Jump to content

Γεννα Tilapia Buttikoferi


nikoscorsa

Recommended Posts

Οπως λεει και ο τιτλος, γεννησαν.... Απο δω και περα τι κανουμε;;; :bowdown:

Δεν περιμενα να γεννησουν γιατι τσακωνονταν συνεχεια και ημουν ετοιμος να τα χωρισω... Οσπου μια μερα ειδα το everest χτισμενο απο αμμο στο ενυδρειο μου... Με απο λιγο καιρο ηρθαν και τα μικρα.. το ενυδρειο ειναι 300 λιτρα και μεσα κατοικουν οι 2 τιλαπιες μου, 2 πλεκοστομοι και 6 δολαρια τα οποια μπηκαν απο σποντα μεσα γιατι μου ραγισε και τελικα εσπασε ενα αλλο ενυδρειο που τα χα μονα τους..(ψαχνω να τα δωσω επιγοντως http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...=62699&hl=)

(Sorry για το offtopic)

Παρακατω φωτο και βιντεο...

11062011501.jpg

11062011500.jpg

11062011499.jpg

11062011498.jpg

11062011497.jpg

Βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους να δούμε και κάτι απο την λίμνη Βικτώρια!!! :bowdown:

Να σου ζήσουν τα πολλαααάααα μωράκια σου......αλλα και οι πανέμορφοι γονείς :thumbup:

Αν θέλεις δώσε μας μερικές πληροφορίες για το ενυδρείο σου.Σε ποιές συνθήκες διατηρείς τα ψάρια σου?

Απο επιθέσεις πώς πάνε τωρα που γεννησαν???

Επίσης τι σκοπέυεις να κάνεις??Εγω θα σε συμβούλευα να αφησεις το ζευγάρι μόνο του και να του παρέχεις ενα μεγάλο ενυδρειο!!!!Να ξέρεις οτι τα ψάρια σου μπορει να ξεπεράσουν τα 30εκατοστά σε μέγεθος!!!

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ.. Θα προσπαθησω να μετρησω(ph και τα σχετικα) το σκ γιατι ειμαι συνεχεια στη δουλεια και γυρναω βραδια στο σπιτι... Το ενυδρειο ειναι πανω απο 300 λιτρα αν θυμαμαι καλα... Αν εννοεις μεταξυ τους μετα τη γεννα δεν ξανατσακωθηκαν ποτε... αλλα οπως ανεφερα ειχα την ατυχια με τα δολαρια και αναγκαστηκα να τα βαλω μεσα... πριν γεννησουν δεν τα πειραζαν... τωρα δεν τολμουν να βγουν εξω... Δεν θα κρατησω ψαρακια, πιστευω πως θα τα δωσω ολα... Δεν ειναι καλα 300 λιτρα για 2 τιλαπιες; :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέκτηκες τα ψαράκια ,είνια προφανές οτι τα άλλα πρέπει να φύγουν.

Θέλω να σε παρακαλέσω κάποια τετάρτη να περάσεις από το aquazone meeting να τα πούμε http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50020

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε, να τα χαίρεσαι τα ψαράκια. Απέκτησες μια μεγααααααάλη οικογένεια. :bowdown:

Ευχομαι όλα να πάνε καλά από την πρώτη κιόλας γέννα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...