Jump to content

500 Λιτρα Φυτεμενο Με Δισκους


Geosid

Recommended Posts

Καλησπερα και σε σενα συνονοματε.

Φυσικα και μπορει να προσμετρηθει απλα εγω φουλ φυτεμενο με δισκους το εχω σαν εφιαλτη.... Η θεωρια μου ειναι οτι ή σου αρεσουν οι δισκοι ή τα φυτα. Και τα 2 μαζι ειναι πολυ παρακινδυνευμενη κινηση που μπορει σε καποιους να αρεσει σαν οπτικο αποτελεσμα αλλα εχει και μεγαλο ρισκο.

Μιλαμε παντα για φυτεμενα με οτι σημαινει αυτο.

CO2, υποστρωματα, λιπασματα κτλ....

Οχι για κερατοφυλα και vallisneries

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και σε σενα συνονοματε.

Φυσικα και μπορει να προσμετρηθει απλα εγω φουλ φυτεμενο με δισκους το εχω σαν εφιαλτη.... Η θεωρια μου ειναι οτι ή σου αρεσουν οι δισκοι ή τα φυτα. Και τα 2 μαζι ειναι πολυ παρακινδυνευμενη κινηση που μπορει σε καποιους να αρεσει σαν οπτικο αποτελεσμα αλλα εχει και μεγαλο ρισκο.

Μιλαμε παντα για φυτεμενα με οτι σημαινει αυτο.

CO2, υποστρωματα, λιπασματα κτλ....

Οχι για κερατοφυλα και vallisneries

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση απο εμενα μιας και απο τοσα φυτα δεν γνωριζω....αν αρχισουν και σαπιζουν τα φυτα γρηγορα και για καποιο λογο δεν το παρουμε χαμπαρι τι κινδυνο διατρεχουμε??εκτος απο το να βουλωσει το φιλτρο....

Link to comment
Share on other sites

Αν φτασεις στο σημειο να σου σαπιζουν φυτα σημαινει οτι κατι δεν κανεις καλα σε σχεση με αυτα που χρειαζονται τα φυτα σου.

Απο κει και περα σαπια φυλλα, σαπισμενη τροφη, ψοφια ψαρια κτλ μεσα στο νερο μολυνουν την ποιοτητα του νερου του ενυδρειου σου.

Αυτο μεταφραζεται σε τοξινες στο νερο που τις περισοτερες φορες ειναι θανατηφορες για τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και επίσης κάθε σάπιο φύλλο καλό θα ήταν να αφαιρηται.καθως η έλλειψη σιδήρου και καλιου ειναι ένας καλός λόγος για το κιτρινισμα των φύλλων .πως όμως θα γίνει τέτοια λιπανση στην σωστή δοσολογια οταν υπάρχουν μέσα οι δίσκοι.εκει πιστεύω ότι ειναι όλη η δυσκολία

Link to comment
Share on other sites

Οπως και επίσης κάθε σάπιο φύλλο καλό θα ήταν να αφαιρηται.καθως η έλλειψη σιδήρου και καλιου ειναι ένας καλός λόγος για το κιτρινισμα των φύλλων .πως όμως θα γίνει τέτοια λιπανση στην σωστή δοσολογια οταν υπάρχουν μέσα οι δίσκοι.εκει πιστεύω ότι ειναι όλη η δυσκολία

To Βιντεο που σου ειπα οτι θα τραβηξω με τον pigeon .

Χτες το ψαρι γεννησε κιολας πανω στο μπαστουνι του φιλτρου :bigemo_harabe_net-134:

http://www.youtube.com/watch?v=QXsw8Yu_WA8&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μια χαρά ο γείτονας μακάρι να βγάλει και μικρά

Εκει μεσα δεν γινεται με τιποτα.....λογω των συγκατοικων το λεω.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το θυμαμαι....δεν το λεω λογο των δισκων τοσο,οσο για τον κλοουν....αυτος σκουπιζει τα παντα....μικρα εχουν κρατισει και οι δικοι μου μεχρι 6 μερες στο κοινονικο και εχω 14 γομαρακια μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά ειναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις μικρά όσο υπάρχουν μέσα γατί ψαρά και πάνω απο όλα όπως είπες και συ κλόουν που ειναι σαν λιχουδιές γι αυτά τα αυγά

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά ειναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις μικρά όσο υπάρχουν μέσα γατί ψαρά και πάνω απο όλα όπως είπες και συ κλόουν που ειναι σαν λιχουδιές γι αυτά τα αυγά

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος όμως ο geosid έχει βγάλει μικρά μέσα σε κοινωνικο ενυδρειο..

ειχαν γινει γεννες σε κοινωνικο ενυδρειο , οπου μετα απο τις ουρες και οταν αρχιζαν να ξεκολλανε απο το ξυλο και να κολλυμπανε ελευθερα γινοντουσαν μεζες και ετσι μεταφερθηκε το ζευγαρι σε αλλο ενυδρειο ( φυτεμενο , με λιπασματα , με διοξειδιο , με δυνατο φωτισμο ) οπου και εκει γεννησαν και εφτασα να τα μεγαλωσω μεχρι ενος σημειου

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά ειναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις μικρά όσο υπάρχουν μέσα γατί ψαρά και πάνω απο όλα όπως είπες και συ κλόουν που ειναι σαν λιχουδιές γι αυτά τα αυγά

Σωστος !!!

μεχρι να βγουν ουρες κατι μπορει να γινει , αλλα οταν αρχισουν να κολυμπουν ελευθερα οι γονεις δεν μπορουν να τα προστατευσουν επαρκώς .

Συν οτι υπαρχει και ο sp3 μεσα , οπου μπορει να τα κανει μεζε βραδυ και να μην παρει χαμπαρι κανενας :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πες στον γείτονα Ότι θελουμε νέα του

θα φροντισω πριν μετακομισω να βγαλω καποιες φωτο απο το ενυδρειο ... παντως εχει γινει ζουγκλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...