Jump to content

Hyperion R2 Ελληνικές Οδηγίες Χρήσης


Aiolos

Recommended Posts

Κατι αλλο να μας δινει χαρα δεν εμεινε...α ρε καταντια.βαγγελη θα τα διαβασω ξεζουμιΖωντας τα 2 pdf(υπεριωνα και βορτεκ),αλλα θα τα εκτυπωσω πρωτα γιατι αλλιως μεσω οθονης δεν μπορω να διαβασω σωστα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χε χε και εγώ έτσι... δεν μπορώ να αφομοιώσω τις πληροφορίες αν δεν τις έχω σε χαρτί....

....πως να το κάνουμε είμαστε άλλης γενιάς !!!

Link to comment
Share on other sites

Με το Seneye που έχω, θα μπορούσα να κάνω τις μετρήσεις φωτισμού στο φυσικό περιβάλλον, να χωρίσω το 12ωρο σε 40 βήματα, και να μεταφέρω αυτές τις συνθήκες σε ένα σενάριο του φωτιστικού !!!!

.... και πως θα το ονομάσω? Thess PAR? χα χα χα

Με βλέπω το καλοκαίρι να τρέχω σε καμιά παραλία από το πρωί μέχρι το βράδυ με έναν υπολογιστή παραμάσχαλα !!!

χμμμ ή να πάω στην Αυστραλία μήπως !!!

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη κριση και στα εξωτικα φλογητα να φτασει...καλα θα ειναι.

εκει βεβαια δεν θα δει κοραλια,το πολυ πολυ κανα λαστιχο φορτηγου και καμμια καρπουζοφλουδα να παιρνουν το μπανακι τους...

Link to comment
Share on other sites

Με το Seneye που έχω, θα μπορούσα να κάνω τις μετρήσεις φωτισμού στο φυσικό περιβάλλον, να χωρίσω το 12ωρο σε 40 βήματα, και να μεταφέρω αυτές τις συνθήκες σε ένα σενάριο του φωτιστικού !!!!

.... και πως θα το ονομάσω? Thess PAR? χα χα χα

Με βλέπω το καλοκαίρι να τρέχω σε καμιά παραλία από το πρωί μέχρι το βράδυ με έναν υπολογιστή παραμάσχαλα !!!

χμμμ ή να πάω στην Αυστραλία μήπως !!!

Σε κανα βουνο ρε να πας και να βαλεις τις φωνες.Εχεις τρελαθει εντελως.Μα εντελως λεμεεεε :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Με το Seneye που έχω, θα μπορούσα να κάνω τις μετρήσεις φωτισμού στο φυσικό περιβάλλον, να χωρίσω το 12ωρο σε 40 βήματα, και να μεταφέρω αυτές τις συνθήκες σε ένα σενάριο του φωτιστικού !!!!

.... και πως θα το ονομάσω? Thess PAR? χα χα χα

Με βλέπω το καλοκαίρι να τρέχω σε καμιά παραλία από το πρωί μέχρι το βράδυ με έναν υπολογιστή παραμάσχαλα !!!

χμμμ ή να πάω στην Αυστραλία μήπως !!!

ΕΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΡΕ ΒΑΓΓΕΛΗ!!!!!!!ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!Υ.Γ. φανταζομαι οντως να εχεις χασει τον υπνο σου μετα απο την αγορα αυτου του φωτιστικου.............που οπως βλεπω θα το Ξεζιμουξεις οσο δεν παει!!!!Ευγε εις ανωτερα................. Έγινε επεξεργασία - toyomania8617
Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη κριση και στα εξωτικα φλογητα να φτασει...καλα θα ειναι.

Χα χα.. θα πάω από εκεί που μαζεύουμε νερό....Ν Ηράκλεια, οπότε θα είναι όλες οι συνθήκες του "φυσικού περιβάλλοντος" !!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ τα θες ορέ τα γκαντζετ. .. δώστα όλα δρόμο πάρε μια μάσκα και πέδιλα κ πάνε Αυστραλία βουτα μέσα κ κάτσε εκεί να τα βλέπεις όλα live... δεν θα χρειάζεται να κανείς κ αλλαγές νερού!!!! Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώθηκαν με κάποιες επιπρόσθετες διορθώσεις οι οδηγίες χρήσης... (version 2.5)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79644&view=findpost&p=726734

Μέχρι τέλος του μήνα θα κυκλοφορήσει η εταιρία την νέα αναβάθμιση, οπότε θα ενημερωθούν και οι οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Με αργά βήματα και θέλω να πιστεύω σταθερά, κυκλοφόρησε σήμερα η τελευταία ΒΕΤΑ έκδοση του προγράμματος.

Σύμφωνα με την εταιρία μέσα στην επόμενη βδομάδα θα κυκλοφορήσει και η τελική έκδοση η οποία θα διατίθεται από το site της.

Με μια πρώτη ματιά, σε αυτήν την ΒΕΤΑ έκδοση, απουσιάζουν οι ρυθμίσεις για κεραυνούς, και ας ελπίσουμε όμως ότι θα περιλαμβάνονται στην τελική.

Επίσης απουσιάζει η καρτέλα Wi-Fi (που άλλωστε ήταν ανενεργή)... άλλωστε για να συνδεθεί με το Wi-Fi απαιτείται εξωτερική συσκευή ή αντικατάσταση ενός εσωτερικού Module. Πιθανός να υπάρχει στις νέες παρτίδες.

Μένει τώρα να πειραματιστώ με τις λειτουργίες εάν έχει βελτιωθεί κάτι, ή αν υπάρχουν κάποιες δυσλειτουργίες όπως στην προηγούμενη που δεν λειτουργούσε ο κύκλος του φεγγαριού.

Εις αναμονή λοιπόν οι κάτοχοι του φωτιστικού.

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε.......παραλληλα ψαχνουμε και για φουρφουρια....

Link to comment
Share on other sites

τι διαστάσεις τα φουρφούρια?

Link to comment
Share on other sites

τα φουρφουρια του υπεριωνα ειναι για τον κεαδα.....

ψαχνουμε τους αντικαταστατες τους αλεξ.

δεν ειναι κατι το τραγικα δυσκολο,απλα ειναι λεπτοι σε παχος και αυτο τους κανει καπως δυσευρετους.εχουμε βεβαια δειγμα στα χερια,δεν παμε χυμα.

Link to comment
Share on other sites

50X50X10? πόσο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Για τους ανυπόμονους...

Η Pacific Sun ανάρτησε στο site της τις τελικές? εκδόσεις του προγράμματος και της αναβάθμισης του φωτιστικού.

ΠΡΟΣΟΧΗ....

Πρώτα θα κάνετε αναβάθμιση του λογισμικού στο φωτιστικό με το υπάρχον πρόγραμμα που έχετε εγκατεστημένο και αφού ολοκληρωθεί, θα απεγκαταστήσετε το πρόγραμμα και θα εγκαταστήσετε το νέο. Θέλει αποσυμπίεση.

Επίσης....

το ΒΑΛΙ αυτόνομο για να μπορέσετε να το επεξεργαστείτε, κάτι που δεν γινόταν μέχρι τώρα !!! (δεξί κλικ, αποθήκευση ως)

και το Χαβάη (δεξί κλικ, αποθήκευση ως)

http://www.pacificsun.imagineanocean.com/downloads/

Αν τα κατεβάσετε από εδώ θέλει προσοχή να επιλέξετε το σωστό για το φωτιστικό σας

Link to comment
Share on other sites

http://www.pacific-sun.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=89:8-channel-lamps-metispandora-hyperion-r2

εδω γιατι δεν τα σηκωσαν για κατεβασμα...??

οπως και να εχει εγω τωρα δεν κανω τιποτα.θα αφησω πρωτα αλλους να κατεβασουν καιμετα.....

αιολε,οντως το ενα ανεμιστηρακι εχει προβλημα.ποτε δεν ξεκιναει απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα και εγκατέστησα την καινούρια αναβάθμιση, έβαλα τις συννεφιές στην γρήγορη εναλλαγή και τώρα κάθομαι και το απολαμβάνω.


Link to comment
Share on other sites

βρε χρηστο βαλε και κανενα βιντεο να το απολαυσουμε κ εμεις!

εγωιστη! :P

Link to comment
Share on other sites

επειδη τραβηξα πολλα και φοβαμαι,πιο αναλυτικα οι κινησεις..??πλιζ αιολε?

Link to comment
Share on other sites

Για τους ανυπόμονους...

Η Pacific Sun ανάρτησε στο site της τις τελικές? εκδόσεις του προγράμματος και της αναβάθμισης του φωτιστικού.

ΠΡΟΣΟΧΗ....

Πρώτα θα κάνετε αναβάθμιση του λογισμικού στο φωτιστικό με το υπάρχον πρόγραμμα που έχετε εγκατεστημένο και αφού ολοκληρωθεί, θα απεγκαταστήσετε το πρόγραμμα και θα εγκαταστήσετε το νέο. Θέλει αποσυμπίεση.

Επίσης....

το ΒΑΛΙ αυτόνομο για να μπορέσετε να το επεξεργαστείτε, κάτι που δεν γινόταν μέχρι τώρα !!! (δεξί κλικ, αποθήκευση ως)

και το Χαβάη (δεξί κλικ, αποθήκευση ως)

http://www.pacificsun.imagineanocean.com/downloads/

Αν τα κατεβάσετε από εδώ θέλει προσοχή να επιλέξετε το σωστό για το φωτιστικό σας

Πιο αναλυτικά από εδώ ;

Ανοίγεις τον υπολογιστή....μπλα μπλα

άντε βρε απλό ειναι

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα.ολα πηγανε καλα.

καποιες ερωτησεις.

1.αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ειναι η επιλογη των κελβιν πχ 10000κ.

εαν το επιλεξω,μπορω πχ να επιλεξω το μπαλι η θα το μπερδεψω το προγραμμα..??

2.το μπαλι το αυτονομο οπως και τη χαβαη,εαν θελω και τα 2 να τα κουμπωσω μπορω και πως?

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα.ολα πηγανε καλα.

καποιες ερωτησεις.

1.αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ειναι η επιλογη των κελβιν πχ 10000κ.

εαν το επιλεξω,μπορω πχ να επιλεξω το μπαλι η θα το μπερδεψω το προγραμμα..??

Για το ενσωματωμένο Μπαλί δεν ξέρω πως θα αντιδράσει....

2.το μπαλι το αυτονομο οπως και τη χαβαη,εαν θελω και τα 2 να τα κουμπωσω μπορω και πως?

Δεν γίνεται να τα έχεις και τα δύο.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...