Jump to content

Καλώς Σας ... Ξαναβρήκα!


gentlem@n

Recommended Posts

Καλημέρα σας, στην συντονιστικη ομαδα πρώτα απ' όλα και σε όλους σας παλιους και νέους χρήστες. Ξεκίνησα παλι το χόμπυ μου ύστερα απο 5 ετη, αφηνοντας το ενυδρειακι μου των 45 λτ που ειχα όταν πρωτοασχοληθηκα και εχω ενα νεο.

Rio 180 Lt της Juwel (ντουλάπι και ενυδρείο χρώμα καφέ σκούρο, σοκολατί) με εσωτερικό φιλτρο, κυκλοφορητη 600λτ/ωρα, θερμοστατη 200 βατ, λάμπες Τ5 2Χ45 βατ bright lite day & bright lite natural και τα media του φίλτρου, ΟΛΑ JUWEL.

Το εχω κάνει κιχλιδάδικο για αρχή γιατί θέλω να ξαναφρεσκάρω της πληροφορίες μου και γιατι δεν εχω πολύ χρόνο για να συντηρω το ενυδρείο. Αργότερα με περισσοτερο χρονο και γνώσεις θα ασχοληθώ και με φυτέματα και με αλλα ψάρια.

Για την ώρα ήθελα να σας ξανασυστηθω, ειμαι απο την Χαλκίδα και ειμαι ακόμα αρχάριος.

Εχω κάνει όμως απο ότι φαίνεται ενα λάθος που την πατησα .... σαν αρχάριος που είμαι, αλλα αυτό θα το γράψω ε΄κεί που πρέπει.

Έγινε επεξεργασία - gentlem@n
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες,καλη επανοδο ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου.

Κιχλιδάδικο διαβάζω και χαίρομαι. Περιμένουμε την παρουσίαση του ενυδρείου σου.

Καλή διαμονή. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά .

Link to comment
Share on other sites

:welcome: :welcome: :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς επανήλθες και καλή διαμονή :welcome:

Link to comment
Share on other sites

καλως επεστρεψες

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου.

Κιχλιδάδικο διαβάζω και χαίρομαι. Περιμένουμε την παρουσίαση του ενυδρείου σου.

Καλή διαμονή. :)

θα σε απογοητευσω λιγακι, αλλα εκανα λαθος στησιμο, θα το αλλαξω περιμενω να βρω moonstone και αμμο. Παντως το καταστημα μου ειπε οτι και το χαλικι (χαλαζιακο) κανει για κιχλιδες αλλα αργοτερα διαβασα λενε καποιοι μονο αμμο.

Τη γνωμη σου παρακαλω?

αααα.. τελικα φωτο δεν επισυναπτηκε ηταν πολυ μεγαλη σε μεγεθος. οπωτε θα στο περιγραψω χαλαζιακο χαλικι πρασινο σκουρα με πρασινο ανοικτο (λαχανί ας πουμε) με πετρες ασπρες -δυστηχως μονο αυτες βρηκα- αεραντλια και ενα ψευτικο φυτο -προσωρινο και αυτο- που μαλλον θα το βγαλω γιατι ο βιοτοπος κιχλιδων δεν εχει φυτα αλλα παλι καποιοι εχουν βαλει ανουμπιες.!!!!

Έγινε επεξεργασία - gentlem@n
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σε απογοητευσω λιγακι, αλλα εκανα λαθος στησιμο, θα το αλλαξω περιμενω να βρω moonstone και αμμο. Παντως το καταστημα μου ειπε οτι και το χαλικι (χαλαζιακο) κανει για κιχλιδες αλλα αργοτερα διαβασα λενε καποιοι μονο αμμο.

Τη γνωμη σου παρακαλω?

αααα.. τελικα φωτο δεν επισυναπτηκε ηταν πολυ μεγαλη σε μεγεθος. οπωτε θα στο περιγραψω χαλαζιακο χαλικι πρασινο σκουρα με πρασινο ανοικτο (λαχανί ας πουμε) με πετρες ασπρες -δυστηχως μονο αυτες βρηκα- αεραντλια και ενα ψευτικο φυτο -προσωρινο και αυτο- που μαλλον θα το βγαλω γιατι ο βιοτοπος κιχλιδων δεν εχει φυτα αλλα παλι καποιοι εχουν βαλει ανουμπιες.!!!!

Το χαλίκι δεν ενδείκνυται για τις κιχλίδες φίλε μου,δεν τις βοηθάει στο σκάψιμο και στο φιλτράρισμα της απο τα βράγχια τους. Άνοιξε ένα θέμα στην ανάλογη κατηγορία φίλε μου γιατί εδώ είναι μόνο για καλωσόρισμα και θα τα πούμε όλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...