Jump to content

Πετρες Απο Το Leroy Merlin


Recommended Posts

Γεια σε ολους.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν τα leroy merlin εχουν πετρες ατλας,ξυλοπετρες,πετρε λαβας μικρες και τιποτα αλλες πετρες που μπορουν να βοηθησουν σε aquascape για ενυδρεια απο 10-60 λιτρα.Επισης αν εχει αγορασει καποιος να μου πει τιμη κιλου καθως επαιρνα τηλ ολο το πρωι να μαθω,αλλα με ειχαν στην αναμωνη και δεν μπορεσα να ποιασω γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν απο όλες αυτές αλλά δεν ξέρω τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ξυλαρακι οχι.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Στο Leroy κάποιες είναι ασβεστολιθικές και άλλες έχουν μισό κουβά μέταλλα μέσα....Προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

Δεν καταλαβα φιλε μου την απαντηση σου..δηλαδη ειναι κακο να μαζευουμε πετρες απο την φυση?Αν καποιος δηλαδη δεν διαθετει χρηματα τι πρεπει να κανει?

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

Aπλως φιλε μου δεν βρισκω πουθενα ξυλοπετρες σχετικα φθηνες ή πετρες σαν αυτες που εχουν στους σταθμους τρενου που θα με βολευαν πολυ για να στησω 2-3 φυτεμενα που θελω.Το πιο κοντινο που βρικα ειναι κορωπι!Η΄ μηπως θα κατσω να δωσω 4,5 ευρω για 1 κιλο πετρες που μου ζητησαν σε 2 πετσοπ????

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

δεν σε πιανω τι εννοεις ακριβως!

αλλα ναι ειναι πολυ πιο φτηνα στο leroy και ακομη φτηνοτερα στην φυση!

και επισης τα μαγαζια μας τα περνουμε απο αλλου μην στεναχωριεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

Να σέβεσαι τον άλλο φιλαράκο. Ο άλλος δεν έχει χρήματα να του τρέχουν απο τα μπατζάκια όπως προφανώς έχεις εσυ. Καλα κάνει και ψάχνει και αυτός και όλοι μας για το πιο φθηνό αλλα παράλληλα και κατάλληλο. Ας μη μας δουλεύουν και τα μαγαζιά για να τα εμπιστευόμαστε κι εμείς.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο που ως φοιτητης ποια,δεν εχω φραγκο και προκειμενου να μην αφησω το χομπυ μου ξαχνω πιο φθηνες λυσεις αλλα τελος παντων,ας επιστρεψουμε στο θεμα γιατι με ενδιαφερει αρκετα.

Έγινε επεξεργασία - argife
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ειναι να κανει μια βόλτα κάποιος και να μαζέψει οτι πέτρα θέλει ΤΖΆΜΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ειναι να κανει μια βόλτα κάποιος και να μαζέψει οτι πέτρα θέλει ΤΖΆΜΠΑ

Υσχυει αλλα το μονο "δασος" που εχω κοντα μου ειναι το αλσος στην Νεα Φιλαδελφεια :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο που ως φοιτητης ποια,δεν εχω φραγκο και προκειμενου να μην αφησω το χομπυ μου ξαχνω πιο φθηνες λυσεις αλλα τελος παντων,ας επιστρεψουμε στο θεμα γιατι με ενδιαφερει αρκετα.

Εσυ φίλε μου καλα κανεις και εννοείται οτι πρεπει να το ψάχνουμε .

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

Και εσυ γιατι κοπτεσαι τοσο για τα μαγαζια?χομπιστας εισαι η πετσοπας?
Link to comment
Share on other sites

φίλε rasta όταν κάποιος δεν έχει χρήματα απλά περιμένει μέχρι να μαζέψει κάτι από το χαρτζιλίκι του και να κάνει αυτό που θέλει να κάνει.

Φίλε argif ειδικά ξυλοπετρες εχω βρει σε 2 μαγαζιά που έχουν βήμα εδώ μέσα.

φίλε safarpn σε πληροφορώ πως κι εγώ στην ίδια χάλια οικονομική κατάσταση είμαι όπως οι περισσότεροι απλά όταν θέλω κάτι για το χόμπι μου ή το αμάξι μου, κάνω λίγη υπομονή και λίγη οικονομία και παω στα σωστά μαγαζιά και τα αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

Πετρες θα αγορασεις φιλε μου και οχι καρμπυρατερ......:-)

Τουλαχιστων πετρες μπορουμε να αγορασουμε σε αρκετα καταστηματα περαν των πετ και εκτος αυτου υπαρχει και η φυση αν και οι περισσοτερες ειναι ασβεστολιθικες.

Link to comment
Share on other sites

φίλε rasta όταν κάποιος δεν έχει χρήματα απλά περιμένει μέχρι να μαζέψει κάτι από το χαρτζιλίκι του και να κάνει αυτό που θέλει να κάνει.

Φίλε argif ειδικά ξυλοπετρες εχω βρει σε 2 μαγαζιά που έχουν βήμα εδώ μέσα.

φίλε safarpn σε πληροφορώ πως κι εγώ στην ίδια χάλια οικονομική κατάσταση είμαι όπως οι περισσότεροι απλά όταν θέλω κάτι για το χόμπι μου ή το αμάξι μου, κάνω λίγη υπομονή και λίγη οικονομία και παω στα σωστά μαγαζιά και τα αγοράζω.

Σε τι τιμη ειναι το θεμα,οχι αν εχουν ή οχι.Εχω βρει και εγω σου ειπα σε δυο πετσοπ με 4,5 ευρο το κιλο.Εγω τοσα λεφτα για πετρες δεν τα δινω,εσυ δεν ξερω αν τα δινεις

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε σεις

Οταν τα μαγαζια εχουν ξεφυγει ή οταν ο αλλος κανει σουμα κ δεν βγαινει που το κακο να μαζεψει απο τη φυση απο τη στιγμη που δεν κινδυνευουν τα ζωντανα;

Αλλωστε ο καθενας κανει το κιυμαντο του κ ταμειο αναλογα με τις αναγκες του.

Καποιος που ειναι μονος μπορει να προτιμησει να στερηθει τον καφε του κ να δωσει τα λεφτα στο μαγαζι.

Καποιος που εχει οικογενεια θα προτιμησει να μην στερηθει το παιδι του κ να παει στην φυση να το βρει.

Κακο δεν ειναι το οψς διαθετεις τα χρηματα σου αρκει να μην βλαπτεις τα ζωνταντα

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι άλλο θα ακούσω.... Τόσο ποιο ακριβά σας τα δίνουν τα μαγαζιά που θέλετε να πατε στο leroy; Πάλι καλά που δεν λέτε να πατε να τις μάζεψε από ποτάμια... Θέλω όμως να μην ξανά φέρουν τίποτα τα μαγαζιά και να σας πούνε να πατε στο πρόβλημαjumbo να τα βρίσκετε αφού θέλετε να τους παρακαμπτετε συνέχεια

φιλε gt με το σκεπτικο αυτο κ τα παιδια που καθονται και κολανε ενυδρεια ή φτιαχνουν σαμπ ή χρησιμοποιουν ως βιολογικο αλλα υλικα (πχ ελαφροπετρα) κανουν λαθος???

Γεια σε ολους.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν τα leroy merlin εχουν πετρες ατλας,ξυλοπετρες,πετρε λαβας μικρες και τιποτα αλλες πετρες που μπορουν να βοηθησουν σε aquascape για ενυδρεια απο 10-60 λιτρα.Επισης αν εχει αγορασει καποιος να μου πει τιμη κιλου καθως επαιρνα τηλ ολο το πρωι να μαθω,αλλα με ειχαν στην αναμωνη και δεν μπορεσα να ποιασω γραμμη.

ειναι πολλα τα πραγματα για το ενυδρειο που μπορεις να μαζεψεις απο την φυση....... πηγαινε στο κοντινοτερο βουνο και παρε...... αν εχεις κ κανα γνωστο που γνωριζει απο πετρες καλητερα.......

Link to comment
Share on other sites

Δυστοιχως δεν ξερω κανεναν που να ξερει απο πετρες :(

Οτι ξερω απο το προσωπικο μου ψαξιμο στο φορουμ και γι αυτο σκευτικα να παω σε ξυλοπετρες,ατλας και σε πετρες λαβας που ξερω οτι δεν θα επιρεασουν τα ψαρακια και της γαριδες που θελω να βαλω

Link to comment
Share on other sites

για ριξε μια ματια στις αγγελιες του φορουμ....... καποιος πουλαγε πετρες λαβας αλλα δεν θυμαμαι ποιος......

Link to comment
Share on other sites

Θελω μικρουλες για ενυδρεια απο 10-60 λιτρα.Εχω ψαξει οσο δεν παει στις αγγελιες αλλα ολες ειναι μεγαλες εως τεραστιες και γι αυτο ελεγα αν το σιγκεκριμενο μαγαζι εχει και μικρες πετρουλες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως να ξερεις πως οι ξυλοπετρες ειναι ασβεστολιθηκες. Εαν ειναι να εχεις ζωοτοκα ειναι καλα αλλα αν πας σε αμαζονιο μπορει να επηρεαζουν αρκετα το ΡΗ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...