Jump to content

Προτάσεις Φωτισμού


PPAP

Recommended Posts

Θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας,όσο αναφορά το

φωτισμό σε ενυδρείο "ανοιχτό" (χωρίς καπάκι)....

Οι διαστάσεις του είναι 120 χ 52.....

Link to comment
Share on other sites

Τι setup προκειτε να φιλοξενεί?

Link to comment
Share on other sites

Γιάννο η αλλαγή θα γίνει στο ενυδρείο με τα naterreri

Aπλά αποφάσισα να κάνω κάποιες αλλαγές π.χ. φωτισμός,υπόστρωμα,χαλίκι και

στο μόνο που έχω κολλήσει είναι ο φωτισμός......

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας,όσο αναφορά το φωτισμό σε ενυδρείο "ανοιχτό" (χωρίς καπάκι)....

Οι διαστάσεις του είναι 120 χ 52.....

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο φωτιστικό και όχι στην ποιότητα φωτισμού.

Μπορείς να κάνεις ένα τέτοιο πράγμα όπως στη φωτό. Υπάρχουν τέτοια φωτιστικά στο 1,20 με 2 λάμπες, φτηνά και εύκολα. Απλώς αλλάζεις τις λάμπες που έχει με τις κατάλληλες για το ενυδρείο. Εάν θέλεις και καλύτερη ποιότητα, νομίζω υπάρχουν. Το συγκεκριμένο είναι πάμφθηνο σχετικά (κρεμαστό από το ταβάνι με γατζάκια και αλυσίδα, που ρυθμίζεις το ύψος κατά βούληση).

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο φωτιστικό και όχι στην ποιότητα φωτισμού.

Μπορείς να κάνεις ένα τέτοιο πράγμα όπως στη φωτό. Υπάρχουν τέτοια φωτιστικά στο 1,20 με 2 λάμπες, φτηνά και εύκολα. Απλώς αλλάζεις τις λάμπες που έχει με τις κατάλληλες για το ενυδρείο. Εάν θέλεις και καλύτερη ποιότητα, νομίζω υπάρχουν. Το συγκεκριμένο είναι πάμφθηνο σχετικά (κρεμαστό από το ταβάνι με γατζάκια και αλυσίδα, που ρυθμίζεις το ύψος κατά βούληση).

Στο περίπου, πόσο έχουν αυτά τα φωτιστικά, με μήκος 1,20 ;;;

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό 1,20 το έχω πολλά χρόνια και δεν ξέρω να σου πω σημερινή τιμή. Αυτό στη φωτογραφία είναι μονό με 1 λάμπα, μήκος 1,50 και το πήρα από αποθήκη ηλεκτρολογικού υλικού πριν από αρκετό καιρό. Δυστυχώς δεν βρήκα το αρχείο με τα κόστη για να σου πω ακριβώς, αλλά νομίζω (απ' όσο θυμάμαι) πως πήγε κάτω από 30 ευρώ κομπλέ, ή γύρω εκεί. Ρώτα σε αποθήκες, τα έχουν με σημαντική διαφορά τιμής από τα μαγαζιά. Πάρε και διακόπτη να του βάλεις καθώς και ανακλαστήρα (δεν έχουν όλα).

Αλυσίδα, γατζάκια και ούπα από είδη κιγκαλερίας... μια σκάλα και ένα καλό τρυπάνι... Μισή ωρίτσα δουλειά και έτοιμο!

Link to comment
Share on other sites

Το διπλό 1,20 το έχω πολλά χρόνια και δεν ξέρω να σου πω σημερινή τιμή. Αυτό στη φωτογραφία είναι μονό με 1 λάμπα, μήκος 1,50 και το πήρα από αποθήκη ηλεκτρολογικού υλικού πριν από αρκετό καιρό. Δυστυχώς δεν βρήκα το αρχείο με τα κόστη για να σου πω ακριβώς, αλλά νομίζω (απ' όσο θυμάμαι) πως πήγε κάτω από 30 ευρώ κομπλέ, ή γύρω εκεί. Ρώτα σε αποθήκες, τα έχουν με σημαντική διαφορά τιμής από τα μαγαζιά. Πάρε και διακόπτη να του βάλεις καθώς και ανακλαστήρα (δεν έχουν όλα).

Αλυσίδα, γατζάκια και ούπα από είδη κιγκαλερίας... μια σκάλα και ένα καλό τρυπάνι... Μισή ωρίτσα δουλειά και έτοιμο!

Ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...