Jump to content

Μεθυσμενος Κοντεψε Να Σκοτωσει Το Σκυλο Του


Recommended Posts

http://www.videoman.gr/41578

με επιασε η καρδια μου

Link to comment
Share on other sites

μα ποσο μ@λ@κ@ς μπορει πια να γινει καποιος???

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε @@@@@...πάει ο σκύλος, τι παπατζες μας λένε ότι είναι καλά στην υγεία του!

Link to comment
Share on other sites

Καλα και οι αλλοι που το εβλεπαν χαζοι ειναι? Τοσες φορες πηγαν και ηρθαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλα και οι αλλοι που το εβλεπαν χαζοι ειναι? Τοσες φορες πηγαν και ηρθαν.

Ακριβώς!!!!! Καθυστερημένοι όλοι τους και πρώτα απ' όλα ο ιδιοκτήτης!!! :bigemo_harabe_net-127:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να τα βλεπω αυτα ρε γαμωτο!

Link to comment
Share on other sites

δεν πλησιαζεις σκυλο ιδικα σε τετοια κατασταση!

μεθυσμενος ηταν αντανακλαστηκα 0 αλλα προσπαθουσε και το ανσανσερ να σταματησει και δεν τα καταφερε και ετρεξε για να τον λυσει

μπορει να τυχει στον καθενα κατι τετοιο αν οχι σε ασανσερ σε δρομο,παρκα,κτλπ

Link to comment
Share on other sites

δεν πλησιαζεις σκυλο ιδικα σε τετοια κατασταση!

μεθυσμενος ηταν αντανακλαστηκα 0 αλλα προσπαθουσε και το ανσανσερ να σταματησει και δεν τα καταφερε και ετρεξε για να τον λυσει

μπορει να τυχει στον καθενα κατι τετοιο αν οχι σε ασανσερ σε δρομο,παρκα,κτλπ

Τι λες τωρα;Πλακα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

νοεβρης του 2000 κυριακη πρωι ειχα παει για καφε στο σπιτι ενος φιλου,ξαφνικα ακουω ουρλιαχτα σκυλου οπως οταν το χτυπας. καποιος εξυπνος ειχε χτυπησει ενα μικρο γκριφον-κανις με ενα βιταρα.στα τετοια του του τυπου βγηκε το ειδε και συνεχεισε την πορεια του.το σκυλακι χτυπημενο ειχει χωθει κατω απο ενα αυτοκινητο και ουρλιαζε απο τον πονο.ειχε μαζευτει ολη η γειτονια αλλα κανενας δεν το πλησιαζε.το πλησιασα σιγα σιγα το σκυλι με κοιταγε μεσα στα ματια σαν να μου ζηταγε βοηθεια το χαιδεψα το πειρα αγγαλια και μαζι με τον φιλο μου το πηγα στον κτηνιατρο.η ακτινογραφια εδειξε πολαπλα καταγματα στην λεκανη.ηταν τοτε 3 μηνων.σημερα η λιζα χερει ακρας υγειας ειναι 12 χρονων την αγαπαμε τρελα και ειναι η αδυναμια της 8χρονης κορης μου.

ξερω και αλλες περιπτωσεις με γνωστους και χτυπημενα σκυλια.

αυτο το εγραψα για τον φιλο πιο πανω που εγραψε οτι δεν πλησιαζεις σκυλο σε τετοια κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι άνθρωποι θέλουν κρέμασμα από τα @@@@@@@@@.

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει η αναλογη εμπειρια στο πως πρεπει να κινηθεις πως να πλησιασεις οστε να σε αφησει να βοηθησεις οκ

αλλα ειναι πολλες και οι περιπτωσεις που ενω παει καποιος να βοηθησει εναν σκυλο βρησκετε με μερικες τριπες στην καλυτερη περιπτωση...

αν θεωρειται οτι δεν υπαρχει σκυλος που σε κατασταση πανικου/χτυπιματος η δεν ξερω εγω τι θα γυρισει να δαγκασει η ακομα να ξεσκισει οτι πλησιασει τοτε σας διαβεβαιω οτι κανετε λαθος

ειμαι φιλοζωος εχω σκυλο ξερω να χειριζομαι τον σκυλο μου αλλα μεχρι εκει.. ακομα και οι φιλοζωικες οργανοσεις εχουν παντα μαζι τους οπλο με αναισθητικο για παν ενδεχομενο αν δουνε οτι δεν μπορουν τον ριχνουν και μετα τον βοηθανε.

Link to comment
Share on other sites

νοεβρης του 2000 κυριακη πρωι ειχα παει για καφε στο σπιτι ενος φιλου,ξαφνικα ακουω ουρλιαχτα σκυλου οπως οταν το χτυπας. καποιος εξυπνος ειχε χτυπησει ενα μικρο γκριφον-κανις με ενα βιταρα.στα τετοια του του τυπου βγηκε το ειδε και συνεχεισε την πορεια του.το σκυλακι χτυπημενο ειχει χωθει κατω απο ενα αυτοκινητο και ουρλιαζε απο τον πονο.ειχε μαζευτει ολη η γειτονια αλλα κανενας δεν το πλησιαζε.το πλησιασα σιγα σιγα το σκυλι με κοιταγε μεσα στα ματια σαν να μου ζηταγε βοηθεια το χαιδεψα το πειρα αγγαλια και μαζι με τον φιλο μου το πηγα στον κτηνιατρο.η ακτινογραφια εδειξε πολαπλα καταγματα στην λεκανη.ηταν τοτε 3 μηνων.σημερα η λιζα χερει ακρας υγειας ειναι 12 χρονων την αγαπαμε τρελα και ειναι η αδυναμια της 8χρονης κορης μου.

ξερω και αλλες περιπτωσεις με γνωστους και χτυπημενα σκυλια.

αυτο το εγραψα για τον φιλο πιο πανω που εγραψε οτι δεν πλησιαζεις σκυλο σε τετοια κατασταση.

αυτα ειναι τα ομορφα

και εγω ειχα μαζεψει το προηγουμενο μου σκυλι απο τον δρομο

του ειχαν ριξει κατι και ειχαν πεσει ολες οι τριχες του μετα απο θεραπεια σχεδον 1 ετος ειχε γινει παλι κουκλα ηταν ενα ημιαιμο παπιγιον

τελικα μας αφησε απο γερατια

Link to comment
Share on other sites

"θανατος" στην χοντρη και τον τρομπα γειτονα! εεεε..μα ναι!Και ο ιδιοκτητης πετουσε αετο-απαραδεκτος-αλλα αυτοι με εκνευρισαν πιο πολυ απο ολα!

δεν πλησιαζεις σκυλο ιδικα σε τετοια κατασταση!

μεθυσμενος ηταν αντανακλαστηκα 0 αλλα προσπαθουσε και το ανσανσερ να σταματησει και δεν τα καταφερε και ετρεξε για να τον λυσει

μπορει να τυχει στον καθενα κατι τετοιο αν οχι σε ασανσερ σε δρομο,παρκα,κτλπ

Δεν νομιζω υπηρχε προβλημα σε αυτη την περιπτωση γιατι ο σκυλος ηταν σε ημιαναισθητη κατασταση,δεν εχει την ευχερια κινησεων και δεν βρισκοταν σε κατασταση αμυνας(σε σχεση να του επιτεθει κατι) ωστε να δει απειλητικα οποιαδηποτε κινηση.

Σιγουρα αυτο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι να τον κρατησουν απο το κολαρο γερα και μετα να του κοψουν το λουρι, ετσι ωστε κατεβαινοντας το σκυλι να ειναι ελεγχομενο αφου εσυ ελεγχεις το λαιμο του αρα και την αποσταση του στοματος του απο το οτιδηποτε και υποψιν οτι το σκυλι ημιλοιποθυμο ειναι αρα μηδαμινη αντισταση..τελος παντων ψυχραιμια θελει, οπως σε ολα τα θεματα.μακαρι να 'ναι καλα το ζωντανο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω!!

Δεν έχω λόγια!!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα η μεθη φερνει αποτελεσματα ασχημα ακομα και για ενα σκυλο οπως βλεπουμε στο βιντεο.σιγουρα δεν θα υποστηριξω τον κατοχο του σκυλου αλλα και μονο απο την εμφανιση του ζωου βλεπω οτι το εχει καθαρο και αρκετα αρτειο σκελετικα.(και παλι με βαση αυτο που βλεπω).Αυτο διχνει εναν ανθρωπο που φροντιζει το σκυλο του και μπραβο του αλλα ατυχηματα ολοι εχουμε παθει στην ζωη μας και τα χασαμε για λιγο,που αυτος που ηταν επι την επιρια αλκοολ.μετα οταν τελοιωσει το ατυχημα και ημαστε ποιο ηρεμοι η' νιφαλιοι τα πραγματα τα βλεπουμε ποιο ξεκαθαρα πως θα μπορουσαμε να αποφιγουμε το ατυχημα.οσο γι αυτους που πηγενοερχοντουσαν καλα κανανε και δεν τον κοντεψανε γιατι ενας σκυλος δεν ξες τι εκπαιδευση εχει δεχτει και πως θα αντιδρασει.καλο ειναι αν σας τυχει κατι παρομιο να παρετε ενα μπουφαν σας η 2 μπλουζες οχι μια και να τις τιλιξετε στο χερι σας και να το επιδιξετε στον σκυλο.αν αυτος εχει την ταση να δαγκασει να ηστε σιγουροι οτι δεν θα σας τριπισει αλλα θα σας τρανταξει.μην τον φωναζετε του διμιουργητε πανικο και αυτο δεν ειναι επιθιμιτο.μιλατε χαμιλοφωνα και παντα να βρισκεστε στο υψος του αυτο τον ξεστρεσαρει.

ειχα σκυλο 13 χρονια τον πηγα γερμανια για εκπαιδευση και τελικα ο εκπαιδευτης πρωτα εκπαιδευσε εμενα στο πως να συμπεριφερωμε στον σκυλο μου και ιδικα στις εντωλες και μετα τον σκυλο.

ευτιχως ο σκυλος δεν πνιγηκε και θα συνερθει αλλα ο κατοχως του να δει το βιντεο και να καταλαβει πως το αλκοολ προκαλει ατυχηματα απο απλα μεχρι πολυ σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι είναι φιλόζωοι και άλλοι..

Πριν πολλά χρόνια εργαζόμουνα σε παλιά ταβέρνα στα κάστρα, ένα από τα αφεντικά συνήθιζε να προσφέρει φόλες με σαρδέλα στις γάτες και σαν χαζός, κάθονταν και τις έβλεπε να αργοπεθαίνουν, απίστευτη και ανισόροπη κατάσταση και μετά σου φταίει το "Κράτος" νεοέλληνα.
"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...