Jump to content

Δοσολογια Garlic Guard.


christos tse

Recommended Posts

Καλησπερα ενυδρειοφιλοι!!!!!!!Θελω να μου πει καποιος ποσο GarlicGuard να βαλω στο ενυδρειο μου.Τα λιτρα μου ειναι 80L και εχω 2 δισκους περιπου 1 χρονο.Ο ενας ειχε προσβηθει απο ενα μικροβοιο πριν απο τρεις μερες,το οποιο το πολεμαμε ακομα,και δεν εχει αναρωσει πληρως.Το προβλημα ειναι οτι δεν τρωει καθολου και σκευτηκα να του αναθερμανω την ορεξη με αυτον τον τροπο.Θα μου ηταν χρησιμες οι πληροφοριες σας.Ευχαριστω προκαταβοληκα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα θα σου πω οτι ειναι μεγα λαθος τα 80λιτρα και ο αριθμος των δισκων

Τωρα οσον αφορα το προβλημα σου, καλυτερα να εμποτισεις με σκορδοζουμι την τροφουλα που τους αρεσει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Θα του αναθερμανεις τα παντα αμα του δωσεις εξτρα λιτρα.το ζουμι που τωτας λιγο στο καπακι και μουλιαζεις εκει την τροφη και ταιζεις.οσο μενεις σε αυτα τα λιτρα τοσο τα προβληματα θα πολλαπλασιαζονται.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Το μπουκαλι του Garlic Guard λεει οτι σου ειπε και ο disc-postman και ο κlaz.

Shake well before use. Soak food in GarlicGuard™ before feeding.

Δηλαδη: Ανακινηστε καλα πριν την χρηση. Εμποτιστε την τροφη σε Garlic Guard πριν το ταισμα.

Βεβαια, εχουν δικιο και για τα λιτρα σου

Έγινε επεξεργασία - yonigrn
Link to comment
Share on other sites

παιδια το γνωριζω για τα λιτρα αλλα τη να κανω με επιασε η κριση αποτομα και δεν μπορεσα να παρω μεγαλητερο ενυδρειο.ευχαριστω πολυ παντως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μαζί σου λίγο πολύ όλοι κρίση περνάμε ΑΛΛΑ σε έπιασε η κρίση μόνο στο ενυδρείο και όχι στα ψάρια που θα φιλοξενούσες , οι δίσκοι δεν είναι και τα πιο φθηνά ψάρια ....
Δεν συνηθίζω να λέω περί λίτρων ψαριών κτλ αλλά σε αυτή την περίπτωση από την στιγμή που μας λες ότι ξέρεις για τα λίτρα και δεν είσαι "αδιάβαστος" για να πρόκειται για λάθος ανθρώπου που δεν έχει τις γνώσεις ή "θύμα" κάποιου καταστήματος που ήθελε απλά να πουλήσει τότε δεν είναι απλά λάθος αλλά εσκεμμένο το βάσανο των ψαριών σου !
Και σου προτείνω να αλλάξεις την ψαροσύνθεση σου με κάτι στα μέτρα του ενυδρείου και της τσέπης σου ώστε να μπορείς να τους προσφέρεις ότι ακριβώς χρειάζονται !

Πάντα φιλικά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω τα γράφω τα παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...