Jump to content

Επικινδυνη Η Νεα Μοδα Με Τα Fish Spa


Recommended Posts

http://www.econews.gr/2012/05/22/pentikiour-me-psaria-kindunoi-2/

Επειδη βλεπω τι ποδια μπαινουν μεσα στα ενυδρεια,εγω προσωπικα δεν θα τα εβαζα ποτε.

Φετος ανοιξαν εδω 10 μαγαζια με αυτα τα ψαρακια.

Και μια πληροφορια που απεκτησα εμπιστευτικα,αλλα πρεπει να σας το πω για να ξερετε.Τα ψαρια αυτα ειναι κανιβαλοι,οποτε οταν παραμεγαλωνουν τα βγαζουν απο τα ενυδρεια τους,γιατι τρωνε τα μικροτερα.

Τα βγαζουν σημαινει τα πετανε στα σκουπιδια :bigemo_harabe_net-86:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. χωρις να έχω διαβάσει κάτι όταν το ειδα σε εμπορικό κέντρο να το διαφημίζουν και πλησίασαν την κοπέλα μου και της είπαν να κάνει μια φορά δωρεάν και αμέσως της είπα ούτε να το σκέφτεσαι είναι πηγή μολύνσεων!!

αλλα οτι τα ψαράκια τα πετάνε χωρις να ξερω οτι είναι κανιβαλοι το φανταστικά οτι η κατάληξη τους είναι τραγική

κακά τα ψέματα εμείς αγαπάμε τα ψαράκια αλλα για αυτούς είναι αναλώσιμο προϊόν!

Link to comment
Share on other sites

κι αυτοι που εχουν προβλημα με το δερμα τους και τα χρησιμοποιουν?δεν ειναι σωστο?εγω εχω 2 garra rufa και καθε φορα που βαζω το χερι μου ερχονται και με "καθαριζουν" αλλα εχει πολυ πλακα γτ νιωθεις οτι σε γαργαλανε ..

Link to comment
Share on other sites

εχει μεγάλη διάφορα να γίνετε χρήση απο έναν και άλλο κάθε δέκα λεπτά και διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο,απαράδεκτο,ανεκδιήγητο....Ακόμα και στην Λευκάδα άνοιξε κάτι παρόμοιο και δεν πατάει ψυχή...χαχαχα

:bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο,απαράδεκτο,ανεκδιήγητο....Ακόμα και στην Λευκάδα άνοιξε κάτι παρόμοιο και δεν πατάει ψυχή...χαχαχα

:bigemo_harabe_net-74:

μαλλον ποδι θελεις να πεις :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

................ είναι πηγή μολύνσεων!!

....................

Κακώς το λές αυτό αν δεν γνωρίζεις πως έχουν κατασκευαστεί αυτά τα ενυδρεία .

Το οτι υπάρχουν πιθανότητες να μεταδοθεί κάτι αν έχεις κάποια πληγή εσύ και ο προηγούμενος να είχε και αυτός μια πληγή με κάποια μεταδοτική νόσο , η οποία να μπορεί να μεταδίδετε μέσο του νερού και ο χρόνος απο το ένα άτομο στο άλλο να είναι τόσος που να μη πρόλαβε να περάσει όλο το νερό απο την αποστείρωση .... ναι μπορεί .... όπως και με τον αέρα που αναπνέουμε σε ένα εσωτερικό χώρο .

Απο τη στιγμή όμως που χρησιμοποιούνται μέθοδοι αποστείρωσης του νερού και καλή συντήρηση , μειώνονται σημαντικά οι πιθανότητες ,σε βαθμό τέτοιο που μας επιτρέπει να λέμε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα .

Ποιό επικίνδυνο είναι να έχεις μια αμυχή στο χέρι σου και να χαιρετάς κόσμο με χειραψία .

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος ο Σταματης..συμφωνω. Οσο για το οτι πετανε τα ψαρακια στα σκουπιδια τι να πω... δεν μπαινω καν στον κοπο. τετοια καθ#@$^α θα δουμε πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω δει , τι σημαινει αυτό ;

Δεν είναι σωστό να τρομάζουμε τα μέλη χωρίς λόγο .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...