Jump to content

Πετρουλες Και Βρωμια...


Recommended Posts

καλησπερα καλη χρονια και οτι καλυτερο σας ευχομαι....

μετα απο πολλες ερωτησεις και βιαβαζοντας ειχα επιτελους ενα ενυδρειο στα μετα μου σαν αρχιριος οπως και παραμενω...

η εξης ερωτηση και ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης...

γιατι μετα απο τρια χρονια ενυδριου και μετα απο καθαρισμο μετρησεις και παει λεγοντας εχω το εξης....

καθαριζω εγω ο ιδιος το ενυδρειο μιας και μου αρεσει και φυσικα με τις καταλληλες προυποθεσης

αλλα ειχα εναν γλυφτη καπου στα 3,5 χρονια και δεν ξερω τον λογο μου πεθανε μετα απο εκει το ενυδρειο και το χαλικι που εχω απο κατω μου βγαζει κατι σαν "μαλλες" δλδ κατι σαν φυκακια δεν ξερω πως να το ονομασω αυτο...

τι ειναι αυτο και πως μπορω πλεον να το αποφυγω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτα ονομαζονται αλγες φιλε μου.κανε μια αναζητηση εδω μεσα για να δεις σε ποια απο ολες μοιαζει η δικια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ αν θέλεις.

καλημερα...

αυτο ακριβως ειναι..

σε ευχαριστω πολυ

αν βγαλω ολο το νερο και γενικα αφησω μονο "τα τζαμια" στο ενυδρειο για να το καθαρισω ολο απο την αρχη λες να εχω κανενα αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβσεις το αρθρο,θα βρεις και την λυση στο προβλημα σου. :)

το διαβασα απλα ειπα μια ιδεα δηλαδη να το κανω ολο απο την αρχη ισως αυτο κανει κατι...

γιατι και τα διακοσμητικα και ολα γενικα τα ειχα καθαρισει και νερο ειχα αλλαξει και λαμπα και ολα γενικα....

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα απλα ειπα μια ιδεα δηλαδη να το κανω ολο απο την αρχη ισως αυτο κανει κατι...

γιατι και τα διακοσμητικα και ολα γενικα τα ειχα καθαρισει και νερο ειχα αλλαξει και λαμπα και ολα γενικα....

Δεν μας είπες όμως ποια άλγη έχεις. :)

Καλύτερα είναι να βρίσκουμε το λόγο που παρουσιάζεται ένα τέτοιο "πρόβλημα" και να το αντιμετωπίζουμε, ώστε να μην παρουσιαστεί ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...