Jump to content

Λαμπες Για 200 Λιτρα Αφρικανικο...


gourtz

Recommended Posts

Πάντως οι άλγες σε ένα αφρικάνικο είναι θεμητές ως ένα σημείο.

μια μπλε φθωριου απλη αποενα μαγαζη με ηλεκτιρκα κανει>? εστω για δοκιμη? γιαλ ιγο καιρο?

Δεν έχω ιδέα. Π΄ρέπει να ρωτήσεις.


κανει αυτο το dimmer για τ5?διαβασα καπου πωσ δεν κανει για λαμπεσ φθοριου...στις φθοριου δεν ανηκουν και οι τ5,σε εσενα λειτουργει κανονικα?

Λογικά θα κάνει. Ναι οι τ5 φθορίου είναι.

Link to comment
Share on other sites

στις φθωριου θελει ειδικο ντιμερ αν θυμαμαι καλα γιατι με απλος με το που κατεβασεις λιγο σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εμαθα...ρωτησα ενα φιλο ηλεκτρολογο και μου ειπε πως θελει αλλο ballaast που να κανει για dimmer,απλα εχει γυρο στο 50αρικο...επομενος...μενουμε οπως ειμαστε,απλα ρε παναγιωτη εσενα πως λειτουργουν,εχεις αλαξει ballast?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει αλλο dimmer ρε παιδια, το δικο μου το ειχα σε κανονικη λαμπα και για δοκιμη το εβαλα και λειτουργει αψογα. Βεβαια οταν το χαμηλωνω κατω απ το 30% η λαμπα σβηνει, αλλα δεν το βαζω ποτε κατω απο 30. Παιζω το πρωι στο 100% και σταδιακα φτανει στο 50. δοκιμαστε το με απλο dimmer, 6 euro ειπαμε κανει δεν θα χασετε καμια περιουσια

Link to comment
Share on other sites

μην καψει καμια λαμπα φοβαμαι μονο και θελω μετα 50 ευρουλακια!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-75: λες να το δοκιμασω?

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εμαθα...ρωτησα ενα φιλο ηλεκτρολογο και μου ειπε πως θελει αλλο ballaast που να κανει για dimmer,απλα εχει γυρο στο 50αρικο...επομενος...μενουμε οπως ειμαστε,απλα ρε παναγιωτη εσενα πως λειτουργουν,εχεις αλαξει ballast?

Εγώ δεν τις ντιμάρω ούτε τις ντίμαρα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εμαθα...ρωτησα ενα φιλο ηλεκτρολογο και μου ειπε πως θελει αλλο ballaast που να κανει για dimmer,απλα εχει γυρο στο 50αρικο...επομενος...μενουμε οπως ειμαστε,απλα ρε παναγιωτη εσενα πως λειτουργουν,εχεις αλαξει ballast?

συγνωμη στον argentinos πηγενε κανονικα η ερωτηση!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αναλογα το βαλλαστ ειναι αυτο με το dimmer. και τι ταση λειτουργιας εχουν . αν εχουν μεγαλη ανοχη θα χαμηλωνει μεχρι ενα σημειο μεχρι πυο σβηνει. σε αλαλ δεν το κανει καθολου.. αλλα δνε ειναι σωστο κ παλι. το πιο σωστο ειναι ενα ηλεκτρονικο ballast ο-10 dimmable και τελος... χαμηλωνουν μεχρι ισα που φαινονται αναμενες. και υπαρχει και στο φορουμ κυκλωμα που αναβουν σιγα σιγα και σβινουν σιγα σιγα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...