Jump to content

Από Που Πηγάζει Το Nick Μας ?


Recommended Posts

Αίολος, το ένα από τα δύο μου ονόματα (Βαγγέλης το "κανονικό")

Λόγω ότι γεννήθηκα Ιούνιο, δίδυμος στο ζώδιο με στοιχείο τον αέρα και Θεό του τον Αίολο αποφάσισαν οι γονείς μου να μου χαρίσουν το όνομα του, αλλά δεν το αποφάσισε ο παπάς της ενορίας.

Που να τολμήσει κανείς το 1956 να έρθει αντιμέτωπος με τον παπά.... όχι τίποτα άλλο αλλά από τους καλούς χριστιανούς οι κατάρες πιάνουν πιο εύκολα !!! χα χα χα

Να και μια φωτογραφία από την βάφτιση μου.

1_zpsa468a9d3.jpg

ΥΓ. Προτιμώ να με φωνάζεται Αίολο... το Βαγγέλης πολύ μπακαλίστικο είναι !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ανεφερες τη λεξη βαφτιση ,θα νομιζα οτι η φωτο ειναι απο την εποχη του φρανκο και τον ισπανικο εμφυλιο..!!!!!

εγω παντως ποτε δεν το ειχα στα νικ.....το νικ μου ειναι και τα αρχικα μου...αν και καπως ακουγοταν στην αρχη,τελικα το πειραμα πετυχε.ευκολο και πιασαρικο μονο με 4 γραμματα.

στην πορεια και απο περιεργεια που το εψαξα στον γουγλη,ειδα πως κλαζ λενε και εναν απο τους μεγαλους ραδιοφωνικους σταθμους στην αλλη ακρη του ατλαντικου....

αυτα,παω για νανι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι φωτογραφίες μου είναι τόσο παλιές που θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν ως Βαγγελοτυπία, (από το Δαγκεροτυπία) χα χα

Είδες όμως ο νονός.... αξιωματικός του Ιππικού, (δεν υπήρχαν ακόμη αυτοκίνητα) χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Λογω του οτι το κανονικο μου ονομα ειναι μεγαλο, οι φιλοι με φωναζανε Βαλέ.... το Red ειναι απο το επιθετο μου... εξου και το Vales_Red...

Link to comment
Share on other sites

Σαβουιδακης επωνυμο!

Savou το nickname!:-P

Link to comment
Share on other sites

Αχ άμοιρε και εσύ τι τράβηξες !!! τουλάχιστον το κέρδισες το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλης στο όνομα..και επειδή το nickname ''Vag'' ήταν πιασμένο με λίγο φαντασία σχημάτισα αλλιώς το πρώτο γράμμα..\ + / = \/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αίολος, το ένα από τα δύο μου ονόματα (Βαγγέλης το "κανονικό")

Λόγω ότι γεννήθηκα Ιούνιο, δίδυμος στο ζώδιο με στοιχείο τον αέρα και Θεό του τον Αίολο αποφάσισαν οι γονείς μου να μου χαρίσουν το όνομα του, αλλά δεν το αποφάσισε ο παπάς της ενορίας.

Που να τολμήσει κανείς το 1956 να έρθει αντιμέτωπος με τον παπά.... όχι τίποτα άλλο αλλά από τους καλούς χριστιανούς οι κατάρες πιάνουν πιο εύκολα !!! χα χα χα

Να και μια φωτογραφία από την βάφτιση μου.

1_zpsa468a9d3.jpg

ΥΓ. Προτιμώ να με φωνάζεται Αίολο... το Βαγγέλης πολύ μπακαλίστικο είναι !!!

Εγινε Βαγγελη :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλης στο όνομα..και επειδή το nickname ''Vag'' ήταν πιασμένο με λίγο φαντασία σχημάτισα αλλιώς το πρώτο γράμμα..\ + / = \/

αχάαααα !!! καλό, αν θέλουμε να σε σε βρούμε (λέμε τώρα) να μη σε ψάχνουμε με το V.

Θα μπορούσε δηλαδή το όνομα κάποιου να είναι και έτσι !!!

\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

WWWWWWWWW

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Το πρώτο με \+/ το δεύτερο με W το τρίτο πάλι με /+\ και το τέταρτο με τα Λ.... άντε βγάλε άκρη μετά.

~~~~~~~~~~~~~~, και αυτό είναι ωραίο Nick, σαν κυματάκια...

- Πως είπαμε σε λένε?

- Waves, αλλά το έκανα έτσι γιατί υπάρχει και άλλος !!!

- Εμένα |-| /\ | Α, χάρηκα...

ASCII painting δηλαδή, ενδιαφέρον, ζωγράφισες το Nick σου κατά κάποιο τρόπο!!!

post-13206-0-16098600-1350279227_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ωραία θέμα αγαπητέ!

Και αν σου πω αίολε ότι εχτες σκαφτόμουν το ιδιο πράγμα τι θα πεις? Προσπαθούσα να υπολογίσω από πού πηγάζει το νικ σου αλλά δεν έφτανε τόσο μακριά η φαντασία μου, μου έλυσες μια απορία ρε φιλέ σήμερα!

Το δικό μου, απλό. Από την επιχείρηση μου τον “εβενος”. Είναι ένα τεχνικό πολυκατάστημα που διατηρώ στο Αργοστόλι της Κεφαλονιάς εδώ και 11 χρόνια.

post-48302-0-65669300-1350280655_thumb.jpg

post-48302-0-28753300-1350280791_thumb.jpg

post-48302-0-87671900-1350280880_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ονομα μου ειναι Σταυρος , στο σχολειο με φωναζαν Stavrilo (σχολικο παρατσουλι) εκοψα κατι και βγηκε το Vrilo

Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου καμμία η σχέση, απλώς επειδή ήδη υπήρχε το nickname grigoris το έκανα grigoros.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι πολυ απλο.

Εχω την κοιλιτσα μου,μαρεσει να καπνιζω κανα πουρακι κουβανεζικο,μαρεσει το καλο φαγητο,ειδικα το ψαρι.Δηλ.γενικα μου αρεσει η καλη ζωη και η χλιδα :rasp: ε μου αρεσουν και οι κιχλιδες,πολυ θελει? Και εγεννηθει ,οπως θα λεγε και ο Δημοσθενης ο Κιχλιδατος :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι πολυ απλο.

Εχω την κοιλιτσα μου,μαρεσει να καπνιζω κανα πουρακι κουβανεζικο,μαρεσει το καλο φαγητο,ειδικα το ψαρι.Δηλ.γενικα μου αρεσει η καλη ζωη και η χλιδα :rasp: ε μου αρεσουν και οι κιχλιδες,πολυ θελει? Και εγεννηθει ,οπως θα λεγε και ο Δημοσθενης ο Κιχλιδατος :D

Η φτώχια θέλει καλοπέραση Βασίλη!

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτο το nickname γιατι ειχα ακομα ραστα οταν μπηκα στο φορουμ αλλα και απο την μουσικη που ακουω,την reggae.

Να φανταστιτε στην πρωτη μου συναντιση του φορουμ που πηγα.στη γιαφκα τοτε,με καταλαβαν ολοι ποιος ειμαι χωρις να συστηθω,γιατι αραγε...?:P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου θελει πολυ φαντασια για να το βρειτε..

ειναι το ονομα μου και της γυναικας μου..........

Link to comment
Share on other sites

Τρία πρώτα γράμματα απο το όνομα στα αγγλικά GEO

Τρία πρώτα γράμματα απο το επώνυμο στα αγγλικά SID

Geo + Sid = geosid. (Απλή πρόσθεση ειναι ) :P

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ εδώ δεν έχω ψευδώνυμο επιτρέψτε μου κάνω μια αναφορά για το δικό μου ψευδώνυμο.

Αν θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο ψευδώνυμο χρησιμοποιώ το S.G.F.

Πίσω από αυτό το ψευδώνυμο κρύβεται μια ιστοριούλα.

Όσοι θέλουν την διαβάζουν.

Κάποτε στο βουνό ως κυνηγός συνάντησα μια αλεπού η οποία διέφερε από της κλασικές κόκκινες αλεπούδες. Το χρώμα της ήταν ασημή με γκρι και παραδόξως πολύ περίεργη και φιλική. Δεν ξέρω πως μου ήρθες αλλά την πέταξα ένα από τα θηράματα μου για να φάει.

Μετά από πέντε λεπτά πλησίασε και το έφαγε μας χώριζε μια απόσταση 4-5 μέτρα, το ζώο ήταν πανέμορφο και τα μάτια του άστραφταν από εξυπνάδα ενώ είχε πολύ φιλικές διαθέσεις 20 λεπτά την χάζευα και με χάζευε, ώσπου αποφάσισε να φύγει.

Άλλες μέρες προσπάθησα να την ξανασυναντήσω αλλά δεν τα κατάφερα.

Το ζώο αυτό με εντυπωσίασε τόσο πολύ που ασχολήθηκα ποιο πολύ με της αλεπούδες και έμαθα ότι η Λεγόμενη ασημένια αλεπού είναι μια σπάνια παραλλαγή της κόκκινης αλεπούς και από την φύση της είναι πολύ ήρεμη και φιλική.

Εγώ επειδή την είδα να τείνει περισσότερο προς το γκρι την ονόμασα Silver Grey Fox εξού και το S.G.F. που χρησιμοποιώ σαν λογότυπο στην δουλειά μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χρηστο αλεπουδιαρη :P

Εμενα οποια με δει στο βουνο φευγει τρεχοντας....γιατι αραγε;:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η ιστορία σου Χρήστο

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σαν νεος στο φορουμ περνω το θαρος να απαντησω γιατι οι περισοτεροι απο εσας ειστε σε αυτο το φορουμ απ την αρχη του,αλλα πιστευω οτι για αυτο υπαρουν τετοιου ειδους ιστοτοποι,για να γινοντε νεες φιλιες.το ψευδονυμο μου προερχετε απ την σχολικη ηλικια μου των 10 οπου σε μια καλοκαιρινι ημερα πιγαινε σε εναν φιλο εδω στην γετονια να παιξουμε,και εκει ητανε μια γιαγια γειτονησα και επεινε καφε με την μαμα του φιλου μου,και μπαινοντας μεσα με βλεπει και λεει με μια φουντωσει "καλε πως εισαι ετσι εσυ,σαν ακριδα εισαι!" γιατι οπως και τωρα ημουν τσιλιβιθρας με κατι πολυ λεπτα ποδαρακια...και απο τοτε εμεινε,πλεον 25 χρωνων οι περισοτεροι φιλοι και γνωστοι ετσι με αποκαλουν και πολυ δεν γνωριζουν ουτε καν οτι με λενε Αγγελο...το ακριδας66 εδω ειναι γιατι ηταν πιασμενο το σκετο ακριδας,στο ΦΒ ειμαι ο ακριδας χοπ χοπ και το μειλ μου ειναι ακριδας παλι.....επισης τη φωτο του προφιλ μου την ειχα βρει τυχαια πριν κανα χρονο σε καποιο σαιτ και αυτη ειπα ειναι φωτο προφιλ σε φορουμ με ψαρια και φυσικα γελαγα γιατι δεν περιμενα ποτε να γραφτω σε καποιο τετοιο φορουμ......ευχαριστω για την ωρα σας :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι το όνομα και το αρχικό του επωνύμου στα αγγλικά.. :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον γενικα λατρης των μηχανων κ της αδρεναλινης................κατοχος καποια στιγμη στην αγγλια 2 buell (X1 WHITE LIGHTNING & XB12S)....τωρα εδω μονο 1(X1 WL) ...εεε κ λιγο hooligan στην αγγλια ως φοιτητης με κατι παλιο παρεες απο την chelsea :bigemo_harabe_net-85: :bigemo_harabe_net-85: :bigemo_harabe_net-85: ...............γεννηθηκε το buelligan κ το 75 η χρονια γεννησης μου!!!!......αυτα απο μενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...