πεθανε.Φωτο δεν μπορω να στηλω ακομα δεν εμαθα να στελνω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...