Jump to content

Η Γερτουδη Goldfish παει για Rip


Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω τι συνέβη...

Το ph καλό, η αμμωνία εντάξει με πολλές αλλαγές στο νερό- την προσεχα πολύ καθώς το ενυδρείο ηταν στο στρώσιμο (δεν ήξερα να μην παρω τα ψάρια μετά το στρώσιμο), o συγκάτηκος Rodrigo Goldfish σε εξαιρετική κατάσταση, εκεινή παρόλ αυτά πρώτα σταμάτησε να τρώει, χτές πέρασε τη μέρα κρυμμένη κάτω απο ενα κοχύλι και σήμερα έχει αναποδογυρίσει και μαλλόν τη χάνω...

Την έβγαλα απο το ενυδρείο και την έχω στο "κουτί" γιατί είχε αρχίσει να την παίρνει το ρεύμα του οξυγόνου και να την πηγαίνει περα-δώθε, και δεν ξέρω αν έχει κάτι κολλητικό...

Διάβασα όλες τις αναφορές σε αρρώστιες - δεν έχει κανένα εξωτερικό σημάδι - και αναρωτιέμαι τι να συνέβη...

Μια φίλη μου είπε οτι συχνά τα φορτώνοθν στα φάρμακα στα εκτροφεία και όταν τα βάλεις στο ενυδρείο χωρίς αυτά αρρωσταίνουν. To απαράδεκτο μαγαζί που το αγόρασα μου είχε δώσει ektozon να της βάζω αλλά διαβάζοντας online και ρωτώντας το 2ο pet shop που πηγα (και μου φάνηκαν πιο νοήμονες) το έκψα.. μηπως φταίει αυτο;

:)

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσε τη φόρμα που θα δεις στο παρακάτω link για να δούμε κάποια στοιχεία για το ενυδρείο σου. Πάντως απ'όσα αναφέρεις, το πρώτο μαγαζί δεν μου φαίνεται απαράδεκτο, καθότι το ΕΚΤΟΖΟΝ είναι ένα πάρα πολύ χρήσιμο σκεύασμα άσχετα από το αν έχεις ασθένεια ή όχι.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...