Jump to content

Η Προσφορα του Carefour


Recommended Posts

geia sas paidia!!eixa parei kai ego ena enydreio ap ta carefour 120 litron me epiplo san arxarios kai pragmatika mou vgike poly kalo!!!!to eixa parei 120 eyro. pisteyo pos einai mia kali epilogh gia proth agora enydreiou.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενυδρείο

100 * 40 * 40

150 Lit.

Φωτισμός 2 * 30 Watt

Φίλτρο εσωτερικό

Θερμοστάτης

Έπιπλο

Μ Ο Ν Ο

1 6 0 , 0 0 ?

:thumbup: Μου φαινεται πολυ καλη προσφορα.. :thumbup:

Αν αναλογιστεις οτι εχει 2χ30 watt!!

Στο ενυδρειο του Carefour θελει μια λαμπα ακομη 100%, και αυτη η τοποθετηση ειναι κοντα στα 20-30 euro..

Τοτε παει..same-same!!και δεν μπλεκεις με DIY.. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Μου φαινεται πολυ καλη προσφορα.. :thumbup:

Αν αναλογιστεις οτι εχει 2χ30 watt!!

Στο ενυδρειο του Carefour θελει μια λαμπα ακομη 100%, και αυτη η τοποθετηση ειναι κοντα στα 20-30 euro..

Τοτε παει..same-same!!και δεν μπλεκεις με DIY.. :welcome:

κατα πολυ καλυτερης κατασκευης απο αυτο του carefour μιας και τα εχω δει και τα δυο plus 40 lt.

δεν το συζηταμε λοιπον για οποιον εχει προσβαση σε αυτο του water inn και σε στραβη θα βρει και πιο ευκολα ακρη , ενω απο το super market :thumbup: ????

Link to comment
Share on other sites

σημερα αγορασα ενα 5κιλο sera floredepot, ενα 25κιλο χαλικι 3-5χιλ (αυτο δεν εχει μαρκα), βιολογικο φιλτρο subsrat plus μαζι με ενα διχτακι για αυτο, τεστ για νιτρικα, νιτρωδη (δεν βρηκα για αμμωνια), τα υγρα της serra για βακτηρηδια και αντιχλωριο (με αλλα λογια μου λειπει η αμωνια και το τεστ για αυτην για να ξεκινησω)

και λαμβανοντας υποψην οτι εχω το 120λιτρο του Carefour θα ηθελα να κανω τις εξεις ερωτησεις

το φιλτρο ειναι ενα πλαστικο κολημενο στο πλαινο τζαμι, να βαλω στο διχτακι ολο το βιολογικο υλικο; θα χωρεσει;

τι πρεπει να αγορασω για να βγαζω το νερο για τις αλλαγες; εχω δει μια τριγωνικη σκουπα βυθου της sera και ενας φιλος μου ειπε για μια ηλεκτρικη με μπαταριες, τι λετε να αγορασω;

ευχαριστω πολυ (εν καιρο θα εχω και αλλες απορειες)

Link to comment
Share on other sites

Εαν χωραει ολο βαλτο.Εαν οχι θα βαλεις τοσο οσο να χωρουν και το μπλε σφουγγαρι και ο

"υαλοβαμβακας".Για την αλλαγη νερου και για καθαρισμα του βυθου(αργοτερα) μπορεις να

παρεις φθηνο κινεζικο σκουπακι μπαταριας ειναι πολυ πρακτικο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έβγαζα το μπλε σφουγγάρι και θα έβαζα όσο το δυνατον περισσοτερο substrat pro.

Όσο για την σκούπα, απόσο ξέρω η "ηλεκτρική" μαζεύει τη βρωμιά αλλά δεν αδειαζει το νερό.

Για τις αλλαγές μπορείς να πάρεις απλά ένα κομμάτι λάστιχο απο αυτό που χρησιμοποιούμε στα φίλτρα. Εγώ αυτό έχω κάνει απλά στην άκρη έβαλα και ένα κομματάκι από σωλήνα εισαγωγής του φίλτρου μου που είχα κόψει.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει και νερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να βρω το κουτι του και θα σε απαντησω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως μου το ειπε ο φιλος μου ειναι ενα σκουπακι που λειτουργει με μπαταριες και τραβαει οτι βρει στον βυθο (και ξαναγυριζει το νερο μεσα στο ενυδρειο μεσα απο ενα διχτακι) με το γυρισμα ενος διακοπτη τραβαει νερο στον σωληνα ο οποιος καταληγει στον κουβα για την αλλαγη νερου

δυστηχως στο καταστημα που πηγα χθες για τις πρωτες αγορες μου δεν το ειχε (βεβαια δεν το χρειαζομαι ακομη αφου ουτε στρωσιμο δεν εχω ξεκινησει)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Zorba The Freak το σκουπακι δεν πρεπει να ειναι Κινεζικο αλλα Γερμανικο,το ειχα παρει

απο το QUIKO.Η φιρμα ειναι TRIXIE και το προιον λεγεται Clean Fix.Στο www.trixie.de βρηκα την

εταιρεια αλλα οχι και το συγκεκριμενο προιον.Το σκουπακι δουλευει οπως το περιεγραψε ο ORC

με μονη διαφορα οταν θελεις να βγαλεις νερο αφαιρεις το υφασματινο φιλτρο και στη θεση του

βαζεις λαστιχο ποτισματος και αφαιρεις οσο νερο θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...