Jump to content

Snakehead


beast

Recommended Posts

έχω στην κατοχή μου ένα υπέροχο micropeltes το είχα παρει4cm και τώρα είναι 11cm το έχω για αρχή σένα 500 λίτρο τρωει τα πάντα εκτός από ξηρά άπλα θέλω την γνώμη σας πώς σας φαινεται(Βασικα τρωει τα παντα γαριδες γαυρο μιδεια γεωσκολικες και καλαμαρι και τις τροφες του εμποριου δεν τις τρωει απο φιλτρανση εχω ενα eheim profesional 3)


1186326_584018071664629_261821220_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να μάθει να τρώει και τροφές εμπορίου θα πρέπει να το εκπαιδεύσεις δηλαδή θα μπορούσε εφόσον τρώει γαρίδα γαύρο κλπ να καρφώνει μερικά pellets σε ένα κομμάτι γαρίδα και να του την δίνεις να την τρώει μαζί, σε λίγο καιρό θα προσπαθήσει να δοκιμάσει και σκέτα pellets.

Υ.Γ. ποιοι είναι οι δύο που έθαψες στο βυθό :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο για την συμβουλή θα το δοκιμάσω (κάτι ξαδέλφια ήτανε) :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

σκετη..............................α!! ειναι τα ψαρια αλλα φιλε γίνονται πολυ μεγαλα και πολυ δυσκολα δέχονται συγκατοίκους αν στο μελλον θες να τα εχεις και με αλλα ψαρια ξεκινα απο τωρα τις προσπαθειεςβ τι θα τα κανεις οταν πανε 35+?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν μεγαλωσει θα παει σε ενα 2μετρο απο τωρα δεν θελει κανεναν διπλα του οτι κινειται εκτελειται ευχαριστω για τα καλα σου λογια

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες καναμε το πρωτο βημα για συγκατικο εβαλα ενα fanaka puffer 15εκ μεχρι στιγμης ολα καλα μολις βρω χρονο θα βαλω και φωτο

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ταιριάξουν

Link to comment
Share on other sites

εχεις πμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ψάρι και αν το ταίζεις καθημερινά ποιοτικές τροφές σε κάνα χρόνο θα είναι σίγουρα 40-50 εκατοστά!

Στο 2 μέτρο τώρα τι ψάρια έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το βάζεις από τώρα μέσα?

Θα βάλεις και κάποιον άλλο συγκάτοικο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες καναμε το πρωτο βημα για συγκατικο εβαλα ενα fanaka puffer 15εκ μεχρι στιγμης ολα καλα μολις βρω χρονο θα βαλω και φωτο

Τα fahaka ανηκουν στην κατηγορια των puffer που στηνουν ενεδρες και στο μεγεθος που το πηρες ευκολα μπορει να την κανει στο snakehead....

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φιλε αρχοντας ειναι εκει μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

εχθές έφαγε μετά χίλια ζόρια ελπίζω να σου αρασέ θα τραβήξω και όλο το ενιδρύω φώτο :bigemo_harabe_net-64:

Έγινε επεξεργασία - Fubu7
Link to comment
Share on other sites

ειδες που σου ελεγα ηθελε το χρονο του αναμενω τις φωτο :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Για να βγουν καλές οι φωτο που θα τραβήξεις, άναψε τα φώτα του ενυδρείου, σβήσε τα φώτα του δωματίου (και τηλεόραση :D ) και χωρίς φλας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...