Jump to content

Αγορά Καινούριου Εξωτερικού Φίλτρου


Konstantinos83

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω την ερχόμενη εβδομάδα ένα εξωτερικό. Έχω ενυδρείο μεικτό 54 και καθαρό 43 περίπου. Θα ψωνίσω από aquaristik. Έχω δει το compact 60 από eheim.πως το βρίσκετε; Δεν έχω σκοπό και χορό για μεγαλύτερο ενυδρείο. Οπότε υπολογίστε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τη βιολογία από το παλιό πως την μεταφέρω; Βγάζω το κεραμικο και το Ρίχνω στο καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που με έκανε κλικ είναι και το tetra ex 400 το οποίο στα ίδια λεφτά έχει πολύ περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε και 106 fluval, βγαινει στα χρηματα που αναφερεις και το βρισκεις και στη πολη σου οποτε μηδεν μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα προτεινα το Fluval 106 για τα χρηματα που θες να δωσεις

Link to comment
Share on other sites

Τη βιολογία από το παλιό πως την μεταφέρω; Βγάζω το κεραμικο και το Ρίχνω στο καινούριο;

Ακριβώς. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! FLuval λοιπόν ε? χμμμ...που υπάρχει Θεσσαλονίκη? εψαξα λίγο στο Google και δεν βρήκα κάτι.... έχει μεταφορικά το aquaristik? Δεν έβγαλε τίποτα στο check out που δοκιμαστηκα έκανα.... Αυτό έχει και φίτρο με ανθρακά? φανταζομαι την σπουδαιότητά του αλλά ότα χρησιμοποιείς κάποιο φάρμακο για θεραπεία π΄ρπει να βγαίνει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στις σελίδες των καταστημάτων εδώ στο φόρουμ.

Ο άνθρακας καλό είναι να μπαίνει για μερικές ημέρες, όταν το ενυδρείο είναι καινούριο. Κατά τη διάρκεια μιας θεραπείας, όπως λες τον βγάζουμε και στη συνέχεια μπαίνει ξανά για να "τραβήξει" τα υπολλείμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αχα! πολύ χρησιμο αυτό. Τωρα δηλαδη που εμένα είναι καινουριο 5 μιση μήνες καλό είναι να τον έχω.... οκ! ναι θα ρίξω και μια ματιά! σας ευχαριστώ πολύ όλους. Θα επανέλθω για τυχον απορροιες !

Link to comment
Share on other sites

παιδια κάτι ακόμα, η ροή συνήθως πόσο ρυθμίζεται? το 3πλασιο τον καθαρών ή των μεικτών λίτρων?

Link to comment
Share on other sites

Αχα! πολύ χρησιμο αυτό. Τωρα δηλαδη που εμένα είναι καινουριο 5 μιση μήνες καλό είναι να τον έχω.... οκ! ναι θα ρίξω και μια ματιά! σας ευχαριστώ πολύ όλους. Θα επανέλθω για τυχον απορροιες !

Αν τρέχει 5 μήνες, δεν τον χρειάζεσαι τον άνθρακα.

παιδια κάτι ακόμα, η ροή συνήθως πόσο ρυθμίζεται? το 3πλασιο τον καθαρών ή των μεικτών λίτρων?

Εξαρτάται από τα ψαράκια που φιλοξενείς.

Link to comment
Share on other sites

Α! τέλεια. τα ψαρακια είανι πλατυ μολυ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω την ερχόμενη εβδομάδα ένα εξωτερικό. Έχω ενυδρείο μεικτό 54 και καθαρό 43 περίπου. Θα ψωνίσω από aquaristik. Έχω δει το compact 60 από eheim.πως το βρίσκετε; Δεν έχω σκοπό και χορό για μεγαλύτερο ενυδρείο. Οπότε υπολογίστε. Ευχαριστώ!

Γιατί δεν κάνεις και μια βόλτα απο τα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης, μήπως πάρεις καμια αντίστοιχη τιμή, και μείνον και τα χρήματα στην πόλη?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Κοκκινος και εγω της αποψης αυτής ειμαι. Για αυτό και αγόρασα το eheim 60 με έναν έξτρα κάδο από εδω Ελληνικά ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο τελικα πηρες εσωτερικο!!!!! :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα το πηρα! Ευχαριστώ.. Πολύ καλό και σχεδον μηδενικο θορυβο (δεν υπαρχει αυτό θεωριτικα αλλα ΟΚ :) )

Ναι δεν εχω τελικα χόρο για εξωτερικο....κριμα.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...