Jump to content

WATER PUMP 5-MR-SC


Recommended Posts

γεια σας αξιότιμοι κύριοι καταρχήν βρίσκω το site και το forum ως κάτι μοναδικό και γι αυτό ζητώ την βοήθεια σας υστέρα από ένα βραχυκύκλωμα καηκαν 3 water pump που χρησιμοπoiουσα στο ενυδριο μου δυστυχως δεν ειχα προβλεψη και εχω μονο ενα extra ως ανταλακτικο αυτο που θα ήθελα να ρω

στήσω είναι αν υπάρχει άλλο water pump που να εφαρμόζει και να δουλεύει οπός το WATER PUMP 5-MR-SC little giant και να μπορώ φυσικά να το αγοράσω στην Ελλάδα ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

περιγραφή του WATER PUMP 5-MR-SC υπάρχει εδώ http://www.aquariumguys.com/littlegiant5.html

βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω πουθενά 230 V στο εξωτερικό ελπίζω να έχετε κάποια λύση

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αξιότιμοι κύριοι καταρχήν βρίσκω το site και το forum ως κάτι μοναδικό και γι αυτό ζητώ την βοήθεια σας υστέρα από ένα βραχυκύκλωμα καηκαν 3 water pump που χρησιμοπoiουσα στο ενυδριο μου δυστυχως δεν ειχα προβλεψη και εχω μονο ενα extra ως ανταλακτικο αυτο που θα ήθελα να ρω

στήσω είναι αν υπάρχει άλλο water pump που να εφαρμόζει και να δουλεύει οπός το WATER PUMP 5-MR-SC little giant και να μπορώ φυσικά να το αγοράσω στην Ελλάδα ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

περιγραφή του WATER PUMP 5-MR-SC υπάρχει εδώ http://www.aquariumguys.com/littlegiant5.html

βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω πουθενά 230 V στο εξωτερικό ελπίζω να έχετε κάποια λύση

Δυστηχως τετοιες αντλιες στην Ελλαδα ακομα δεν εχουν ελθει. Ευρωπη παλι στα 220v, θα βρεις αλλα ειναι πανακριβες σε σχεση με τις αμερικανικες τιμες. Μιλαμε για διπλασια η ακομα και τριπλασια τιμη...

Και εγω ειμαι υποστηρικτης αυτων των αντλιων, αλλα οπως και αλλοι (λιγοι ακομα) τις παραγγελνουμε απο Αμερικη με ολα τα μειωνεκτηματα που ενδεχωμενος να υπαρχουν. Το κυριοτερο ειναι εαν παθει κατι δεν εχουμε ανταλακτικα ευκαιρα, βεβαια ακομα και εδω υπαρχουν εταιριες οι οποιες δεν εχουν ανταλακτικα σε στοκ και πρεπει να περιμενεις αρκετα μεχρι να ελθουν. Δυστηχως αυτο ειναι καθαρα ελληνικο φαινομενο.

Μπορεις να παραγγειλης τις αντλιες απο αμερικη με αεροπορικη μεταφορα τους εδω και εξπρες, ετσι σε 4 εργασιμες θα τις εχεις στα χερια σου. Δυστηχως ειναι μαλλον αυτο που ηθελες να αποφυγης αλλα ειναι ισως η μονη λυση, εκτος ποια εαν αλλαξεις το συστημα σου καπως και βαλεις αλλες αντλιες που μπορεις να βρεις και εδω.

Για οτι αλλη αποροια ή εαν θελεις καποια αλλαγη στο set-up σου για να βαλεις καποιες αλλες αντλιες εδω ειμαστε να το συζητησουμε ή να προτεινουμε και να βρουμε μια σωστη και καλη λυση. :welcome:

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω χρονο για να μπω σε λεπτομερειεσ τωρα αλλα θα κανο edit στο κειμενο το βραδυ εγω βασικα θα ηθελα να βρω καποια αντλια που να κανει την ιδια δουλια με αυτες που παρεθεσα ι να κανω καποια τροποιηση ωστε να δουλεβει σωστα(βασικα η καλυτερη λυση θα ηταν να εβρισκα καποιες αντλιες που να κανουν την ιδια δουλια με την συγκεκριμενη η να κανω καποια τροποποιηση σε ολο το συστημα ωστε αμα τυχον ξαναχαλασει καποια αντλια να μπορω να βρω ευκολα ανταλακτικα

το κακο ειναι οτι η ζημια εγινε 15 μερεσ αφοοτου ειχαμε φτιαξει το ενυδριο εννοω αλαξαμε ολα τα ξυλα το βαψαμε...΄:welcome:

ειλικρινα ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και ην απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...