Jump to content

Προς Το Μέλος Samgr


Recommended Posts

Φίλε μας samgr μπορείς να εξηγήσεις εδώ δημόσια τη εννοείς με αυτό που γράφεις στην ενημέρωση κατάστασης?

"Σε τι εξυπηρετεί η λογοκρισία και η αστυνόμευση που υπάρχει στο Aquazone ;"

Link to comment
Share on other sites

Λογοκρισία: Δεν δημοσιευονται όλα τα post που στέλνει κάποιος.

Αστυνόμευση:Φροντίζει κάποιος , φιλτράρει αυτά που θα πούμε και θα ακούσουμε

Link to comment
Share on other sites

Και που συμβαίνει αυτό .. που το διαπίστωσες, σε ποιο θεματικό? για να έχουμε καλό ρώτημα !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχεις παρανοήσει κάποια πράγματα, υπάρχουν ορισμένα θεματικά που πρώτα χρειάζονται τη έγκριση των συντονιστών, π.χ. όπως η αγγελίες.

Αν υπήρχε θέμα αστυνόμευσης και λογοκρισίας θα ήταν κλειδωμένο με τον ίδιο τρόπο όλο το φόρουμ, άρα τέτοιο πράγμα δεν υφίσταται και ο καθένας μπορεί να εκφράσει την γνώμη του ελεύθερα στο θέμα που ανοίγει.

Για τον λόγο αυτό σε παρακαλώ πολύ να αφαιρέσεις ΑΜΕΣΑ αυτό που γράφεις στην ενημέρωση κατάστασης γιατί δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις στα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,δεν ξερω το λογο που εχεις και εγραψες οτι εγραψες,αλλα εισαι off side.

Τουλαχιστον την τωρα εποχη,οχι λογοκρισια δεν υπαρχει,αλλα ουτε και η παραμικρη αυστηροτητα,η οποια χρειαζεται για ορισμενους.

Το εχουμε ξαναπει στο παρελθον.Οι ανθρωποι ειναι συντονιστες κι οχι αστυνομοι.Και σαν συντονιστες,κανουν τη δουλεια την οποια πρεπει να κανουν.Το φορουμ πρεπει να λειτουργει ομαλα,και καποιος πρεπει να φροντιζει γι'αυτο.

Περιμενω κι εγω τις αιτιολογησεις σου.

Αν παρ'ολα αυτα δεν ερθουν,Βαγγελη το καλυτερο που θα μπορουσε να γινει θα ηταν να κανεις εσυ διαγραφες,δικαιολογημενα φυσικα,εφ'οσον ζητηθηκαν εξηγησεις που δεν δοθηκαν

:)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο

Το μόνο εύκολο είναι να κάνω διαγραφή της ενημέρωσης του μέλους... αλλά περιμένω και εγώ όπως όλοι μας εξηγήσεις.....

Δεν μπορεί ο καθένας να γράφει ότι του κατέβει τη στιγμή μάλιστα που δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο

Το μόνο εύκολο είναι να κάνω διαγραφή της ενημέρωσης του μέλους... αλλά περιμένω και εγώ όπως όλοι μας εξηγήσεις.....

Δεν μπορεί ο καθένας να γράφει ότι του κατέβει τη στιγμή μάλιστα που δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.

Γι'αυτο και εγραψα:"Περιμενω κι εγω τις αιτιολογησεις σου.

Αν παρ'ολα αυτα δεν ερθουν,Βαγγελη το καλυτερο που θα μπορουσε να γινει θα ηταν να κανεις εσυ διαγραφες,δικαιολογημενα φυσικα,εφ'οσον ζητηθηκαν εξηγησεις που δεν δοθηκαν

:)"

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μέχρι σήμερα το βράδυ για να είμαι και τυπικός !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη δυνατότητα να "καθαρίσεις" ότι θέλεις από τις δημοσιευσεις μου .

Σε καμία περίπτωση αυτό δεν επιβεβαιώνει τα λεγόμενα μου για λογοκρισία και αστυνόμευση.

Αυτού του τύπου οι κινήσεις ξεπερνούν τα όρια της λογοκρισίας και της αστυνόμευσης και αγγίζουν την αλαζονεία και το φασισμό .

Το να σβήνεις με απειλες και χρωματιστά μυνήματα το τι λέει κάποιος δεν είναι συντονισμός και δεν προστατευει ούτε παλιά ούτε νέα μέλη.

Δεν πρόκειται να αναιρέσω καμία από τις δημοσιευσεις μου , δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου και σε διάφορα post γράφω το τηλέφωνο μου.

Μαζί με ότι είσαι ετοιμος να σβήσεις ή να τροποποιήσεις , να σβήσεις και το account μου στο Forum.

Αλλά το ερώτημα μου παραμένει " Σε τι εξυπηρετεί η λογοκρισία και η αστυνόμευση που υπάρχει στο Aquazone ; "

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση...

Βγάλαμε όλοι τα συμπεράσματα μας...

Χρόνια σου πολλά, τα λέμε του χρόνου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη δυνατότητα να "καθαρίσεις" ότι θέλεις από τις δημοσιευσεις μου .

Σε καμία περίπτωση αυτό δεν επιβεβαιώνει τα λεγόμενα μου για λογοκρισία και αστυνόμευση.

Αυτού του τύπου οι κινήσεις ξεπερνούν τα όρια της λογοκρισίας και της αστυνόμευσης και αγγίζουν την αλαζονεία και το φασισμό .

Το να σβήνεις με απειλες και χρωματιστά μυνήματα το τι λέει κάποιος δεν είναι συντονισμός και δεν προστατευει ούτε παλιά ούτε νέα μέλη.

Δεν πρόκειται να αναιρέσω καμία από τις δημοσιευσεις μου , δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου και σε διάφορα post γράφω το τηλέφωνο μου.

Μαζί με ότι είσαι ετοιμος να σβήσεις ή να τροποποιήσεις , να σβήσεις και το account μου στο Forum.

Αλλά το ερώτημα μου παραμένει " Σε τι εξυπηρετεί η λογοκρισία και η αστυνόμευση που υπάρχει στο Aquazone ; "

Αν θέλεις να πεις κάτι μην το λες αόριστα εδώ εμείς σαν μέλη δεν είμαστε ης θέση να διαβάζουμε όλα τα ποστ. Αν σου έγινε λογοκρισία ανέφερε σε παρακαλώ διάφορες περιπτώσεις ώστε να γίνουν πιστά τα λεγόμενα σου αλλιώς στα μάτια των απλών θνητών μοιάζουν λόγια του αέρα και αμη τη άλλο εκφράζουν μια αόριστη κακία με αχρωμάτιστους παραλήπτες.

Δεν λέω ότι είσαι κακός αλλά λέω τη εκλαμβάνω εγώ σαν μέλος που δεν ξέρω τη έγινε, που έγινε, και πως έγινε. Ο αόριστος λόγος ταιριάζει αυτήν την εποχή στους πολιτικούς και σε αυτούς που θέλουν να λένε για να λένε.

Τη ποιο εύκολο λοιπόν να μας δώσεις μια εξήγηση και να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε τι συναιβει και ότι όλες οι κατηγορίες δεν ευσταθούν.

Στις 19/12 στις 11:47 το μέλος ανάρτησε μια δημοσίευση στο Aquazone Forum και Portal, που ως γνωστών χρειάζεται έγκριση από την συντονιστική ομάδα για να γίνει ορατή και να απαντηθεί.

Την ίδια μέρα και στις 13:13, απαντήθηκε η ερώτηση του και φυσικά έγινε ορατή και η δημοσίευση του.

http://www.aquazone....showtopic=81451

(επειδή δεν είδε άμεσα την δημοσίευσή του, αμέσως μετά στις 11:50, την ανάρτησε για μια ακόμη φορά και φυσικά ούτε αυτή ήταν ορατή)

Αυτός λοιπόν είναι ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ λόγος που μας χαρακτηρίζει αλαζόνες, φασίστες και ένα σωρό άλλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Aquazone Forum και Portal

Λόγο της ιδιαιτερότητας του εκεί πάντοτε (από καταβολής κόσμου) τα post ήταν σε αναμονή.

Ίσος να μην το γνώριζε ο φίλος και να νόμιζε ότι τον λογοκρίνεται.

Τώρα γιατί στο συγκεκριμένο θεματικό τα post πρέπει να περνούν από έγκριση καλό θα ήταν να δοθεί και μια εξήγηση για να μην υπάρχουν περεταίρω παρεξηγήσεις, εστίες έντασης και κακόβουλης κριτικής.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες, από καταβολή κόσμου, οι αναρτήσεις εκεί δεν γίνονται άμεσα ορατές, και ο λόγος είναι ότι επειδή αφορούν θέματα λειτουργικότητας του φόρουμ, πρέπει πρώτα να δοθούν τεκμηριωμένες απαντήσεις από τους διαχειριστές και τη συντονιστική ομάδα, από το να απαντάει το κάθε μέλος προτείνοντας διάφορες λύσεις (σωστές ή λανθασμένες).

Δεν τίθεται θέμα ούτε αστυνόμευσης ούτε λογοκρισίας, αλλά είναι έτσι για καθαρά πρακτικούς λόγους.

Άλλωστε σε όσα θεματικά υπάρχει αυτή η "ιδιαιτερότητα" αναγράφεται προς ενημέρωση των μελών για να το γνωρίζουν.

Το ίδιο γίνεται και στις αγγελίες καθώς και στα θεματικά "Ρωτήστε τους ιδικούς"

Αν δεν το είδε ο φίλος όπως λες, του εξήγησα στο ποστ #4 για αυτή την ιδιαιτερότητα, αλλά παρόλα αυτά δεν έκανε καν τον κόπο να ενημερωθεί και προτίμησε τα κοσμητικά επίθετα.

Link to comment
Share on other sites

Και όπως καταλαβαίνετε είναι τελείως ΧΑΖΟ να λέει κάποιος για αστυνόμευση και λογοκρισία τη στιγμή που όλο το φόρουμ ΔΕΝ είναι κλειδωμένο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογοκρισία: Δεν δημοσιευονται όλα τα post που στέλνει κάποιος.

Αστυνόμευση:Φροντίζει κάποιος , φιλτράρει αυτά που θα πούμε και θα ακούσουμε

Θα σταθώ σ αυτό....

Ναι φροντίζουμε 24/24ώρο να φιλτράρουμε όλα εκείνα τα σπαμ για αγορά ναρκωτικών ή ακατάλληλες εικόνες σεξουαλικού περιεχομένου ....

ναι μας ξυπνάμε στις 04:00 τα χαράματα για να τα διορθώσουμε, και ναι καταναλώνουμε άπειρες ώρες για να μένει το ΑΖ "καθαρά" ενυδρειακό φόρουμ.

Αυτή η "αστυνόμευση" τον πείραξε?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι εαν ο φιλος samgr ηρεμησει και διαβασει τις εξηγησεις των συντονιστων(που οντως αφιερωνουν τοσο πολυ κοπο και χρονο για να ειναι το φορουμ αυτο που ειναι και μπραβο τους) θα καταλαβει οτι απλα υπερεβαλε και θα ειναι ολα παλι καλα!

ειναι οντως σημαντικος λογος να να "νευριασεις" εαν θεωρεις πως δεν μπορεις να πεις αυτα που θες,οτι καποιος τσεκαρει την καθε σου κουβεντα και στην πολυ χειροτερη περιπτωση διαγραφεται κατι που αφιερωσες εστω 30 δευτερολεπτα και για σενα ηταν σημαντικο.

αλλα σε διαβεβαιω sam οτι δεν ειναι ετσι :bigemo_harabe_net-64:

εγω συμφωνω στο να υπαρχει ενα σχετικο φιλτραρισμα οπως υπαρχει ηδη,για να μην μπορει ο καθενας να μπει και να αρχισει μπινελικια,σπαμ και οτιδηποτε αλλο.

στο μονο που θεωρω οτι χρειαζεται(επι την ευκαιρια το αναφερω) μια τροποποιηση και αυτο για πρακτικους λογους ειναι στις αγγελιες.

θα εκανε και την δουλεια του γιωργου(Mr zoo) που τον εχουμε λιωσει τον καημενο ευκολοτερη. :bigemo_harabe_net-134:

γνωμη μου ειναι πως οι αγγελιες θα πρεπει να συνεχισουν να ειναι κλειδωμενες για τους υπολοιπους ωστε να μην μπορουν να "χαλασουν" μια αγγελια

με διαφορα ποσταρισματα που θα αφορουν τιμες,σειρες κτλ(π.χ εισαι τρελλος τα δινεις ακριβα η' εισαι παλιοχαρακτηρας γιατι εγω εστειλα πρωτος και το εδωσες αλλου κτλ).

πιστευω ομως για πρακτικους λογους ειδικα για αυτον που αναρτα μια αγγελια θα πρεπει το μελος που βαζει την αγγελια να μπορει να την επεξεργαστει.

και τι εννοω με αυτο...

εβαλα μια αγγελια και εγραψα κατα λαθος οτι χαριζω το Χ αντικειμενο....ετσι οπως ειναι τωρα δεν μπορω να αλλαξω αφου δημοσιευσω την αγγελια και μεχρι να επεξεργαστει τον τιτλο η το περιεχομενο της αγγελιας,σε πωλειται.

δηλαδη δεν μπορεις να κανεις αμεσες και γρηγορες αλλαγες στην αγγελια σου και μπορει μεσα σε αυτο το διαστημα της επεξεργασιας να δημιουργηθουν προβληματα.

εγω μονο σε αυτο θα αλλαζα κατι.

ολα τα υπολοιπα θεωρω οτι ειναι καλα ετσι οπως λειτουργουν :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mad23 το θέμα των αγγελιών το εξετάσαμε από πολλές απόψεις. Η πρόταση να διαχειρίζεται το κάθε μέλος την αγγελία του ήταν από τις πρώτες, αλλά δυστυχώς λόγω του λογισμικού δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο.... θα έπρεπε δηλαδή όλα τα μέλη να έχουν "συντονιστικά δικαιώματα" στο θεματικό των αγγελιών και κάτι τέτοιο θα δημιουργούσε σοβαρό πρόβλημα σε όλα τα μέλη.

Η πιο πρακτική λύση (μέχρι στιγμής) είναι αυτή που υπάρχει τώρα, και την επωμίζεται μόνο ένας συντονιστής όσο χρονοβόρα και δύσκολη να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα.

Τα εντελώς άστοχα και κακοπροαίρετα σχόλια όπως λογοκρισία, αστυνόμευση, αλαζονεία, φασισμός δεν ανήκουν στο aquazone.

Υ.Γ. 4 μέρες για τα Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mad23 το θέμα των αγγελιών το εξετάσαμε από πολλές απόψεις. Η πρόταση να διαχειρίζεται το κάθε μέλος την αγγελία του ήταν από τις πρώτες, αλλά δυστυχώς λόγω του λογισμικού δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο.... θα έπρεπε δηλαδή όλα τα μέλη να έχουν "συντονιστικά δικαιώματα" στο θεματικό των αγγελιών και κάτι τέτοιο θα δημιουργούσε σοβαρό πρόβλημα σε όλα τα μέλη.

Η πιο πρακτική λύση (μέχρι στιγμής) είναι αυτή που υπάρχει τώρα, και την επωμίζεται μόνο ένας συντονιστής όσο χρονοβόρα και δύσκολη να είναι.

οκ τοτε βαγγελη :thumbup:

αφου ειναι θεμα λογισμικου δεν μπορουν να γινουν κ πολλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα.

Τα εντελώς άστοχα και κακοπροαίρετα σχόλια όπως λογοκρισία, αστυνόμευση, αλαζονεία, φασισμός δεν ανήκουν στο aquazone.

Υ.Γ. 4 μέρες για τα Χριστούγεννα!

ας μου επιτραπει να παρω θεση μονο σε αυτη την προταση...γιατι δεν νομιζω και εγω οτι υπαρχει λογος να γινετε περαιτέρω κουβεντα! το μελος λιγο υπερεβαλε και πιστευω οτι θα το καταλαβει! :D

(Νικο δεν πας καλα ρε φιλε!!!χαχαχαχαχααχαχ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλό και το spam μιας που είναι Χριστούγεννα και πρέπει να αλλάξει λίγο η διάθεση όλων μας αλλά το θέμα καθαρίστηκε για να εστιαστούμε στο σοβαρό πρόβλημα που έχει προκύψει με το μέλος Samgr.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...