Jump to content

Από Vista - Windows 7


Recommended Posts

Έχω ένα ξεπερασμένο σύστημα του 2008, θα είναι πιο αποδοτικό αν κάνω μετετροπή από Vista - Windows 7, μέχρι και ο εκτυπωτής που είχα πάρει, δεν συνεργαζόνταν μαζί του!

Vista system32

Compaq presario CQ60 Notebook pc

CPU 2.16 Ghz

3,0 Ghz Μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Σβήστα

Win7 μια χαρά

Συν ένα και από εμένα για τα 7άρια.

Link to comment
Share on other sites

Συν ένα και από εμένα για τα 7άρια.

και από μένα. Τα έχω σχεδόν από την αρχή. Καμία σχεση με Vista!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Έγινε η μετατροπή, από τον αδερφό μου, κατέχει πολύ καλά το θέμα, τον πήρε 4 ώρες και τώρα τα επεξεργάζομαι ώστε να προσαρμοστώ! Ζήτω η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Έγινε η μετατροπή, από τον αδερφό μου, κατέχει πολύ καλά το θέμα, τον πήρε 4 ώρες και τώρα τα επεξεργάζομαι ώστε να προσαρμοστώ! Ζήτω η αναβάθμιση.

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω ένα πρόβλημα με την οθόνη του Comraq CQ60 , όταν το ανοίγω την οθόνη, σε ορθή γωνία μόνο έχει επαφή, σε άλλες γωνίες δεν κάνει επαφή και η οθόνη είναι άσπρη. Θέλει αντικατάσταση η καλωδίωση που συνδέει την κάρτα γραφικών και αν μπορώ να την κάνω μόνος μου, μετά από παραγγελία !

Δώστε συμβουλές καλοί μου άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Για μόνος σου δεν το προτείνω…!!!

Λογικά δεν κάνει καλή επαφή… η έχει φθορά η σου έφαγε τούμπα και κουνήθηκε μια επαφή που έχει.

Βρες έναν που να τον εμπιστεύεσαι για να το ανοίξει και να δει, διαφορετικά σε μαγαζί το πιθανότερο να σου πουν ότι φταίνε πολλά πράγματα και πάει λέγοντας…

Link to comment
Share on other sites

σβηστα σβηστα μακρυα και κανε και ενα ευχελαιο να μην τα ξαναδεις βαλε τα 7 εχω το ιδιο μηχανημα και το 62 και εχω και στα 2 επισης ριξε μια ματια και στα λινουξ

Link to comment
Share on other sites

Τα Linux δεν είναι τόσο απλά και εύχρηστα για έναν απλό user τουλάχιστον οι παλαιότερες εκδόσεις. Για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί όμως και το ψάχνει είναι ωραίο παιχνιδάκι.... :bigemo_harabe_net-134: :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

σαν τα 3.1 δεν υπαρχουν ξανα καλυτερα :bigemo_harabe_net-134::bigemo_harabe_net-134::bigemo_harabe_net-134:

τωρα που το λες...!!!!!! χαχαχαχαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

για αρχαριους υπαρχουν παντα για ubuntu και ειναι εξαιρετηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν πάρεις τη καλωδιοταινία της οθονης είναι ευκολο να την αντικαταστήσεις αν πιάνουν τα χερια σου και έχεις υπομονη. Αν και θα συνιστούσα να βρείς κάποιον σχετικά ανετο με τη χρήση εργαλείων για λεπτοδουλειες! Στο λινκ http://www.hp.com/ctg/Manual/c02985882.pdf θα δείς το service manual που σε καθοδηγεί βίδα-βίδα αν και αποψή μου πριν παραγγείλεις καλωδιοταινία δες αυτη που ήδη έχεις μήπως εχει ξεκουμπώσει είτε απο τη μεριά της μητρικής είτε απο την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ για τις οδηγίες, την αντικατάσταση άνέλαβε ο αδελφός μου, κατέχει αρκετά από Η/Υ και περιμένει τον ανταλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...