Jump to content

Σταθμη νερου σε Boyu ΜΤ-50


gkoutsis

Recommended Posts

Παιδια εχω θεμα με την σταθμη το νερου και το skimmer σε ενα ΜΤ-50 80L.

Το skimmer ειναι TMC V2 nano. Δυστηχως για να κλεισει το καπακι πρεπει να μπει τελειως μεσα στο νερο με αποτελεσμα να πλυμιριζει.

Καμια ιδεα?

post-28074-1296514472_thumb.jpg

post-28074-1296514492_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα..... δεν παιζει αυτο το σεναριο. Ο σκοπος ειναι να ειναι και ομορφο. Το εχω στο σαλονι.....

Καποιος μου ειπε να αλαξω το skimmer με καποιο της BOYU που δεν πειραζει να ειναι τοσο μεσα στο νερο γιατι εχει σωλινακι για τον αερα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο ενυδρειακι και το ιδιο σκιμμερ, εγω το ειχα κοψει το καπακι για να μπορει να βγαινει εξω το σκιιμερ, ενα αλλο παλικαρι ο φωτης, ειναι μελος εδω στο foroum ειχε κανει πατεντουλα στο σκιμμερακι και το εβαζε στο ενδιαμεσα χωρισματα πλαγια!

το θεμα ειναι πως και να βρεις θεση στο σκιμμερακι αυτο θα εχεις προβλημα με την σταθμη λογο εξατμισς και θα πρεπει καθε τοσο να το ρυθμιζεις, εμενα μου εβγαλε το λαδι το συγκεκριμενο, και κατεληξα στο να το δωσω και να παρω ενα αλλο ανοιξα και μια τρυπα στο ενυδρειακι στην πισω πλευρα για να εχω σταθερη σταθμη στο ενυδρειο και του εβαλα σαμπακι! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα ενα Bouy WG-310 skimmer που μπαινει ποιο χαμηλα.

Το TMC το εχω ψηλα με το καπακι ανοιχτο 3 μερες τωρα ισα ισα να μαζεψει οτι μπορει μεχρι να ερθει το αλλο. Πολυ καιρο εχω να δω τοση μουργα μεσα στο skimmer :) Οποτε ολα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα και γω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με σένα με το ίδιο skimmer και το ίδιο ενυδρείο! Τελικά και γω πήρα το skimmer της Boyu το WG-310 και το πρόβλημα λύθηκε.. :) .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...