Jump to content

Συγκάτοικοι για γκουράμι και Ζεμπρακια...


P_H_PANOS

Recommended Posts

Κατ' αρχήν καλησπέρα... Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα...

Το ενυδρείο είναι 120 λίτρα... περίπου 100 καθαρά... Αυτή τι στιγμή φιλοξενεί 3 Dwarf Gurami (1m/2f), 6 Danio Zebra και ένα μικρό πλακόστομο (ίσως να γίνουν τέσσερις αν βρω ίδιο είδος)...

Σκεφτομαι να βάλω άλλα 4 ή ακόμα και έξι Zebra (αραγε κοπαδιαζουν ή τσαμπα κοπος) και ένα ακόμα κοπαδάκι... Βρίσκομαι μεταξύ Barbs και Αρλεκινων... ίσως και λίγα cory (Aν και δεν με τρελένει τόσο η ιδέα)

Αντι για Barbs ή Αρλεκινους μήπως να βάλω άλλα 3 Dwarf Gurami (1m/2f); Μιας και θα ήθελα λίγο μεγαλύτερα σε μέγεθος ψάρια...

Ακούω απόψεις - προτάσεις - παρατηρήσεις...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις πλέκο σε 100 λίτρα?

..........................................

Αμα σου πω ότι το ενυδρείο σου είναι ήδη γεμάτο, τι θα πεις?

Οτιδήποτε βάλεις από δω και πέρα, αρχίζεις να έχεις μεγάλη ιχθυοφόρτωση...

(και μη μου πείτε ότι τα παραλέω, γιατί ξέρετε ότι σκέφτομαι από τη μεριά των ψαριών και όχι των ανθρώπων...) ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατα πρώτον δεν υπάρχουν 4εις πλέκο... ίσως γίνουν τεσσερις...

Από την άλλη με 3 Dwarf Gourami, 6 ζεμπράκια και ένα ανσιστρους δεν νομίζω να έχω ιχθυοφόρτιση, ίσως βέβαια και να κάνω λάθος... ίσως από την άλλη να μην ήταν ξεκάθαρο το αρχικό μηνυμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρότατο ήταν... Το έγραψα έτσι, για να δώσω έμφαση στο ότι 4 πλέκο δεν μπαίνουν σε 100 λίτρα και με άλλα ψάρια κι όλας μέσα. Είναι λίγα τα λίτρα. Προσπαθώ να σε αποτρέψω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να τα αφησεις ετσι και να μην βαλεις παραπανω ψαρια. Αυτη τη στιγμη εισαι οκ. Αντε να βαλεις 3-4 κορυ τπτ αλλο ομως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...