Jump to content

Αύξηση Θερμοκρασίας


Recommended Posts

με τι μετράς;τσέκαρε τα θερμόμετρα....

Λοιπόν ένα τυχαίο γεγονός ίσως μας βοηθήσει !!!! Μέσα έχω τρία θερμόμετρα για να είμαι σίγουρος. Ολα έδειχναν 30-30,3.

Πήγα ξανά να ελέγξω και ένα απο αυτά είχε βυθιστεί !!!!

Οταν το έβγαλα ή θερμοκρασία που έδειχνε ήταν 26 !!!!!! όση και του περιβάλλοντος χώρου. Τα άλλα δύο θερμόμετρα (ένα ψηφιακό και ένα αναλογικό ) βεντουζαρισμένα στο πάνω μέρος του ενυδρείου συνεχίζουν να δείχνουν 30 βαθμούς !!!!!

Μας δίνει κάποιο συμπέρασμα αυτό ή λόγω των 65 cm ύψους που έχει το ενυδρείο είναι φυσιολογικό τέτοια διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις καλή κυκλοφορία,να ξέρεις ότι το ζεστό νερό μένει ψηλά,λόγω φυσικής

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπούσε στο χαλίκι; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο... κάποιος εμπειρότερος λογικά θα γνωρίζει καλύτερα αλλά νομίζω πως το χαλίκι θα είναι ψυχρότερο από το νερό (ίσως και να είπα χαζομάρα).

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις καλή κυκλοφορία,να ξέρεις ότι το ζεστό νερό μένει ψηλά,λόγω φυσικής

Τώρα μου ανάβεις άλλη φωτιά !!!!

Link to comment
Share on other sites

έχεις καλή ανατάραξη;το φίλτρο ρουφάει από χαμηλά;

Link to comment
Share on other sites

έχεις καλή ανατάραξη;το φίλτρο ρουφάει από χαμηλά;

Ναι! όλα δείχνουν φυσιολογικά.

Τώρα εχω αυτά

Link to comment
Share on other sites

υδραργύρου έχεις;

Δύο !!! αλλά δεν μπορώ να βγάλω φωτογραφία. Δεν εστιάζει τόσο κοντά το κινητό. και τα δύο όμως δείχνουν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

30 και αυτά;αν ναι μάλλον 30 έχεις και τσάμπα το κουράζουμε,βάλε ανεμιστήρες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Από ότι φαίνεται ανεμιστήρες τέλος για φέτος. Η θερμοκρασία μου έχει σταθεροποιηθεί στους 30 χωρίς ανεμιστήρες εδώ και δυο ημέρες.

Επιτέλους

Link to comment
Share on other sites

Εσυ με τους δισκους δεν εχεις προβλημα. Τα αλλα ειναι που εχουν προβλημα! Κανα καπακι ανοιγεις! Εγω φετος χωρις ανεμιστηρες και χωρις τιποτα με κλειστο το σπιτι λογω διακοπων αλλα ανοιχτο το καπακι εφτασα μεγιστο 31!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...