Jump to content

Απορια Για Πετρες Απο Παραλια Σε Αφρικανικο


Recommended Posts

καλημερα σε ολους προσπαθω να στησω και γω το δικο μου αφρικανικο,και η απορια

που εχω ειναι αν μπορω μαζι με τη θαλασσινη αμμο να βαλω και πετρες απο παραλια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κάνεις πλύσιμο καλό πρώτα στέγνωμα και βράσιμο αν χρειαστεί...Βράχους για το θαλασσινό μου έχω σηκώσει απο διάφορες παραλίες.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα μπορεις οι πετρες και οι αμμος της θαλλασας για αφρικανικο ειναι μια χαρα βοηθανε και στις παραμετρους. Απλα σίγουρα IMO πολυ καλο πλυσιμο με νερο και ξυδι και αν βαριεσε το βρασιμο αστες κανα 2 μερες στον Ηλιο και θα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Κάλο πλύσιμο και βράσιμο όπως είπε και o Alexpsycho... :)

Οτι και να κάνεις πλύσιμο καλό πρώτα στέγνωμα και βράσιμο αν χρειαστεί...Βράχους για το θαλασσινό μου έχω σηκώσει απο διάφορες παραλίες.

Οι βράχοι αυτοί τι μέγεθος έχουν και τι σχήμα?! Ψάχνω εδώ και μέρες αλλά δεν.... :D

Έγινε επεξεργασία - nick_d
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.δηλαδη δεν θα εχω καποιο προβλημα με τις αφρικανικεσ κιχλιδες που θα βαλω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πιστεύω! Εγώ είχα για καιρό πέτρες θαλασσινές στα μούλτις και έχουν γεννήσει κιόλας :D

Link to comment
Share on other sites

Τι κιχλίδες θα φιλοξενήσεις? :)

Link to comment
Share on other sites

ακομα στο ψαξιμο ειμαι καθοτι τελειως ασχετος με το χομπι.καθε προταση δεκτη!

Ποσα λιτρα και τι μηκος εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε τι θα διαλεξεις.Παντος η σε χαρεμια 1 αρς.3+θηλυκα (δυο χαρεμια) ,η ενα ειδος σε κοπαδι 10 με 12 ατομα

Link to comment
Share on other sites

Απλά φίλε μου προσοχή στις πέτρες που γιαλήζουν υπάρχουν αρκετές τέτοιες στις παραλίες αυτές μην της βάλεις!

Link to comment
Share on other sites

για δυο χαρεμακια με βλεπω. ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!

Υπό προϋποθέσεις...

Έχεις 1,05 μήκος, οι άλλες διαστάσεις είναι 0,50?

Γνώμη μου είναι, να κάνεις μια βόλτα από το θεματικό της Αφρικής, δες και τα προφίλ των ψαριών, κατέληξε σε κάποια που σε ενδιαφέρουν και το συζητάμε κατά πόσο μπορείς να τα φιλοξενήσεις.

ΥΓ. Υπάρχει και η λίμνη Τανγκανίκα.

:)

Link to comment
Share on other sites

αν δε σε κουραζω ,για πιο λογο?

Γιατί μπορεί να έχουν κάποια μεταλα που να μην κάνουν για τα ψάρια και να τα χάσεις! Στο πρώτο ντάμαρι που είχα φτιάξει με Αμερικής κιχλήδες είχα βάλει πέτρες από παραλία και ορισμένες ήταν από αυτές που γιαλήζουν πολύ! Πολύς έβαλα τα πρώτα ψάρια την ερωμένη είχαν πεθάνει και επειδή δεν ήξερα ξανά έκανα το ίδιο λάθος ξανά έβαλα και δεύτερη δόση ψάρια μετά από μία εβδομάδα και πέθαναν και την επόμενη μέρα είχαν πεθάνει και αυτά. Μετά το είπα σε ένα άτομο με εμπειρία τότε και μου είπε να άδειασω το νερό να βάλω καινούργιο και να βγάλω αυτές της πέτρες.
Link to comment
Share on other sites

290 λίτρα είναι το ενυδρείο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...